Autor Wątek: Kawowe Włochy  (Przeczytany 12590 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Kawowe Włochy
« dnia: 05 Lipiec 2019, 11:14:01 »
Nie znalazłem takiego ogólnego wątku, tylko takie dotyczące konkretnych miast.

Podpowiedzcie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia w okolicach jeziora Garda. Zakładam, że pewnie odwiedzimy Wenecję, Weronę, Bergamo, Trydent, może Mediolan, Modenę.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2019, 11:26:39 »
Nad Jeziorem Garda polecam trzy miejsca:
- miejscowość Garda z bardzo dobrą pizzą nad samym jeziorem, przy deptaku
- miejscowość Malcesine i wjazd kolejką górską na Monte Baldo, wspaniałe widoki podczas wjazdu obracającym się wagonikiem dookoła osi (podobno jedyna na świecie taka atrakcja), wspaniałe widoki na całe jezioro z góry Monte Baldo
- miejscowość Riva del Garda na samym końcu Jeziora Garda
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2019, 11:31:16 »
Nad Jeziorem Garda polecam trzy miejsca:

Dzięki Janusz  :kwiat:. Może jakieś kawowe rekomendacje?  kawka

Radom.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Kawowe Włochy
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2019, 11:43:59 »
Samo Bergamo za murami starego miasta jest całkiem przyjemne do szwendania.

A na kawę? Północne Włochy to dobrze zbalansowane espresso w stylu Północnych Włoch - w twoich kategoriach to pewnie ciemno palone, ale jednak bardzo dobre - dużo lepsze niż na południe od Rzymu. W Mediolanie byłem dawno, ale espresso mieli bardzo dobre.

Edit: Moja rekomendacja - próbuj espresso w każdej dziurze - małej czy dużej. Pastelleria, Tabacchi - tam wypatruj ekspresów. Widziałem w wątku o Rocie, że nastawiasz się na spaleniznę - jedziesz w Północne Włochy, będzie dobrze :).
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2019, 11:48:06 wysłana przez rubin »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2019, 12:08:15 »
Potwierdzam. W wielu miejscach można tam się napić dobrego, na styl włoski wykonanego espresso.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec 2019, 12:24:45 »
Dużo kawiarni nawet w małych miasteczkach ma własne palarnie, warto poodwiedzać.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipiec 2019, 08:26:40 »


Modenę.

Museo Enzo Ferrari w północnej części miasta, nie mylić z tym przy torze Maranello - oba są ciekawe (każde na swój sposób) i można je odwiedzić na jednym bilecie ze zniżką ale jeśli czas pozwoli tylko na jedno to zdecydowanie Enzo.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipiec 2019, 09:04:23 »
Region Garda jest obłędny, piękny. Spore górki wokół -- warto pospacerować nad brzegiem jeziora ;). Kawa wszędzie może być pretekstem do poznania ludzi, kraju, zwyczajów. Różnie bywa, ale zawsze można odkryć coś pozytywnego :).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lipiec 2019, 09:57:16 »



Museo Enzo Ferrari w północnej części miasta,

Mamy zaliczone wszystkie trzy muzea w okolicy, ferrari, lamborghini i ducatti, ale to było dawno, człowiek był piękny i młody, mamy plan pokazać te muzea dziewczynkom, powinno spodobać się szczególnie młodszej [emoji106]. Rzeczywiście ferrari było najbogatsze i najbardziej atrakcyjne [emoji106]










Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rados Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lipiec 2019, 07:55:05 »

- miejscowość Malcesine i wjazd kolejką górską na Monte Baldo, wspaniałe widoki podczas wjazdu obracającym się wagonikiem dookoła osi (podobno jedyna na świecie taka atrakcja), wspaniałe widoki na całe jezioro z góry Monte Baldo

Nie jest jedyna  :). Znam jeszcze Skyway w Courmayeur w z pieknym widokiem na Mont Blanc. Byłem, jechałem - super! :)


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lipiec 2019, 09:09:02 »
Nie byłem pewien więc napisałem "podobno". Widać z tego że Włosi się przechwalili.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Marciano

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Bezzera Giulia S, Aeropres, V60
  • Młynek: Mazzer Mini E, Comandante Wenge
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:01:33 »
A macie jakieś kawiarnie do polecenia w Mediolanie  :-) ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień 2019, 16:41:39 »
Możesz zacząć of tych wymienionych przez European Coffee Trip
Na miejscu pogadaj, popytaj gdzie jeszcze jest coś wartego odwiedzenia.
LMWDP #469

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrzesień 2019, 12:01:55 »
We włoszech próbowałem kawę gdzie się tylko dało. Cena zachęca. Dobrego espresso napiłem się tylko w dwóch miejscach na ponad 20 odwiedzonych, to chyba i tak nieżle - 10%, choć biorąc pod uwagę, że to stolica kawowego świata, albo kolebka jak kto woli, to już nie brzmi tak optymistycznie.

Pierwszym takim miejscem był mobilny punkt pod murami zamku Arco w miejscowości Arco, już na samej górze, ale w takim miejscu dzierżawcy mogą się zmieniać, więc nie wiem jak to będzie np za rok. Kawa była smaczna, nie czuć było przykrej cierpkości jak w większości kawiarni we Włoszech, oczywiście profil czekoladowo orzechowy i raczej nie ma co liczyć na coś innego. Nawet tygrysek był. Było bardzo smacznie.

Druga kawiarnia, która zaoferowała mi smaczne espresso była w Veronie, to ta z linku poniżej:

https://pasticceriabarini.it/en/our-history/

Bardzo fajny rodzinny klimat, lokalesi przy barze. Oprócz własnej kawy oferują włoskie przekąski, ale dzieciaki mi marudziły i nie było czasu zatrzymać się na dłużej niż na espresso przy barze. Trochę żałuję.

Poza tym straszna nędza, jeszcze dało się przeżyć illy ale jak w młynku była lavazza to już tragedia. W wokół jeziora Garda w lokalikach przy plaży króluje illy, W Wenecji pół na pół illy i lavazza. W wenecji kilka fajnych kawiarni z fajnym klimatem, ale kawa podła.

Przynajmniej cena dobra, espresso - 1€ do 1,1€ doppio razy dwa.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kawowe Włochy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień 2019, 13:12:31 »
We włoszech próbowałem kawę gdzie się tylko dało. Cena zachęca. Dobrego espresso napiłem się tylko w dwóch miejscach na ponad 20 odwiedzonych, to chyba i tak nieżle - 10%, choć biorąc pod uwagę, że to stolica kawowego świata, albo kolebka jak kto woli, to już nie brzmi tak optymistycznie.

Marek, „dobre” jest pojęciem bardzo względnym. We Włoszech pija się raczej espresso po włosku, a ty jestem zwolennikiem tego trzeciofalowego. Nic dziwnego, że ci zwykle nie smakowało.
A znając Włochów, przy każdej dyskusji będą bronić tego smaku jak lwice - bo to ich. Antonio kiedyś chyba o tym opowiadał.

Ja Włochy znajduję tak: im bardziej na północ tym bardziej mi smakuje espresso - najlepsze akurat piłem w Mediolanie. A Lavazza tam to nie ta sama Lavazza co trafia do Polski. Kiedyś usłyszałem od znajomego Portugalczyka, myślę, że to tutaj pasuje „We don’t export the good stuff”.

Ciekawe jak byś spróbował espresso z Neapolu ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi