Autor Wątek: La Cimbali Magnum  (Przeczytany 6205 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
La Cimbali Magnum
« dnia: 17 Czerwiec 2018, 19:57:02 »
Cześć
Jakie macie pomysły, żeby zamaskować to szlifowanie na obudowie?
Młynek miał takie jakieś wżery. Podstawę oszlifowalem i już pomalowałem. Najlepiej i najbezpieczniejsze to bym to zakleił jakaś taśmą na całym obwodzie. W galwanizacji powiedzieli 500zl netto za całe malowanie. Może by tylko pomalowali samo to szlifowanie, nie wiem czy to jest dobry pomysł.
Maszynę rozebrałem całą, kawy było co nie miara. Wszystko oczyściłem, elektronik stwierdził, że wszystko jest sprawne.
Nie działał mikro przełącznik ale wyszło na to, że był zabrudzony. Na wszelki wypadek kupiłem nowy, z tym że ten ma jeszcze takie ramię, które przydusza przycisk. Stary tego nie ma. Jak jest dobrze, i czy w ogóle muszę to zakładać?
Karuzelę też całą rozebrałem, nie działa licznik. Pierdoła ale jakby się dało naprawić to by było miło. Przy obrocie dozownikiem, nie dochodzi licznik do końca i nie ma przeskoku. Mam nadzieję, że dobrze opisałem problem.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2018, 21:27:52 »
A co to jest, aluminium stal? Jak tak to polerować.

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2018, 00:50:38 »
Ja bym samą podstawę po starannym oczyszczeniu i odtluszczeniu pomalowal.  W górnej części (tam już jest aluminium) przeszlifowal bym papierem ściernym i polakierowalbym bezbarwnie. Ten mikro wyłącznik w dozowniku jest moim zdaniem niepotrzebny, bo będziesz mielil raczej nieduże porcje potrzebne na aktualne ekstrakcje. W moim młynku go nie ma.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2018, 05:04:08 »
A co to jest, aluminium stal? Jak tak to polerować.

To jest dur aluminium. Tak mi powiedziano

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2018, 12:25:44 »
To spokojnie wypolerujesz, najpierw coraz drobnijszymi papierami a potem jakąś pastą polerską.

A jak ci się nie spodoba to na tym nic nie tracisz bo możesz robić cokolwiek

No chyba że na bogato, szpachla do aluminium, wyrównanie całości, podkład i farba, pewnie proszkowa najlepiej.
Albo okleić czymś dół.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2018, 12:28:09 wysłana przez Bacek »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2018, 13:20:06 »
Najlepiej bym okleil ale czym? Kolor najlepiej czarny albo srebrny. Jest jakiś dobry materiał?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2018, 13:24:39 »
Najlepiej bym okleil ale czym? Kolor najlepiej czarny albo srebrny. Jest jakiś dobry materiał?

A może guma w płynie (spray)? Ja tak okleiłem widelec w młynku Rocketa - żeby się od PFa nie obijał. Kolorów jest duży wybór, rownież czarny.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2018, 14:07:45 »
Chyba to jest to czego szukam. Oglądałem filmiki i jest spoko. Możesz jakaś markę polecić? Czy popsikales tak jak było czy coś szlifowales lub cokolwiek? Odtluscic to wiadomo.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2018, 14:18:01 »
plastidip, plastilak, motip... bez większej różnicy, to wszystko podobnie działa

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2018, 15:56:54 »
Najlepiej bym okleil ale czym? Kolor najlepiej czarny albo srebrny. Jest jakiś dobry materiał?

Naklejką z ładnymi wzorkami, np z falami albo płomieniami i np dodatkowo wyciętą na ploterze albo co tam się komu podoba. Wyobraźnia jest twoim jedynym ograniczeniem.
Koszulki termokurczliwe w tym rozmiarze pewnie ciężkie były by do dostania ale pewnie też coś szło by znaleść.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2018, 16:38:56 »
Chyba to jest to czego szukam. Oglądałem filmiki i jest spoko. Możesz jakaś markę polecić? Czy popsikales tak jak było czy coś szlifowales lub cokolwiek? Odtluscic to wiadomo.

Ja akurat robiłem K2 Color Flex. Nic nie szlifowałem. Odtluscilem i naniosłem chyba z 5 cienkich warstw (jak cienko nakładasz to nie robią się zacieki). Spray bardzo śmierdzi - rób to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
To rozwiazanie ma jeszcze jedna zaletę - jak ci nie przypasuje to zdejmujesz jak maseczkę z twarzy.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwiec 2018, 17:03:16 »
Kupiłem, niedługo będę robić. MŚ w tym nie pomagają 😉

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Czerwiec 2018, 21:56:00 »
Młynek wyczyszczony, pomalowałem co chciałem. Lampka wymieniona, elektronika pod miernikami sprawna. Macie jakieś rady, przed złożeniem? Coś naoliwic, posmarować?

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwiec 2018, 22:34:33 »
Wszystko złożone, naoliwione. Nie potrzebuję mikroprzelacznika, a jak go wypnę to młynek nie działa. Tak samo jak rozepnę kabel od "płyty głównej". Odkręcić ten kabel całkowicie czy będzie potrzebny elektryk?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Czerwiec 2018, 09:28:10 »
Którego mikroprzełącznika? Co go w oryginale wciska? Jakiś czujnik czy jest hopper?
Jeśli tak to wypinasz przełącznik i zwierasz kabelki, albo wciskasz przełącznik taśma izolacyjną na około.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi