Autor Wątek: Ekspres Jura vs Miele  (Przeczytany 13247 razy)

Offline karolina88

  • Wiadomości: 1
Ekspres Jura vs Miele
« dnia: 05 Maj 2019, 21:01:15 »
Hej,

Chciałabym kupić dobry automatyczny ekspres do kawy. Kolba na razie odpada, jestem świadoma jej zalet i przewagi nad automatem ale już zdecydowałam, że kupuję automat.

Nie mam określonego ściśle budżetu, oczywiście im mniej wydam tym lepiej ale głównie zależy mi na jakości, dobrze spienionym mleku, dobrej kawie.
Głównie pije mocne kawy mleczne czasami czarną kawę z niewielką ilością mleka.
Nie jestem tak wybitnym smakoszem jak większość użytkowników tego forum, ale nie jest mi też wszystko jedno i po prostu kawa musi być dobra jak na automat, ni koniecznie wybitna ale dobra.

Moje typy:

Jura s80
Miele CM6350
Mam też opcję zakupu użwanego ekspresu 2 letniego MieleCM7500 za około 5500 PLN (gdzie nowy model aktualnie kosztuje około 10 000 PLN)

Co myślicie?
Warto ktoryś? Jak tak to Jura czy Miele?
Czy nie warto aż tyle płacić i błędnie myślę że może są one lepsze niż Saeco, Delonghi czy Siemens?
Jak nie warto to czy macie inne typy z ekspresów automatycznych?

Proszę oceńcie parametry techniczne tych sprzętów, bo tego nie jestem w stanie zrobić.

Z góry bardzo Wam dziękuję.


Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2019, 18:31:44 »
Oba ekspresy to ponad 5k PLN. Dużo, jak na potrzeby domowe (?). To są kombajny do małych i średnich biur, wymagają serwisu profesjonalnego - inaczej kawa jest kwaśna, o zakamienieniu nie wspominam. O kwestiach utrzymania w czystości trudno nawet wspominać.
Lepiej, moim zdaniem, kupić Delonghi EC.860 (nie z serii ECAM, bo to też taki sam kombajn, choć tańszy - zresztą moim zdaniem nie gorszy od wskazanych w Twoim poście) albo coś podobnego, choć w tym zakresie EC.860 jest bezkonkurencyjny. Koszt poniżej 2k. Jest kolbowy, ale to nie ekspres z bojlerem tylko termoblokiem (jak zresztą te kombajny), nie wyciska espresso, jak w barze, ale do kawy mlecznej się nadaje. I o ile "ręcznie" trzeba naszykować kawy w kolbie, tak mleko pieni z pojemnika automatycznie i b. ładnie. Pojemnik na mleko jest "chudy", więc można go po odłączeniu od ekspresu (proste!) włożyć nawet do kieszeni w drzwiach lodówki. Do tego wystarczy młynek za ok. 800 - 1000 PLN. I to (ok. 2600 - 2800 PLN) jest cały budżet. Dodam, że utrzymanie tego ekspresu w czystości to łatwizna. Proste zasady odkamieniania (odkamieniacz w płynie i podstawianie dwóch kubków - jakieś 5 minut zabawy), czyszczenie "modułu" mlecznego to mała szczotka (np. do zębów) i trochę wody (zaś sam pojemnik na mleko można myć w zmywarce). Zasobnik na wodę ma miejsce na filtr do wody (w sklepach internetowych są oryginalne i odpowiedniki).

Offline Randri

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Profiles 1, Rancilio SILVIA V6, Gaggia Titanium
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2019, 14:11:44 »
Myślę, że lepiej Jura - przez wiele lat miałem/mam Gaggia Titanium - obecnie Jura E80 a w rodzinie jest jeszcze Jura E8 - kawa jest rewelacyjna i prosta obsługa. Polecam kupić z niemiec - najbardziej się opłaca.

Offline Wojteksw Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2019, 20:18:38 »
Przez ponad 10 lat miałem jura C5 sprawował się znakomicie, teraz pozostaje sprawny w zapasie, zakupiłem Jura E8. Dla osób nie mających czasu bawić się w obsługę kolby, młynka itp. automat jest bardzo dobrym wynalazkiem.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2019, 21:36:52 »
PS. Kombajnu używanego nie polecałbym kupować. To jak samochód, lepiej mieć gwarancję i rękojmię (teraz się to inaczej nazywa).
Jak ktoś sprzedaje 2-latka, to akurat powinna się "lampka zapalać". Na RTVEuro jest zresztą dla Miele jedna opinia :-)
Że lipa - psuje się.
Miele zresztą to jest AGD-wy koncern, a Jura, choć niemała, to jednak robi w branży kawowej par excellence

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2019, 00:31:45 »
DeLonghi  z wbudowanym pojemnikiem to nie jest dobry pomysł.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2019, 12:39:52 »
DeLonghi  z wbudowanym pojemnikiem to nie jest dobry pomysł.

Dlaczego?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2019, 15:30:55 »
@rapoh - nie musisz cytować i proszę nie cytuj jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod postem, którego twoja odpowiedź dotyczy.

Co do pojemników na mleko - ma on więcej zakamarków do czyszczenia niż zwykła rurka. Wypłukanie mleka ze wszystkich zakamarków wymaga dużej cierpliwości. Jej brak skutkować będzie resztkami zaschniętego mleka.
LMWDP #469

Offline Olivier027

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA CafeRomatica 859
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2019, 18:06:21 »
Od dwóch dni jestem posiadaczem NIVONA CafeRomatica 859 który zakupiłem w promocji w  :cenzura: w Poznaniu. Cena promocyjna 3999zł a w pozostałych sklepach powyżej 5000zł. Dodatkowo możesz wybrać 10 lub 20 rat zupełne 0% i rozpoczynasz spłatę od września. Pomimo, że na stronie internetowej informują, że ekspres może być na ekspozycji to ja swój zakupiłem zapakowany, nigdy nie otwierany. Testuję własnie ekspres na rodzinie i znajomych, wszystkim kawa smakuje :) polecam. PS. Korzystając z okazji zapytam czy ktoś zna jakieś powtarzające się wady tego ekspresu? Chętnie poznam wszystkie opinie o tym ekspresie.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2019, 20:59:06 wysłana przez DrUsagi »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2019, 21:07:17 »
@Olivier027 - pierwszy Twój post na forum, bez żadnego hej, cześć, siema i od razu chwalisz się zakupami.  :nienie:
Mam nadzieję że to tylko mały wybryk a nie kolejny przejaw niedyskretnego szeptanego marketingu. Serdecznie witamy na forum  :kawa:
LMWDP #469

Offline Olivier027

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA CafeRomatica 859
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2019, 21:38:15 »
upss nawaliłem. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, że trafiłem na to forum. Przed zakupem ekspresu, zapoznałem się z bardzo wieloma postami które pomogły mi zawęzić listę ekspresów, które będą odpowiednie dla mnie. Jestem bardzo podekscytowany, że udało mi się dokonać (wg mnie oczywiście) trafnego zakupu i postanowiłem tym faktem się podzielić z osobami które szukają ekspresu w podobnym jak ja przedziale cenowym. Jeżeli ktoś będzie miał pytania o ten ekspres i moje spostrzeżenia to chętnie odpowiem.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2019, 23:11:15 »
@DrUsagi - uwaga przyjęta, zrobiłem to odruchowo, będę się pilnował.
Pytałem gromoga dlaczego, bo nieco powyżej pisałem o DeLonghi, w prawdzie serii EC, ale ECM ma analogiczne rozwiązanie, jak chodzi o modul spieniający. I nie podzielam zapatrywania, że ta konstrukcja wiąże się z trudnościami w czyszczeniu. Przeciwnie. Pomijając wspomniane możliwości mycia samego pojemnika w zmywarce, moduł spieniający, który stanowi zarazem pokrywkę pojemnika, jest łatwy w czyszczeniu zaschniętego mleka, a przepłukiwać można nawet pod kranem.
Zresztą stwierdzenie, że w tych ekspresach pojemnik na mleko jest wbudowany, to właściwie lekkie nadużycie. W istocie jest on mocowany (przystawiany)  i niewiele to się różni od konstrukcji ze stojącym obok "dzbankiem".

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2019, 23:44:37 »
"Cena promocyjna 3999zł a w pozostałych sklepach powyżej 5000zł. Dodatkowo możesz wybrać 10 lub 20 rat zupełne 0% i rozpoczynasz spłatę od września. Pomimo, że na stronie internetowej informują, że ekspres może być na ekspozycji to ja swój zakupiłem zapakowany, nigdy nie otwierany."

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/nivona-caferomatica-859.bhtml

Serdecznie witam RTVEuro.

Dziwię się tylko, że outletowy ekspres nadal za ponad 4200. Też bym wybrał "zapakowany" :-)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Ekspres Jura vs Miele
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2019, 09:07:48 »
Od dwóch dni jestem posiadaczem NIVONA CafeRomatica 859 który zakupiłem w promocji w  :cenzura: w Poznaniu. Cena promocyjna 3999zł a w pozostałych sklepach powyżej 5000zł. Dodatkowo możesz wybrać 10 lub 20 rat zupełne 0% i rozpoczynasz spłatę od września. Pomimo, że na stronie internetowej informują, że ekspres może być na ekspozycji to ja swój zakupiłem zapakowany, nigdy nie otwierany. Testuję własnie ekspres na rodzinie i znajomych, wszystkim kawa smakuje :) polecam. PS. Korzystając z okazji zapytam czy ktoś zna jakieś powtarzające się wady tego ekspresu? Chętnie poznam wszystkie opinie o tym ekspresie.

Mam podobny Nivona Romantica 855. Przez dwa lata (czyli tyle ile wynosi okres gwarancji) było ok. 3 miesiące po zakończeniu gwarancji rozpoczęły się cyrki (lał inne ilości kawy niż w ustawieniach, kawa w ogóle nie leciała, wyskakiwały jakieś błędy). Już kilka razy w serwisie. Ekspres użytkuję wzorcowo, czyszczenie i odkamienianie zawsze na żądanie ekspresu). Co do normalnego użytkowania - jest co najwyżej ok, zrobi kawę jaką chcesz po jednym przyciśnięciu przycisku w tym różne mleczne. Napój jest tylko dobry. Po zmieleniu kawy własnym młynkiem i wsypaniu do Nivony napar jest duuuuużo lepszy co oznacza, że młynek w Nivonie jest kiepski. Reasumując: dosyć awaryjny kombajn, łatwy w użytkowaniu i robiący przeciętną kawę. Ponownie bym nie kupił.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi