Autor Wątek: Wydzielony-Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże  (Przeczytany 15126 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Czerwiec 2019, 18:58:45 »
Jak nazwać pomysł zagotowania 4 litrow wody i grzania tego dwoma kilowatami przez godzinę albo i pół dnia, żeby przygotować przysłowiowe dwa szoty jedynie niuansowo lepsze?

Jak już to nie 4 a pewnie gdzieś 2-3 a grzałka nie pracuje cały czas.

Pytania Można mnożyć. Dlaczego kupować ekspres za 6 czy 8 tys PLN. Można przecież kupić jakieś podstawowe ascaso, Silvie Lelita czy co tam wejdzie a za różnice mieć opłacone rachunki za cały dom na 10-15 lat albo na sam ekspres do końca życia?  W filiżance też będą tylko niuanse jak ktoś zacznie być biegły.
Gdzieś już widziałem  obliczenia że ekspres pracujący cały dzień zwiększał rachunki o 2-3pln na dzień. Także raczej niczyjego budżetu te 30 min czy 1h raczej nie nadszarpnie. Na przyzwoite ziarna wyda miesięcznie wielokrotnie więcej.

RadoGost

  • Gość
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:06:46 »
A co powiecie na to cacko za 1300zł:

« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 19:18:36 wysłana przez RadoGost »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:16:35 »
Ja nic nie widzę.


A ok isomac zaffiro. Fajny single bojler. W tej cenie to na pewno kiler dla prostych ekspresów. Przy mleku podobne problemy jak przy innych single bojler choć z racji rozmiaru bojlera pary powinno być ciut więcej.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 19:23:14 wysłana przez Bacek »

RadoGost

  • Gość
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:28:23 »
Ja nic nie widzę.


A ok isomac zaffiro. Fajny single bojler. W tej cenie to na pewno kiler dla prostych ekspresów. Przy mleku podobne problemy jak przy innych single bojler choć z racji rozmiaru bojlera pary powinno być ciut więcej.

Zaffiro Amica.
Espresso będzie super :ok: :ok: :ok:

Link na CoffeeGeek:

http://coffeegeek.com/reviews/consumer/isomac_amica/latest
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 19:42:04 wysłana przez RadoGost »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Czerwiec 2019, 20:16:12 »
Jak dorwałeś to niezły deal. Choć tu ostatnio straszy taki ktoś kto do espresso chciałby bez pary a w zamian za 50% taniej.

RadoGost

  • Gość
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Czerwiec 2019, 20:35:03 »
Powiem Ci we wtorek, czy gra warta świeczki i jeszcze może coś wytarguję. Oczywiście trzeba by było rozebrać, czy błota w środku nie ma, zapiąć ślepe sito. Do bojlera nie zajrzę, ale sprzedający twierdzi, że na Bricie, systematycznie czyszczona grupa i odkamieniany. Jeśli wierzyć?

A potem do Coffeesite na generalny serwis i prezent dla córki na 30-te urodziny idealny  :taniec:
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 20:41:09 wysłana przez RadoGost »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Czerwiec 2019, 21:44:40 »
Pogadaj z administracją, jeśli to Twoje strony, myślę, że jeden link w stopce forumowej (prawdziwej stopce, nie w postach), nikomu przeszkadzał nie będzie.
O ile nie służy jedynie do SEO ;) Taki drobny szczegół, ale cholernie istotny. Nie wykorzystujmy forum w taki sposób, bo to ma negatywne konsekwencje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Czerwiec 2019, 02:06:22 »


... trochę niektórzy odlatują nazywając drogę gastro rozsądną domową dla początkujących. Upały mamy, nie stójcie za blisko tych 4 litrowych bojlerów ;)

Nigdzie nie napisałem, że to rozsądna droga, napisałem, że ją rozumiem i, że wg mnie nie ma znaczenia, czy to na początek, czy na jej koniec planujemy taki zakup. Właśnie o rozsądku w odniesieniu do warunków domowych można by dyskutować rozpatrując zakup tego ekspresu, ale czy kupując go w innym etapie zafiksowania na espresso niż początkowy będzie to bardziej rozsądne? No chyba, że mówimy o etapie "może by rzucić wszystko w diabły i założyć kawiarnię" ;-)



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

RadoGost

  • Gość
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Czerwiec 2019, 06:25:48 »
@Miklas, późno kładziesz się spać, zaś ja baaardzo wcześnie wstaję. W lecie tak mam :)

Marku, przekonanych przekonałeś, a nieprzekonanych nie przekonasz. Każdy idzie własną kawową drogą.

Przygodę z kawą zacząłem relatywnie późno, w 1996 (mam pamięć do dat) w wieku 28 lat. Żona kawę piła od "młodzieżowych" lat i z Italii przywiozła pod koniec komuny kafetierkę Bialetti (jest na chodzie, wymieniłem tylko koszyk :brawa:) Potem kupiła TB De'Longhi (na początku lat 90-tych ubiegłego wieku kosztował ok. 350zł, to była niezła kasa doliczając inflację przez 25 lat!), ale do kawy wogóle mnie nie ciągnęło. W powyższym roku byłem u klienta pod W-wą. Skończyła im się mineralna i nie miałem zamiaru truć się kranówką. No ale pić się chciało, a trochę jeszcze miałem tam pobyć, więc podszedłem do wielkigo automatu Lavazzy, którym zrobiłem sobie cappuccino z podwójną pianką i tak się wciągnąłem w kawowy nałóg.

Zanim doszedłem do aktualnego ECM-a były jeszcze dwa marketowe TB, potem mały SB, a teraz takim największym z największych kolbowych marzeń byłby gastropotwór z dwiema grupami  :pycha: :pycha: :pycha: Ale cóż, byłby jak nic rozwód :( Jedyny blat w kuchni ma 160cm długości, a stół w/g mnie nie nadaje się do takiego poważnego sprzętu, a poza tym, gdzie byśmy jedli. Gdyby nie te ograniczenia kupiłbym z miejsca taki "ekspresik" i nie wychodził z kuchni śpiąc w niej  [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Smacznych  :kawa: i przyjemnych z nią chwil kawka
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2019, 07:58:36 wysłana przez RadoGost »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Czerwiec 2019, 16:04:02 »
Nigdzie nie napisałem, że to rozsądna droga, napisałem, że ją rozumiem i, że wg mnie nie ma znaczenia, czy to na początek, czy na jej koniec planujemy taki zakup. Właśnie o rozsądku w odniesieniu do warunków domowych można by dyskutować rozpatrując zakup tego ekspresu, ale czy kupując go w innym etapie zafiksowania na espresso niż początkowy będzie to bardziej rozsądne?

nie będzie, niby racja, jednak stwierdzenie że skoro nierozsądnie jest i na początku i na końcu to należy zaczynać od nierozsądności wydaje mi się sprzeczne czy nielogiczne, powoduje to wartościowanie przesady za oczywisty cel dążenia.

To tak jak by każdemu zamożnemu do chemexa na tarasie, polecać EK43, skoro cena nie przeszkadza to przecież nic lepszego nie kupi, niby logiczne, ale jednak jest to oczywista przesada, która zupełnie nie sprawia że wszyscy z ikejem w domu pogłupieli.

No chyba, że mówimy o etapie "może by rzucić wszystko w diabły i założyć kawiarnię" ;-)

To trzeba leczyć dużymi ilościami zielonej herbaty  :evil: ja se właśnie takową popijam  :mhh:

Gdzieś już widziałem  obliczenia że ekspres pracujący cały dzień zwiększał rachunki o 2-3pln na dzień. Także raczej niczyjego budżetu te 30 min czy 1h raczej nie nadszarpnie. Na przyzwoite ziarna wyda miesięcznie wielokrotnie więcej.
Dziękuję za potwierdzenie mojej tezy i trochę widać że to nie ty płacisz rachunki, 3zł dziennie to ~90zł miesięcznie, moja 4 osobowa rodzina płaci 100zł miesięcznie za prąd, za pralkę dziennie piorącą, telewizor wiecznie świecący, zastępy ładowarek i wielką starą lodówkę, więc jak mam wartościować podwojenie! rachunku za prąd dla paru kawek ;)

ps
żebyś się nie obruszał na to o rachunkach, poprostu jako Ślązak założyłem tradycyjny mi model rodziny, w kierym to baba trzymo cało chałupa we garści :D rzecz jasna u mnie nie :lol2:

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Czerwiec 2019, 21:59:14 »
@Bacek pisze 3zl na cały dzień pracy kawiarnii. Załóżmy że to jest 12h czyli 3/12=1h-25gr. Oczywiście na włączenie zuzyje więcej energii niż na podtrzymanie ale skala wielkości jest określona.
Te 3zl to przy jakiej mocy ekspresu?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:46:17 »
Te 3zl to przy jakiej mocy ekspresu?

A to ma jakieś znaczenie? Grzałka 5KW zużyje zauważalnie więcej mocy niż 1KW na podgrzanie litra wody do określonej temperatury? Różnica może być jedynie ze względu na szbsze lub wolniejsze wychłodznienie a nie na moc grzałki.

Co do kosztu to z tego co pamiętam nie był to koszt całkowity a różnica miedzy zrobieniem kawy dwa razy w ciągu dnia więc powiedzmy dwa starty 30-45min a pracą ciągłą.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:52:06 »
jednak stwierdzenie że skoro nierozsądnie

A co w takim wyborze jest rozsądnego lub nie rozsądnego? Bo wydaje mi się że próbujesz to określić na podstawie Swoich własnych uwarunkowań a nie obiektywnych kryteriów.
Także co jest nierozsądnego w wyborze ekspresu z 4L bojlerem do domu. Ja osobiście jestem w stanie kilka zarówno za jak i przeciw wymienić, ale tyczą one mnie osobiście a nie są prawdami wykutymi w kamieniu. Także prosił bym o jakieś konkretne argumenty.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2019, 10:54:26 wysłana przez Bacek »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:56:05 »
Trochę mi się nie chce wierzyć w te obliczenia bo ja po wstawieniu HXa w miejsce małego bojlera nie zauważyłem jakiegoś wzrostu rachunków, fakt  że w tym samym czasie wymieniłem lodówkę i być może ona ma mniejsze  zużycie mimo że jest większą. Z ciekawości sprawdzę ile zżera moja lokomotywa będąc w gotowości od rana do wczesnego wieczora.   

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:58:26 »
Sam nie mierzyłem, ale proszę, stara dyskusja.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=908.0

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi