Autor Wątek: Eskpres dla niewymagającego (?)  (Przeczytany 7909 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:46:40 »
Naprawdę, będziemy sobie teraz polecać budżetowe marketowe kolby i tanie młynki z tępymi żarnami? Rozumiem, że równamy do ogółu społeczeństwa i zaraz będziemy debatować o tym która rozpuszczalka tania i dobra?

Marek.

« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 20:09:25 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:52:17 »
Przepraszam, ale - w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania użytkownika - dlaczego nie? To jest jakaś niezręczność czy objaw braku wychowania? Przecież nie musisz odpowiadać w wątku, który dotyczy sprzętu poniżej Twojego poziomu.

Naprawdę każdy zaczynał od młynka za 2 kPLN i ekspresu za dwa razy tyle?

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:54:58 »
Pytanie po czesci w temacie. Czy gaggia baby robi gorsza kawe od np gaggia classic? Czy warto kupic taka uzywana, po to zeby zastapila kawiarke?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:57:49 »
Niech sobie każdy zaczyna od czego chce, ale chyba pielęgnujemy tu wiedzę o poprawnym wykonywaniu napojów kawowych. Sprzęt, który tu polecacie się do tego nie nadaje. Jak zacząłem przygodę z forum na szczęście takich porad nie znalazłem, myślę, że były usuwane przez administrację i mam nadzieję, że ten wątek też zostanie usunięty. Cieszę się, że nikt mnie wtedy nie wsadził na minę z tym badziewien, a forum naprowadziło na dobre tory.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

grade

  • Gość
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:59:37 »
@Miklas jako Ojciec, także Chrzestny, powinieneś być wyrozumiały dla swoich "podopiecznych" i służyć ich dobrą radą, nawet jeśli błądzą. Za 300zł. przy odrobinie wiedzy i chęci, można wypić znacznie lepszą kawę od tej kupionej w sklepie już zmielonej, zalanej wodą i podlanej zimnym mlekiem z lodówki  :NO: :NO: :NO:
PS "naprawdę" piszemy razem.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 20:05:08 wysłana przez grade »

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:04:08 »
pielęgnujemy tu wiedzę o poprawnym wykonywaniu napojów kawowych
Z całą pewnością. Z części tej wiedzy skorzystałem. Natomiast poprawne wykonywanie napojów kawowych może mieć miejsce na wielu poziomach - ten, do którego dążysz jest potrzebny zapewne jakiemuś promilowi konsumentów kawy. Od dna do tego poziomu jest długa droga i szerokie spektrum użytkowników.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:05:03 »
Radzę usunąć te porady o delonghi, a w filmie ojciec chrzestny chyba inaczej by się rozprawił z taką impertynencją. :-)

PS "naprawdę" piszemy razem.

Dzięki, poprawione  :ok:

Z całą pewnością. Z części tej wiedzy skorzystałem. Natomiast poprawne wykonywanie napojów kawowych może mieć miejsce na wielu poziomach - ten, do którego dążysz jest potrzebny zapewne jakiemuś promilowi konsumentów kawy. Od dna do tego poziomu jest długa droga i szerokie spektrum użytkowników.

Myślałem, że to forum zrzesza właśnie taki promil konsumentów, bo jeśli to ma być kolejne opineo czy inne ceneo, to chyba tu nie pasuję.

Marek.

« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 20:10:27 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:12:23 »
@Miklas jako Ojciec, także Chrzestny, powinieneś być wyrozumiały dla swoich "podopiecznych" i służyć ich dobrą radą, nawet jeśli błądzą. Za 300zł. przy odrobinie wiedzy i chęci, można wypić znacznie lepszą kawę od tej kupionej w sklepie już zmielonej, zalanej wodą i podlanej zimnym mlekiem z lodówki  :NO: :NO: :NO:
PS "naprawdę" piszemy razem.

Można, tylko użytkownicy nowi lub nieświadomi polecają młynki i ekspresy delonghi, które nijak się mają do przygotowania poprawnej kawy.
Za 300 złotych kupujesz młynek z amazona lub aliexpress - są podane nazwy i linki w odpowiednich miejscach na forum.
Kupujesz Gabi lub Oxo lub French Press lub inne podobne urządzenie, które da Ci możliwość przygotowania na prawdę tej porządnej kawy na samym początku przygody.

Nikt nie namawia nikogo do zakupów mega drogich sprzętów od razu, wystarczą na prawdę małe podstawy, aby cieszyć się kubkiem dobrej kawy w zaciszu domowym.

grade

  • Gość
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:13:11 »
@Miklas  nie oburzaj się! Każdy chciałby pić doskonałą kawę, ale zrozum, na miarę własnych możliwości finansowych. Forum uczy ich wiele dobrego w kwestii przygotowywania czarnego złota! Wielu później przechodzi na wyższy poziom, z korzyścią dla naszych, rodzimych małych palarni.

@pmichal słusznie napisałeś, ale to już wyższy poziom wiedzy i nie każdy chce iść w tym kierunku.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 20:17:12 wysłana przez grade »

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:22:46 »
Myślałem, że to forum zrzesza właśnie taki promil konsumentów, bo jeśli to ma być kolejne opineo czy inne ceneo, to chyba tu nie pasuję.
Forum jest publicznie dostępne, siłą rzeczy nie unikniesz pytań ze strefy "poza promilem".
Mówiąc szczerze postawa typu "my, elita" nie sprzyja propagowaniu wiedzy o poprawnym przygotowaniu napojów kawowych.
A jak się chce funkcjonować w zamkniętej grupie - należy taką stworzyć i po sprawie.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:27:10 »
Każdy chciałby pić doskonałą kawę, ale zrozum, na miarę własnych możliwości finansowych.

W punkt.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:34:44 »
Każdy chciałby pić doskonałą kawę, ale zrozum, na miarę własnych możliwości finansowych.

W punkt.

I dla tego musi kupować delonga i młynek z tępymi żarnami?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:39:51 »
Nie.
Piłem kiedyś espresso z najprostszego saeco, kawa od Gorana mielona bodaj gaefem (tym co ma podkładki do regulacji). Było naprawdę dobre, na poziomie niezłej kawiarni. Kawa, wiedza i sprzęt - w tej kolejności.

grade

  • Gość
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:43:17 »
@Miklas naprawdę i na pewno tak myślisz? Czy tylko się droczysz? Jestem pewien, że każdy racjonalnie myślący entuzjasta czarnej dojdzie do właściwych wniosków.

@piomic właśnie!
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 20:46:14 wysłana przez grade »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Eskpres dla niewymagającego (?)
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Styczeń 2019, 20:48:24 »
Autor wątku dostał kontakt do Ascaso i Konesso - to miejsca gdzie są mu w stanie wskazać ekspresy w jego budżecie (przypominam 1000 złotych). Może skorzystał, może nie, jego wola. Rzucił jeszcze konkretnym modelem pewnej znanej marki włoskich ekspresów. Myślę, że temat już wyczerpany.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi