Autor Wątek: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych  (Przeczytany 37963 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Zamierzam kupić Aergrinda w sklepie zagranicznym. Nie posiadam niestety konta walutowego i zastanawiam się jak mogę najtaniej i najlepiej dokonać takiej płatności wykorzystując konto złotówkowe.
Do tej pory płaciłem PayPalem (przelanie PLN-ów na konto PayPala i płatność z przewalutowaniem przez w.w.serwis na konto sprzedającego). Niestety, wiąże się to z prowizją za przewalutowanie, które trochę kosztuje. W jaki sposób Wy dokonujecie płatności w sklepach zagranicznych, aby wyszło jak najtaniej?

Przepraszam Autora wątku za ten wtręt ;-)
W poniższym linku lekkie podsumowanie dyskusji.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5166.msg123528#msg123528

« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2017, 07:19:46 wysłana przez fux »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2017, 23:29:51 »
Polecam kantor aliora - konto zakładasz w kilka chwil przez internet (bez opłat) i masz od razu konta PLN, CHF, EUR, USD. Najpierw przelewasz złotówki na konto PLN a aliorze, a później wymieniasz na dowolną walutę. Przelew zagraniczny nic nie kosztuje. Dwa mankamenty: i) dłuższy czas zakupów oraz ii) sprzedawca musi mieć opcja wpłaty na konto.

Inny sposób karta kredytowa w walucie, w której chcemy zapłacić.

Online Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2017, 23:50:50 »
Alior polecam, mają przyzwoicie niewysoką marżę (a darmowe przelewy do krajów spoza Unii Europejskiej są wielkim plusem).
Co do kart - Visa ma znacząco gorsze kursy, niż Eurocard, ale proponuję dwa razy sprawdzić, po jakim kursie bank przewalutowywać transakcje, bo można się mocno zdziwić, jak się okaże, że cała operacja kosztuje 10%.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:18:49 »
Ja polecam transferwise.com do przelewów międzynarodowych, jeśli możesz wybrać opcję przelewu.
Ostatnio robiłem zakup w EUR (Włochy) i różnica między PayPalem a Transferwise była ogromna.
W Transferwise przewalutowanie jest po kursie mega zbliżonym do średniego, i opłata za transfer wyniosła kilka złotych.

Offline jitt Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit PL042TEMD, v60-02, FP
  • Młynek: Lelit wbudowany, BCG152SK, Quick Mill Tipo
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:21:31 »
Ja z kolei polecę Revolut. Aplikacja na androida albo IOS. Płynne przeliczanie na wiele walut. Karta wirtualna ale można też zamówić plastikową i płacić nią za granicą. Sprawdzone przeze mnie i grono znajomych.

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:26:31 »
Sporo podróżuje. Wcześniej korzystałem z kantoru aliora ale przerzuciłem się na rewolut. Szybciej można doładować i masz jedną kartę do wszystkich walut. Zakupy przez neta możesz robić w miarę szybko po złożeniu wniosku o kartę bo jej numer dostaniesz w aplikacji. Sama karta była wysłana do mnie z Warszawy a nie z UK i doszła w 3 dni od zamówienia. Kursy walut minimalnie lepsze niż w aliorze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:32:47 »
Ja mam konto w t-mobile(czyli alior), założyłem kiedyś specjalne konto walutowe € - zero opłat, internetowykantor.pl - bo mieli najlepsze ceny jak wymieniałem - i można było płacić. Choć tylko przelew... Karty nie robiłem, bo nie było potrzeby.

A co do paypala - nie wiem dlaczego, ale mi nie dorzuca żadnych opłat za przewalutowanie i kursy są niewiele gorsze niż średnie nbp(w kantorach internetowych nie chce mi się sprawdzać, a ten podaje mi google).

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:36:32 »
T-Mobile walutowe mam i polecam do bankomatów (0 prowizji za wypłatę na całym świecie, przewalutowanie po kursie MasterCarda). Co do przewalutowania paypala to się nie zgodzę. Jest to lekko złodziejski kurs jak w większości banków :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2017, 00:57:07 »
Złodziejskie to są kursy kart płatniczych. Płaciłem dopóki nie zobaczyłem ile faktycznie pobrało mi z konta... Zablokowało środki po kursie normalnym, pobrało po kursie mastercard i wyszedł kurs o chyba 50 gr gorszy niż w kantorze. A na paypala nie narzekam... Sprawdzam kurs, wychodzi kilka gr gorszy kurs niż nbp i jestem zadowolony. Ostatnio coś kupowałem, to zamiast 3,69 wyszło chyba 3,75. A jak mam się pieprzyć z otwieraniem konta walutowego, dorabianiem do niego karty i przelewaniem na to środków przy zakupie... Dziękuję, wolę zapłacić paypalem.

Offline emko

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: V60 01, 02; Aeropress; Bialetti Venus
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2017, 01:10:26 »
Coś chyba pomieszales :) kursy MasterCarda to najlepsze co może spotkać płacącego w walucie innej niż karta. Tu na pewno miałeś prowizje albo kurs banku :) PayPal pobiera 2,5% lub 4% wartości transakcji za przewalutowanie. Oczywiście jak kupujesz waciki za kilka euro to różnicy nie poczujesz. Ja ostatnio kupując drona sprawdziłem różnice i ten rewolut co to trzeba zainstalować apke i przeklikac kilka rzeczy zaoszczędził mi coś koło 100 PLN na samym przewalutowaniu.

Online Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2017, 09:43:12 »
Złodziejskie to są kursy kart płatniczych.

Coś chyba pomieszales :) kursy MasterCarda to najlepsze co może spotkać płacącego w walucie innej niż karta. Tu na pewno miałeś prowizje albo kurs banku :)

Citibank aktualnie pobiera 5% prowizji niezależnie od rodzaju karty. Dlatego należ się dopytać, jak bank liczy kurs wymiany. W swojej służbowej Visie mam sumarycznie około 8% wszystkich prowizji.

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2017, 10:40:42 »
Też miałem ten dylemat ostatnio. Robię sporo zakupów w USD i miałem dosyć tych wszystkich prowizji. Korzystam od paru tygodni z Kantoru Walutowego Alior i polecam. Można zamówić do niego karty w 3 walutach, USD, GPB lub EUR i są darmowe(przy jednorazowym użyciu w ciągu 6 miesięcy)
Paypal'a używam właśnie w połączeniu z kartą walutową(podpina się ją do konta i robiąc zakupy w danej walucie nic nie dopłacamy). Serwis jest popularny i można za jego pomocą bezpiecznie zapłacić.
Przy opcji doładowania konta Paypal i przewalutowania przez nich, mają bardzo niekorzystny kurs - zanim założyłem Aliora kupowałem telefon w USD i przy ogólnym kursie 3.65, Paypal miał 3,79. Ostatecznie podpiąłem kartę w PLN i bank trochę mniej policzył niż Paypal( ale to zależy od banku i karty).
Co do samego doładowywania konta, to ja korzystam z walutomat.pl Działa to na zasadzie giełdy. Można sprzedawać i kupować walutę od innych użytkowników po całkiem korzystnym kursie i przelewać na swoje konto walutowe. Też mają niewielką prowizję, ale kurs i tak jest z reguły jeszcze lepszy niż przez samego Aliora. Przy sporadycznych zakupach może faktycznie sporo zachodu ale jak regularnie się korzysta to oszczędność jest spora, szczególnie jak kupi się zapas waluty po dobrym kursie :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2017, 11:14:25 »
Z podanych opcji Revolut wydaje się najbardziej kusząca,ale odstrasza mnie konieczność przesłania zdjęcia dowodu osobistego :( Takie rozwiązanie przy zakładaniu konta może stwarzać duże niebezpieczeństwo kradzieży wrażliwych danych :(

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień 2017, 11:20:26 »
Ja mam kartę do konta walutowego w tmobile, konto zasilam walutą z dowolnego kantoru internetowego (alior, cinkciarz, cokolwiek) a karta jest wpięta do paypala jako walutowa (trzeba zadzwonić do pp żeby zmienili, bo inaczej będzie rozliczana w pln).

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień 2017, 11:32:22 »
karta jest wpięta do paypala jako walutowa (trzeba zadzwonić do pp żeby zmienili, bo inaczej będzie rozliczana w pln).

To mnie wystraszyłeś:) Ja nie dzwoniłem, tylko przypisałem kartę. Ale sprawdziłem saldo i ściągnęło mi tyle USD ile kosztowały zakupy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi