Autor Wątek: Dziwnówek  (Przeczytany 4375 razy)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Dziwnówek
« dnia: 29 Lipiec 2019, 12:04:12 »
Ponieważ teraz jestem w Dziwnówku to dorzucę, że i tutaj można się napić zacnej kawy. Caffe Venezia. Kawa ze szczecińskiej palarni Qualia http://qualiacaffe.com . Kawa Xu-XU 100% arabika z Brazylii. Zanim zasiadłem przyglądnąłem się kto i jak robi kawę. I jest ... Jeden chłopak robi ją jak prawdziwy barista, chociaż przeszkolenia nie miał. Kawa wychodzi super. 25 ml tak jak w Italii na jeden łyk :), kawa gęsta, wylewa się jak olej z ekspresu. Ma odpowiednią cremę i kolor. Młynek i ekspres dobrze ustawione. Kto jest w Dziwnowie lub w Dziwnówku zapraszam do tej kawiarni. Ciastka takie sobie, ale kawa dobra. Ale pytajcie o chłopaka, który ma dużą skazę na ręku. Sorry, ale to cecha rozpoznawcza. Bowiem jest ich tam dwóch. Młodszy jeszcze musi się dużo uczyć. W każdym razie to nie "polska mała udająca espresso".

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Dziwnówek
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2020, 01:19:12 »
W Roku Pańskim 2020 sytuacja dalej ta sama. Dobra kawa mieszanka z palarni http://qualiacaffe.com i profesjonalnie zrobione espresso.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Dziwnówek
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2020, 12:08:45 »
Ciekawe skąd oni wzięli tę nazwę 'Xu-Xu', bo z chińskiego to brzmi trochę jak siuśki i dobrą kawą to się raczej nie kojarzy.... ;)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Dziwnówek
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2020, 12:55:40 »
A Kopi luwak :)?  może to  lżejsza wersja takiej kawy :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi