Autor Wątek: Kolba + młynek w budżecie 5000  (Przeczytany 1200 razy)

Offline Dolek

  • Wiadomości: 4
Kolba + młynek w budżecie 5000
« dnia: 07 Czerwiec 2024, 12:38:07 »
Witam Dzień dobry, serdecznie wszystkich kawoszy!!
Od kilku dni przeglądam forum i czytam.....

No właśnie i chciałbym zapytać o zakup jakiegoś nieco lepszego zestawu kolba + młynek.

Obecnie używamy od kilku lat Saeco Nivonna, ale nie spełnia oczekiwań. Jaką kawę nie kupimy - czy zwykła 'czibo', czy Lavazze za 80 czy z palarni za 120 zł - różnicy brak. W ekspresie nie działa regulacja młynka, jak została na początku ustawiona na 3, tak jest cały czas.
U teściów jest starusieńka kolba AEG EA150 która kosztowała 400 zł i uważam że robi lepszą kawę.
Wiec zapadła decyzja o zmianie.

Pijamy po ok. 3 kawy dziennie, głównie espresso. Od czasu do czasu lubię dodać dosłownie łyżeczkę mleka do niego. Żadnych 'kapuczin, latte, itd.....

Co byście polecili? Budżet powiedzmy na wyjściu 5000 zł na ekspres i młynek. Ale jak mnie przekonacie że warto coś jeszcze dołożyć, bo będzie spory przeskok to nie mówię nie.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2024, 12:45:36 wysłana przez Fux »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1765
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2024, 12:48:40 »
Cześć
Używane też mogą być?

Offline Dolek

  • Wiadomości: 4
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2024, 12:53:41 »
Raczej nowy sprzęt bym wolał. Generalnie nie lubię używek   :ok:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4990
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2024, 13:11:16 »
Skąd jesteś ? Czy możesz nas odwiedzić w Zgierzu i wypróbować sprzęty ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5672
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2024, 15:03:22 »
Co byście polecili? Budżet powiedzmy na wyjściu 5000 zł na ekspres i młynek.
QM Carola pid plus ręczny młynek premium. Za 5k nie zrobisz lepszego espresso. Jeśli z nowym młynem elektrycznym to trzeba by dodać 2k.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4990
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2024, 15:15:15 »
Mylisz się. Tym samym wprowadzasz ludzi w błąd. Podjedź do nas a zrobimy Ci co najmniej tak samo dobre espresso z ekspresu DREAM ONE czy też z UNO Black. Z elektronicznym termostatem bez PIDa. Kawa mielona z najtańszego młynka AVX CG1, z i-1 mini lub z VARII VS3, G-IOTA itd.
Jeśli do tego użyjemy DREAM PID lub UNO PID to twoja propozycja odpada.
Dziś miałem kontakt mailowy z klientem oczekującym na DF64 i mielącym do tej pory na Comandante.
Oto co napisał mi:
"Witam . Zapłacone 5 06 2024.
Pozdr , jak ja się doczekam , mam dość kręcenia Comandante .
Pozdr"
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5672
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2024, 16:02:36 »
Oto co napisał mi:
"Witam . Zapłacone 5 06 2024.
Pozdr , jak ja się doczekam , mam dość kręcenia Comandante .
Pozdr"
I ta treść świadczy o tym, że df64 ma lepszy przemiał? Każdy Hebrajczyk swój towar chwali. Masz do tego prawo, a nawet obowiązek😉 Ale też masz rację => wykluczam tego ręczniaka z segmentu młynków premium do espresso 😁
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2024, 16:05:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4990
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2024, 16:08:48 »
Nic takiego nie napisał kolega. Ja też nie. Napisał, że ma dość kręcenia.
Swoją drogą jeśli chodzi o przemiał to w młynkach elektrycznych też jest w czym wybierać...Jak to mawiam już od prawie 30 lat - każdemu według jego potrzeb i ...możliwości.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Dolek

  • Wiadomości: 4
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2024, 15:32:58 »
Skąd jesteś ? Czy możesz nas odwiedzić w Zgierzu i wypróbować sprzęty ?

Na wstępie - dziękuje za zaproszenie, ale niestety Warszawa, a Zgierz trochę mi nie po drodze. Może sam zakup jak najbardziej zdalnie, ale na wycieczkę trochę za daleko.

Byłem na weekendzie na Podkarpaciu, w Stalowej Woli. Stamtąd jest duży dystrybutor firma Konesso, ale co mnie dziwi nie maja na miejscu nic, nic nie można zobaczyć. Jest ich kawiarnia, ale mają tam wystawionych kilka automatycznych Jur i tyle. Kiepsko, bo miałem nadzieję że z kimś porozmawiam, ktoś doradzi a może od razu kupię  :-(


Jestem po weekendzie, który w dużej mierze spędziłem na czytaniu m.in. tutaj na forum.
Dziękuje za propozycje i sugestie.
QM Carola pid plus - chyba trochę za drogo, dojdzie młynek i 7000
ASCASO Dream PID - jak wyżej (choć wizualnie bardzo się podoba żonce)


Na ten moment chyba bym się skłaniam ku Lelit Victoria + młynek również tej firmy Lelit Wiliams = pewnie przy jakiejś niewielkiej negocjacji zmieszczę sie w 5000. Opcjonalnie Lelit Elizabeth, ale ta dodatkowa dysza chyba mi zbyteczne? A 1000 więcej.
Żeby było jasne - nie szukam ekspresu idealnego, szukam czegoś co da mi poprawne espresso i będzie lepsze niż obecny ekspres automatyczny. Szwagier ma prosty Roncello (+ ręczny Commendante) i jaką by kawę nie wsypał to zawsze mi u niego smakuje, a wcale nie kupuje jakiś niewiadomo jak wyszukanych kaw. Więc może moje kubki smakowe nie wymagają ekspresu za 10 000+?
Będzie to dobry wybór?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5672
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2024, 18:17:22 »
Po co Ci Elizabeth, gdy:
Żadnych 'kapuczin, latte, itd.....
Weź Victorię, która ma ten sam bojler. Co do młynka albo jak szwagier kupisz ręczny kategorii premium, albo dozbierasz jeszcze tysiaka do 3k za elektryka.  Młynek jest najważniejszy. Kupisz raz a dobrze, jak nie, to zaraz będziesz myślał o zmianie na lepszy, więc tylko staracisz na sprzedaży. Kup na razie kolbę i poproś szwagra, żeby przyszedł ze swoim ręczniakiem. Szwagier po wyjściu od Ciebie będzie myślał o zmianie ekspresu 😁 Victoria robi niezłe espresso.
》tertium non datur《

Offline Dolek

  • Wiadomości: 4
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Czerwiec 2024, 19:03:41 »
Młynek jest najważniejszy. Kupisz raz a dobrze, jak nie, to zaraz będziesz myślał o zmianie na lepszy, więc tylko staracisz na sprzedaży.

Dzięki za sugestie. W sumie racja z tym ekspresem.
Ze szwagrem i jego młynkiem to nie tak prosto bo to 200 km i na codzień się nie widujemy.

A ten młynek - 'dołóż 1000' i kup raz a porządnie to?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5672
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec 2024, 21:46:19 »
Jako OD ten jest chyba najtańszy:

https://www.coffeesite.pl/mlynki/1097-462-eureka-atom-60-e-czarny-mat.html#/39-kolor-czarny_matowy

Ceado, Fiorenzato, Mazzer w cenach regularnych są droższe, ale od czego jest targowanie.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2024, 21:58:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4990
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwiec 2024, 10:20:12 »
W podobnej cenie będziesz miał młynek G-IOTA PRO DF83 z żarnami 83 mm. Jest on wyposażony w hopper ale także w mieszek. Możesz go używać jako OD oraz jako SD. Do tego możesz z czasem go sobie doposażyć w żarna SSP poprawiając jeszcze bardziej jakość espresso.
https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-g-iota-pro-df83-matte-black/
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 635
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Kolba + młynek w budżecie 5000
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Czerwiec 2024, 23:42:31 »
Jest on wyposażony w hopper ale także w mieszek. Możesz go używać jako OD
Pal licho że Chińczyk ale używanie młynka SD do OD bez możliwości programowania dozy mielenia to jednak pomyłka i moim zdaniem mija się z celem, już lepiej na odwrót używać młynka OD do SD.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi