Autor Wątek: Forumowe klasyki  (Przeczytany 2622 razy)

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Marzec 2024, 11:01:10 »
Hejo ;) Troszkę mnie tutaj nie było. Kiedyś pisałam o gorzkiej kawie, nawet założyłam wątek. Poszłam z Waszymi radami i kupowałam kawę w palarni albo zamawiałam tą Idee Kafe na allegro. Zawsze piłam/ piję kawę typu Arabica. Czasami na pół z Robustą, aczkolwiek za tym drugim nie przepadam. Czytałam teraz nie dawno na temat takich rodzajów jak Liberica oraz Excelsa https://bialogard24.pl/ciekawostki-o-kawie-fakty-ktore-zaskocza/ I błagam teraz tylko nie śmiejcie się ze mnie, ale nigdy tych kaw nie piłam. Zawsze tylko ta Arabica... Czy możecie mi powiedzieć, czy są warte zakupu ? jeśli tak to gdzie ? I jak możecie podajcie jakieś kawy z tego typu jak ta całą liberica itd.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Marzec 2024, 12:41:47 »
Zupełnie się tym nie przejmuj, są to gatunki zupełnie niszowe. Jak sama zauważyłaś nie ma ich normalnej ofercie palarni. Większość z nas nie piła tych kaw. Mi się zdarzyło dzięki uprzejmości kolegi wypić kilka razy Liberikę. Ciekawe doświadczenie, ale z kapci nie wyrywa, więc nie ma specjalnie czego żałować. Zobaczymy, może przy zmieniającym się nam klimacie będziemy niedługo widzieli inne gatunki kawy w sprzedaży.

Offline Paolo

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Marzec 2024, 15:57:10 »
Pewnie będziemy szli coraz bardziej w zaawansowaną fermentację z coraz dziwniejszymi aromatami. Już można skosztować kawy brzoskwiniowej (brzoskwinie dodawane do procesu fermentacji kawy), truskawkowej, etc. Jeszcze chwila i będą dolewali francuskiego szampana i nie zdziwię się jak pewnego dnia zobaczę kawę sygnowaną logo Kruga🤪

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1952
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Marzec 2024, 16:46:30 »
Pewnie będziemy szli coraz bardziej w zaawansowaną fermentację z coraz dziwniejszymi aromatami.

Niektórzy już to robią inni to kupują - ta w zielonym opakowaniu smakuje mi ale jako przelew tak około godz.16:00
Za to tą po lewej z chęcią zaliczyłbym do formowych klasyków tylko nie wiem na jak długo zagości w sklepie.
W każdym bądź razie ja sobie "zarezerwowałem" 2kg zaraz na początki nowego miesiąca to kupuję.


20240329_163349.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Karsin

  • Wiadomości: 64
  • Ekspres: Lelit Mara X | V60
  • Młynek: DF64V | 1Zpresso
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Marzec 2024, 16:58:00 »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1952
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Marzec 2024, 18:30:55 »
Dzisiaj wypalona

Moja nie.

20240329_182409.jpg

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Paolo

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Marzec 2024, 21:51:10 »
Kolumbia. W zeszłym roku mieli najlepsze kawy na świecie ze względu na świetne warunki klimatyczne (opady, słońce). Coraz więcej plantatorów obsadza tam pola pod kawę rezygnując z koki. W tym roku świetne warunki klimatyczne ma Kostaryka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi