Autor Wątek: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano  (Przeczytany 12654 razy)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Czerwiec 2018, 15:05:41 »
Tedi, cały czas jakby chcesz coś nam udowodnić. Sprawa jest prosta - udowodnij to pojawiając się na którymś spotkaniu forumowym. Weź swój młyn, ekspres, kawę. Jeśli rzeczywiście kawa, którą zrobisz będzie tak dobra jak piszesz to myślę że niejeden przyzna ci rację i na miejscu i na forum.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10559
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Czerwiec 2018, 15:08:47 »
Dobre, tak by można było moją refleksję skwitować :).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Czerwiec 2018, 15:27:16 »
Hyhy. Jak był w Małej Czarnej to sie nawet nie przyznał, tylko po dłuższym czasie napisał tutaj, że był :D I chyba tyle by było z jego ujawnianiem się osobiście. Może rok temu na spotkaniu też był, anonimowo...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Czerwiec 2018, 15:40:18 »
Ciekawość mnie zżera, a przekopać się przez te posty nie mam siły, co w końcu wybrał autor tematu? Eurekę czy Fiorenzato?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Czerwiec 2018, 15:51:32 »
Chyba wyroku jeszcze nie było.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Czerwiec 2018, 17:01:48 »
Hyhy. Jak był w Małej Czarnej to sie nawet nie przyznał, tylko po dłuższym czasie napisał tutaj, że był :D I chyba tyle by było z jego ujawnianiem się osobiście. Może rok temu na spotkaniu też był, anonimowo...

Nie jest to tajemnicą. Niech pomyślę. Od kwietnia tego roku, 3 lub 4 razy byłem w Małej Czarnej . Piłem to co zawsze, podwójne espresso. Kiedyś byłem też tam z żoną.
Na spotkaniu które miało miejsce w zeszłym roku nie byłem.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Biedro182

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Ekspres kolbowy. Kawiarka. Tygielek.
  • Młynek: Młynek żarnowy elektryczny
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Czerwiec 2018, 00:33:28 »
Dziękuję wszystkim za udział w poście. Wybrałem jednak mignon specjalita i mam go i jest super. Pozdrawiam

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10559
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Czerwiec 2018, 07:13:37 »
To też dobry wybór :). Mały, kolorowy młynek domowy, ma swoje zalety.

Offline montecjusz

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO PID White
  • Młynek: Fiorenzato F4 nano, Graef CM 702
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Styczeń 2021, 22:55:28 »
Pozwolę sobie odkopać wątek. Rozważam obydwa wymienione tu mlynki (chociaż zakup dopiero za jakiś miesiąc/dwa). Czy po tym jak eureka trochę już się zadomowiła na rynku ktoś może je sensownie porównać i wskazać zwycięzcę tej pary? Dyskusja tutaj poszła w dziwna stronę, a mi chodzi o proste porównanie: głośność pracy, retencja, zbrylanie i równość przemiału.

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Styczeń 2021, 00:09:53 »
Cichsza jest Eureka, z retencją i zbrylaniem musisz wybrać to albo to, wyjmując przeciwzbrylacze z młynków będziesz miał mniejszą retencję większe zbrylanie. Nie miałem tych młynków jednocześnie u siebie ale wydaję mi się lepszy przemiał i mniej zbryla f4e retencja może trochę lepsza w mignon. Ale żeby porównać je tak na 100% trzeba by je mieć obok siebie i na tej samej kawie sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2021, 00:37:03 wysłana przez pablockpl »
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Styczeń 2021, 11:10:13 »
Jak dla mnie Specialita nie można nic zarzucić, używam jako single dozę wiec retencja na poziomie 0.1-0.3g. Cisza topowa wręcz, zbrylanie zależy od gatunku, rzadko występuje i w niczym nie przeszkadza. Natomiast jedyne co to zarna da mniejsze 55mm ale czy wyczujesz różnice w smaku między 65mm? Musisz sam spróbować, mnie przekonały wyżej wymienione plusy.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline montecjusz

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO PID White
  • Młynek: Fiorenzato F4 nano, Graef CM 702
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Styczeń 2021, 11:26:08 »
Jak dla mnie Specialita nie można nic zarzucić, używam jako single dozę wiec retencja na poziomie 0.1-0.3g. Cisza topowa wręcz, zbrylanie zależy od gatunku, rzadko występuje i w niczym nie przeszkadza. Natomiast jedyne co to zarna da mniejsze 55mm ale czy wyczujesz różnice w smaku między 65mm? Musisz sam spróbować, mnie przekonały wyżej wymienione plusy.

F4 nano ma chyba 58mm więc różnica jest kosmetyczna. Nie wiem czy nano się nadaje pod SD jeżeli ewentualnie chciałbym pójść w tą stronę. Nie ukrywam, że serce mówi mi żeby brać fiolka, bo zwyczajnie strasznie mi się te młynki podobają. Ale kwestie technicznie przeważają na korzyść eureki, przynajmniej na papierze. Jednak cicha praca, dobre działanie pod SD patrząc po opiniach.

Nie wiecie czy gdzieś na śląsku w obecnej covidowej atmosferze jest opcja obejrzenia ich na żywo, pomacania i zobaczenia gdzie będzie chemia między użytkownikiem a maszyną? Wiem, że @silesius ma obydwa w ofercie (nie ukrywam nie najkorzystniejszej cenowo) ale czy takie porównanie jest wgl możliwe na miejscu?

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników: Rozumiem, że w obydwu przypadkach powinno się ustawić grubość mielenia na pracującym młynku? Bo z taką informacją spotkałem się w paru anglojęzycznych recenzjach.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Styczeń 2021, 12:23:45 »
Chodzi pewnie o zacinanie się młynka, (chociaż sam tego nigdy nie doświadczyłem, zapewne chodzi o sporą zmianę grubości) podczas zmiany grubości gdy ziarna znajdują się w hoperze. Chociaż moim zdaniem kalibrowanie młynka w Eurece to strata nerwów i kawy. Lepiej to robić na pustym hoperze. 

Swoją drogą oba młynki są bardzo ładne i sam stałem między ich wyborem, ale ostatecznie wybrałem Eurekę ze względu na przejścia z głośnymi młynkami które generowały hałas jak młot pneumatyczny, eureka jest niesamowicie cicha...
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline montecjusz

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO PID White
  • Młynek: Fiorenzato F4 nano, Graef CM 702
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Styczeń 2021, 13:15:13 »
Widzę, że tez masz graefa ale oczko wyżej. Jak wypada głośność w porównaniu do niego? One maja podobna konstrukcje wiec pewnie będą podobne w tym aspekcie, a mój cm702 budzi sąsiadów. Niestety godność młynka to coś czego nie da się pokazać na filmie wiec nie mam kompletnie wyobrażenia w tym temacie.

Offline vondock

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: NS musica, Drip, AP
  • Młynek: Niche zero
Odp: Eureka mignon specialita czy fiorenzato f4 e nano
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Styczeń 2021, 14:28:21 »
Ja również podłącze się do tematu.
Czy przesiadka z macap mc4 bedzie miała sens, jeśli chodzi o jakość przemiału? Chciałbym zrobić upgrade zestawu,a może zaproponujecie coś innego?Czasami zamiast espresso zdążą mi się wypić dripa/aero. :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi