Autor Wątek: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin  (Przeczytany 20672 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« dnia: 19 Listopad 2015, 14:21:22 »
Hasło znane chyba w całej Polsce, myślę że odda sens mojego tematu :)


Chciałbym opisać trochę wrażeń ze szczecińskich kawiarni. Mieszkam tutaj już kilka lat, ale rynek kawowy poznaję od niedawna.

Pierwszą palarnią i zarazem mini kawiarnią nad którą chcę się pochylić jest Erakawy znajdująca się przy ulicy Grodzkiej 18. W sumie to od niej rozpoczęła się moja przygoda ze świeżo wypalonymi.

Z zewnątrz nie ma fajerwerków i można przez to mieć trudność z lokalizacją:



Moim zdaniem dobry stosunek jakości do ceny za ziarna. Średnio około 7.90 zł  za 100g kawy. Mogą ją zmielić na miejscu lub pakować w całości.

Każda kawa zrobiona w kawiarni jest niestety podawana w papierowych kubeczkach i to moim zdaniem największy minus. Usprawiedliwieniem może być raptem jeden stolik, przy którym można usiąść.  W ofercie znajdziemy herbaty, yerbę, akcesoria kawowe, porcelanę, słodycze oraz produkty regionalne jak np. kajmak, czy miód drahimski.
Palarnia umożliwia zakup zielonych ziarenek.

Kilka zdjęć z wnętrza:





Maszyna to poczciwy dwugrupowy Carimali Eta Beta.



Ja spróbowałem juz wszystkich singli i mieszanek. Nigdy nie miałem zastrzeżeń :)

Cdn... :)
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2015, 15:26:12 wysłana przez flexooo »

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - "Lecim na Szczecin"
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2015, 14:30:25 »
Parorurka pachnie Panią Jagodą  miotla

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2015, 15:12:23 »
To fakt, ale jakoś nigdy nie skupiam się na tym ekspresie, wolę pić w domu :)
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2015, 15:27:28 wysłana przez flexooo »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2015, 15:28:38 »
Muszę potwierdzić słowa Flexooo - kawka jest bardzo fajna

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2015, 15:34:39 »
Czekam z niecierpliwością na Twoje opinie odnośnie paczek :)

Ja swój cupping mam za sobą, notatki zapisałem ale nie odważę się pierwszy oceniać :)

Offline tomazo1974

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Rocket Giotto, Bialetti Venus
  • Młynek: Wega 5.8 Instant (alias Compak K3 Touch), Porlex Mini
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2015, 11:38:15 »
@flexoo: zaproponuj coś na początek, subiektywnie - pod espresso. Daleko nie mam to podjadę. A jak nie będzie mi smakować to będzie na ciebie ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2015, 11:42:38 »
Erakawy ma drugi punkt na placu Kilińskiego, przy rynku. Mają tam nowiutki ekspres.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2015, 20:00:25 »
W drugim miejscu jeszcze nie byłem bo Grodzką mam pod nosem. Co do espresso to chyba poleciłbym mieszankę 'EraEspresso', chociaż myślę, że warto pytać sprzedających bo ostatnio jeden z wypałów bardziej wyglądał na Spanish niż French Roast.
Jeśli będzie na mnie to jakoś to przeżyję :)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudzień 2015, 12:33:03 »
Aktualizuję - byłem na Placu Kilińskiego 1, gdzie znajduje się drugi punkt Era Kawy

Z zewnątrz:



I w środku:



Potwierdzam, że znajduje się tutaj nowy ekspres od Fracino:


Punkt w ofercie nie różni się od tego z Grodzkiej i kawa też docelowo bardziej na wynos.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2016, 16:26:37 »
Przedwczoraj byliśmy w Szczecinie, gdzie wszedłszy do kawiarni "Stojaki" można było się zadumać nad "przyszłością speciality coffee" wałkowaną w wątku obok - bo jeśli tak ma ona wyglądać, to dziękuję postoję. Na zewnątrz "wita" nas taki koszmarek




A w środku uderza w bębenki wulgarny stek izorytmicznych recytacji bębniący z głośników, oraz obcesowo bezceremonialna wytatuowana obsługa płci żeńskiej.
Ciasto średnie, kawa smaczna, ale nigdy więcej.
Kawiarnia "Kafle" to przy tym oaza kultury i balsam estetyczny. :-)
Przy okazji, nie dajcie się nabrac na wystrój restauracji "Rozmaryn", jedzenie fatalne, struliśmy się.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2016, 17:30:22 »
Gdybyś powiedział, to poleciłbym jakieś dobre restauracje.. Byłeś blisko Fabryki na deptaku  Bogusława, a tam polecam jedzenie w dobrych cenach. Na ciasto też można tam wskoczyć, albo spróbować w kawiarni 'Niedźwiedz w koronie'

Offline Kawosz88

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60, French Press, Ascaso ARC
  • Młynek: Wilfa Svart, Ascaso I - 1 Steel
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2016, 01:02:56 »
 Stojaki - ,,świątynia" hipsterów i tu się zgadzam z przedmówcą że lokal specyficzny z uliczną muzyką w tle..

W Szczecinie polecam Drabina Coffee na Starym mieście. Pyszne kawki i mega ciacha. ,,Kafle" przy pl.Orła Białego też fajną kawiarenką jest. 

Oba lokale parzą kawki, alternatywnie też m in z ,,Czarny Deszcz, Coffeelab, Gardelli .

Niedźwiedź w Koronie zamknięty na głucho od prawie 2 miesięcy.. :/  Dobre ziarenka palone w piecu Probatone 5

Co do zaopatrzenia w sprzęt do parzenia,kawki itp. to - Qualia Cafe na ul. Struga.

Mam nadzieję że pomogłem jeśli byście chcieli dobrej kawy speciality w Szczecinie :).

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2016, 01:10:56 »
To widzę, że ciągle w Szczecinie się zmienia :) Szkoda trochę tego Niedźwiedzia... ale o Drabina Coffee słyszę pierwszy raz..

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Lipiec 2016, 02:52:11 »
Na FB mają info, że do końca lipca Niedźwiedź zamknięty.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Kawiarnie w Szczecinie - Lecim na Szczecin
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2016, 15:57:54 »
...ale o Drabina Coffee słyszę pierwszy raz..
Bliśmy w niedziele w Drabina Coffe, nie polecam.
Kawa średnio dobra, chyba coś było nie tak bo była kwaśna i to nie chodziło o smak ziarenek tylko raczej cytryny. Co do ciast to są takie sobie i w dodatku za mały kawałek płaci się aż 13 zł.  Najgorsza była obsługa, dwie panie, które raczej nie były zbyt miłe. Byłem z narzeczoną i znajomymi (4 osoby). Z kaw zamówiliśmy cappuccino i latte, pierwsza przyszła duża filiżanka, kiedy narzeczona spytała czy to jest latte czy cappuccino (myśleliśmy że dostaniemy trzy warstwy w przezroczystej szklance) pani spojrzała na nią takim wzrokiem jakby chciała ją zabić :ogien: i łaskawie powiedziała że latte. Dodatkowo musieliśmy się przypominać z zamówionym piwem bo niestety panie o nim zapomniały. A ponadto trafiliśmy na zepsutą kostkarkę i nie można było zamówić nic na zimno. Nie mam zamiaru już tam wracać.

To wszystko przez zamkniętego "Niedźwiedzia w Koronie" do którego na początku próbowaliśmy się dostać.  :sciana:
Na FB mają info, że do końca lipca Niedźwiedź zamknięty.
Nie wiem dlaczego ale jak byliśmy w Niedźwiedziu było zamknięte i nie widać żeby tam była jakaś kawiarnia czy cokolwiek, nawet przez okna średnio to wygląda na remont.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi