Autor Wątek: Robot wieloczynnościowy  (Przeczytany 60256 razy)

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Styczeń 2015, 17:31:13 »
A dla mnie Termomix w kuchni jest tak samo ważny jak zmywarka, robimy na nim prawie wszystko. Od bułki tarter, kaszki mannej dla dzieci, drinków na sylwestra, tatara na zakąskę, lodów i shakeów latem, zup w 20minut, gołąbków, ciasta do pizzy i mógłbym tak wymieniać  jeszcze długo. Tiramisu z tetmomixa jest bezbłedne, włącznie z biszkoptem władnej roboty. U mnie w najbliższej rodzinie termomix ma 6 rodzin.
Jak go kupilismy, to na Tablicy wyprzedalem większość sprzętów z kuchni z Bosch MUM na czele

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Styczeń 2015, 17:36:51 »
Nigdy nie powiem, że thermomix jest złym narzędziem, ale jest na pewno nie dla mnie. Ja lubie wszystko w kuchni robić manualnie, ręcznie. Co więcej sprawia mi to przyjemność, kocham gotować, piec, parzyć kawy i herbaty itd. Za bardzo to wszystko lubię, żeby zrezygnować z tego ma rzecz urządzenia, które kosztuje kilka k, a w dodatku zabierze mi dużo radości z gotowania.

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Styczeń 2015, 17:52:16 »
Niby tak, ale z mojego pkt widzenia, jest to cudo, wczesniej nic nie robiłem w kuchni, a teraz mogę z niej nie wychodzić. Chyba żona wiedziała co robi kupując go;-)

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Styczeń 2015, 18:01:10 »
Ja też szanuję wybór każdego, ale w całej rozciągłości popieram Joonecky'ego.
uwielbiam pichcić, piec chleby, gotować, itp.

Nie wyobrażam sobie pozbawić się tej przyjemności.

Dla mnie termomix można wsadzić do jednego worka z odkurzaczem Rainbow za 6k, Garami zeptera za 5k, Płynami Amway'a co to i garnek umyjesz i japę wypłuczesz...

Idąc myśleniem termomixa, jaka będzie przyjemność z jazdy autem w którym nie ma kierownicy, sprzęgła, hamulca i gazu?
wsiadasz, zawozi cię wysiadasz...

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Styczeń 2015, 18:45:23 »
Cytat: jpyt
...Dla mnie termomix można wsadzić do jednego worka z odkurzaczem Rainbow za 6k, Garami zeptera za 5k, Płynami Amway'a co to i garnek umyjesz i japę wypłuczesz...
nie masz racji :) Tego nie da się porównać, zazwyczaj takie opinie wyrażają osoby które nie miały w rękach tego urządzenia. U mnie w kuchni to numer 1 żony :) a ja gotować nie lubię, nie umiem itp. .... a w thermomixie mogę zrobić ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Styczeń 2015, 18:53:27 »


I tu jest właśnie kwintesencja ostatnich wypowiedzi.

Dla osób, których pasją nie jest kuchcikowanie, jest to super sprzęt.
Dla kuchcików hobbystów, zbędnym gadżetem.

Zresztą to chyba tak samo jak z kawą z dripa  :jezyk:
jedni mielą, przelewają filtr wrzątkiem, "otwierają" drobiny preinfuzją, po czym przelewają kolistymi ruchami z czajniczka wodą o dokładnie dobranej temp.
Inni uruchamiają przelewowy i cieszą się, że mają szybko zrobiony i podgrzewany przez następne pół dnia dzbanek kawy.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Styczeń 2015, 18:57:20 »
wiesz, też nie do końca, moja żona lubi "kuchcikowanie" jednak jeśli porównasz czas i komfort przygotowania niektórych dań w thermomixie a samodzielnie w 20 garnkach to zrozumiesz co mam na myśli. Mając dwójkę dzieci kuchnie odwiedza się dosyć często.
I ta wygoda nie odbywa się kosztem jakości.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:00:54 »
A ja nie wiem jak można porównać Thermomix z garnkami Zeptera. Mam ich już 30 lat i są jak nowe, służa do normalnego gotowania a jeżeli ktoś ma chęć to można i bez oleju smażyć lub w jednym garnku razem np ziemniaki i groszek. Ale to bardzo daleko od przyrządzania posiłku w czymś takim jak Thermomix ( z którym jednak nie miałem do czynienia ale widziałem na zdjęciach ).

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:04:34 »
Oczywiście, że nie wpływa w znacznym stopniu na końcową jakość potraw. Nie wydaje tu opinii nie widząc nawet nigdy urządzenia. Znajomi mają thermomixa i korzystałem z niego trochę kiedyś. U mojej dziewczyny stoi thermomix i tu najczęściej mam z nim styczność.

Czego w nim nie lubię? Przepisów opierających się na: wrzuć to i to na jedynce na 20 sek., potem dosyp to i wciścnij dwójkę, a po 3 minutach nastaw jakiśtam program.
Tak to może działać dla mnie pralka.

Ale dla osób nie lubiących/umiejąjących gotować urządzenie jest świetne.


A drugą stroną jest cena  ::)

Lobo_M

  • Gość
Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:42:52 »
Roombe miałem, pieniądze wydane w błoto. Odplamiacz Amway, jest nie do zastąpienia od jakiś 20 lat. Garnki Zeptera, żona dostała po babci, mają z 25 lat, niestety nie są na indukcję, więc z bólem serca oddaliśmy je teściowej. Od tamtego czasu mieliśmy kilka patelni, każda pod kilkaset zł, niby dobre jakościowo, każda po roku kończy w koszu. Zeptery byłu i są nie do zdarcia.
Nadal mamy kieliszki do wodki, z ktorych pije się rewelacyjnie, bo super trzymają temperaturę, to samo ze szklankami do whisky, nie spotkałem lepszych, a pijam same single malt z Isle, mam wielu koneserów trunku i każdy zawsze mówą  że z lepszych szklanek nie pili.
Termomix ma moja mama i teściowa ktore przez dekady gotowały klasycznie. Termomix barzo pomaga, ale jak ktoś chce to i wyręczy. W tym roku robiłem pierwszy raz powidła w nim i równolegle w brytwance, jedno jest pewne w brytwance ostatni raz w życiu.
Dla mnie ma on jedną wadę, cena, ale jakość na poziomie Zeptera ( widziałem bebechy). Ja dwa lata byłem oponentem Termomixa i to był mój błąd. To samo było z suszarką do ubrań, kupiona o cztery kata za późno, teraz nie wyobrażam sobie jej nie mieć.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:46:43 »
O cenie napisałem trochę z przymrużeniem oka, bo za sprzęt który chodzi przez lata można zapłacić dużo kasy. Mimo to uważam, że nie jest warty swojej ceny. Na allegro widzę ceny 4000+ - to trochę dużo, mimo tych wszystkich przydatnych funkcji i solidności. Za dużo.
Tylko co mają szklanki, kieliszki do thermomixa?  ???
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2015, 19:49:44 wysłana przez joonecky »

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:56:17 »
ja nie wiem jak można porównać Thermomix z garnkami Zeptera

Ja raczej miałem na myśli rytuał ( Tak tak! rytuał) kupna nienaturalnie drogich sprzętów poprzez domowe prezentacje.
sorry, jeśli kogoś urażę, ale wyglądało to trochę jak tajemna sekta łażąca po domach.
No i trzeba było oczarować słuchaczy, zmanipulować tak, aby podpisali najlepiej natychmiast umowę.
Pokazowo przed całą rodziną. Takie zastaw się a pokaż się. No i Nowaki kupili? a my nie?

Wiem co mówię, bo mój ojciec kilka lat Zepterem "czarował" ,ludzi.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:00:43 »
Ale thermomixa na okaziku czy gruponie można kupić za 1kPLN. Czasem bywa w takiej cenie.

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:00:46 »


Tylko co mają szklanki, kieliszki do thermomixa?  ???
To że było poruszone że Zepter to też ściema.

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:01:51 »

Ale thermomixa na okaziku czy gruponie można kupić za 1kPLN. Czasem bywa w takiej cenie.
termomixa? Jesteś pewien, nie wydaje mi się, chyba że jemu podobne, za mniej niż 3000 to nawet używki na alledrogo nie kupisz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi