Autor Wątek: Kielce  (Przeczytany 10650 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kielce
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Sierpień 2019, 06:58:57 »
Szczerze mówiąc to... nie wiem. Trafiłem tam jakoś zimą bo zobaczyłem gościa biegającego z papierowymi kubeczkami po ulicy -- okazało się, że to właściciel lokalu przygotowywanego do otwarcia. Jeszcze trwał remont (tam był sklep z butami), stolarz montował półki na ścianach a dwóch wariatów ustawiało ekspres. Właściciel palarni uczył właściciela baru robić kawę bijąc po łapach jak coś było źle, a że nie chcieli wylewać to rozdawali najpierw dziewczynom z okolicznych sklepów, jak już miały dość to ludziom na przystanku. Na wejściu dostałem trzy filiżanki z pytaniem "która?" bo właściciel się nie mógł zdecydować na mieszankę i robił referendum wśród potencjalnych klientów. Chwilę tam siedziałem i rozmawiałem z nimi ale (wstyd przyznać) nie mam pojęcia jak nazywa się palarnia, wiem tylko że pali na miejscu w Kielcach, odniosłem wrażenie (ale wiedzą tego nazwać nie mogę) że to ta palarnia z Podkarczówki, z Krakowskiej widać szyld na tych szeregowcach przed blokami.
Od tamtego czasu interes zdążył splajtować (restauracja z wyszukanym menu nie miała szans bez parkingu) i odrodzić się jako hamburgerownia (wejście wprost z ruchliwego przystanku MZK to wymarzona lokalizacja) a ekspres i kawa zostały, pracujący tam Ukraińcy (cały zespół poza właścicielem to dzieciaki przed 30) potrafią go obsłużyć.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 323
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Kielce
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Styczeń 2020, 21:56:47 »
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie czy powinienem zacząć odkładać na sprzęt do espresso :D W związku z tym chciałbym wypić najlepsze dostępne w Kielcach. Czy coś w rankingu sprzed wieków się zmieniło? :P

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kielce
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Styczeń 2020, 22:31:43 »
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie czy powinienem zacząć odkładać na sprzęt do espresso :D W związku z tym chciałbym wypić najlepsze dostępne w Kielcach. Czy coś w rankingu sprzed wieków się zmieniło? [emoji14]
Skoro sierpień 2019 był przed wiekiem to idź na miasto i sprawdź sam.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 323
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Kielce
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Styczeń 2020, 08:07:53 »
Skoro sierpień 2019 był przed wiekiem to idź na miasto i sprawdź sam.

W gastronomii, gdzie lokale pojawiają się i znikają, a obsada ekspresu zmienia się jak w kalejdoskopie (i to zazwyczaj na mniej, niż bardziej doświadczoną), to tak, pół roku to czasem wieki. Ale dziękuję za radę, skorzystam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi