Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 113773 razy)

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #315 dnia: 19 Grudzień 2019, 06:58:06 »
Doczytałem się, że w tej wersji droższej jest jakiś pasek skórzany czy coś takiego dorzucone. Wziąłem właśnie ten z ciekawości. Zamiast plusplanet użyłem goodie, wcześniej nie  miałem z nim problemów, cashback się rejestrował i przerzucalem go na konto, tak tym razem coś poszło nie tak i  nie zarejestrowało mi zakupu...  :cenzura:
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 07:36:16 wysłana przez Baniuz »

Offline mrn

  • Wiadomości: 9
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #316 dnia: 19 Grudzień 2019, 13:56:19 »
To są wartości poglądowe. Producent nie może przecież wiedzieć jaką kawę będziesz mielił. Rób tak żeby kawa była dobra :).
Skalą się nie kieruję i staram się żeby dobrze wyszło, tylko zastanawiam się czy:
1) Skala się nie zgadza bo dali taką samą jak u pafcio0 (miał ją w tle na jednym ze zdjęć), a żarna inne
2) W ogóle ta ich skala to głupoty i nie ma co się przejmować że się nie zgadza o ponad 2/3 obrotu
3) Jednak coś ze spasowaniem mojego młynka jest nie tak, mimo że nie widzę żadnych luzów, bicia żaren itp

avidrock

  • Gość
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #317 dnia: 19 Grudzień 2019, 14:23:44 »
@Baniuz  spróbuj ręcznie wypełnić wniosek zakupu, tak przynajmniej jest w planet plus.

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #318 dnia: 19 Grudzień 2019, 19:31:52 »
Nie wiem jak u was, ale tą skalę można odwrócić, jest tam taka blaszka z numerkami, można wyciągnąć i obrócić skalę o 180 stopni, oczywiście patrzymy na tę kropkę, która jest jedna, nie na rowki jak mój sąsiad, bo te już są dwa. Może się okazać przypadkiem, że zamknięty młynek jest na nr2, ale po przekręceniu w lewo o jeden cały obrót i troszkę znajdziemy zero, a ustawienia pod espresso mogą być dobre miedzy 0 a 1 w stronę jedynki robi się drobniej. Sąsiad ma skłonności do majsterkowania, ja neptyk techniczny, wiem, że rozbiera młynek potajemnie, a później nie przyznaje się i twierdzi, że młynek się stępił, lub zepsuł, dlatego mam obstukane te skale, bo czasem mu poprawię tłumacząc, że pod espresso na 7-9 gramów jeśli korbką kręci już 100 i kawa dalej nie zmielona, lub poniżej 60 jest zmielona, to znaczy, że znów coś poprzestawiał, a ma się trzymać między 0 a 1 w zależności od kawy.

Offline milosh-dr@

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Skerton
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #319 dnia: 05 Styczeń 2020, 11:31:37 »
Cześć,

Czy ktoś z Was ma doświadczenia w podróżowaniu z tym młynkiem do stanów? Zatrzymają mnie na lotnisku za próbę zamachu ostrym, stalowym żarnem? Btw. w listopadzie kupiłem pierwszą wersję tego młynka i jestem zachwycony. Teraz widzę na ali tylko q2, można jeszcze gdzieś dostać tę starą wersję?

Pozdr

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #320 dnia: 11 Styczeń 2020, 11:46:38 »
Nie rzucił się komuś w oczy większy, najlepiej szklany pojemnik na zmieloną kawę? Do myma rzecz jasna :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #321 dnia: 11 Styczeń 2020, 12:39:54 »
Czy ktoś z Was ma doświadczenia w podróżowaniu z tym młynkiem do stanów? Zatrzymają mnie na lotnisku za próbę zamachu ostrym, stalowym żarnem?
Latałem po świecie (co prawda nie USA, ale Azja, Am.Pd) z "groźniejszymi" młynkami ręcznymi i nigdy nie było kłopotów. W 90% przepuszczają bez oglądania, czasem tylko każą pokazać co to jest.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #322 dnia: 11 Styczeń 2020, 13:41:08 »
Nie rzucił się komuś w oczy większy, najlepiej szklany pojemnik na zmieloną kawę?
Nie sądzę żeby taki był wykonalny ze względu na bardzo drobny gwint...

Offline cesar

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #323 dnia: 26 Styczeń 2020, 13:46:07 »
Cześć wszystkim.
Mam młynek MYM54 Q2 v wersji International Version.
Dopiero tylko zaczynam używać ten młynek i właśnie poodszukuje grubości mielenia dla różnych sposobów parzenia kawy. Dla tego za każdym razem skręcam go na zero żeby poprawnie liczyć kliki. Zauważyłem ze ten zero (czyli kiedy już nie można uruchomić młynek) jest u mnie odrobinę przesuwany (migruje) dalej.
Czy to jest poprawne zachowanie?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #324 dnia: 26 Styczeń 2020, 21:53:50 »
Po wykręceniu żarna pkt. 0 się zmieni, może być na 4, 7 czy 11.. to tylko punkt odniesienia.

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #325 dnia: 27 Styczeń 2020, 19:40:21 »
U mnie też punkt ściśnięcia delikatnie migruje. Mam go od niedawna więc sam jeszcze eksperymentuję z ustawieniami. Na dripa fajnie wychodzi ustawienie jakie podrzucił @mrn w temacie o młynkach od chińczyka na 25 klików . Aero w tym momencie robię na 16-18 klików (preinfuzka 18g kawy i 50ml wody przez 30sec, dolewam do 220 i po 1,5min zaczynam cisnąć. Temp wody wlewanej ~95C). Teraz szukam rozwiązania na kawiarkę, ale coś nie chce mi wyjść... Bardziej ze skerona mielenie mi smakowało przy kawiarce   :sciana:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #326 dnia: 30 Marzec 2020, 19:06:08 »
Xeoleo miałem byłem, lecz się pozbyłem, albowiem był zauważalnie słabszym młynkiem. 1zpresso posiada stabilizację żarna nie od parady, znacznie poprawia to stabilność. W xeo u mnie zdarzało się przesuwanie dolnego żarna.

Offline 500

  • Wiadomości: 31
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #327 dnia: 30 Marzec 2020, 20:48:59 »
1zpresso posiada stabilizację żarna nie od parady,

Tak to prawda, mam model Q1, aż szkoda ze nie jest on Polskiej produkcji.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #328 dnia: 31 Marzec 2020, 08:59:53 »
przesuwanie dolnego żarna

Niestety potwierdzam, dotyczy to kaw jaśniej palonych

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #329 dnia: 31 Marzec 2020, 11:17:57 »
Cytat: pafcio0 w 30 Marzec  2020, 19:06:08
przesuwanie dolnego żarna

Niestety potwierdzam, dotyczy to kaw jaśniej palonych

Również potwierdzam, mam tak w dwóch egzemplarzach Xeoleo, dolne żarno obraca się w trakcie mielenia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi