Autor Wątek: Kawiarnie Eger  (Przeczytany 2404 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Kawiarnie Eger
« dnia: 01 Maj 2019, 20:52:14 »
Na Węgrzech nawet buda z fast foodem ma młynek i kolbę, potrafią ich użyć lepiej lub gorzej. W samym Egerze jest jednak miejsce warte polecenia na placu Dobo czyli Depresso. Fajna knajpka z bardzo dobrą kawą, są przelewy i kilka rodzajów blendów. Depresso : Red, Blue, White, Black. Każde warte polecenia, różne rodzaje ziarna z punktacją minimum 86, świetnie i pięknie pachnące kawy poprawnie podane.

Jeśli ktoś chciałby oprócz kawy i wina chociażby langosa to niech zje w Polsce na jarmarku bo na Węgrzech raczej już trudno uświadczyć, widać na przestrzeni kilku ostatnich lat kiedy mnie tu nie było wyszedł z mody.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawiarnie Eger
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2019, 11:40:25 »
Daa się zjeść langosza, ale to w sumie jak i u nas. Prędzej znajdziesz Kebab czy "prawdziwie włoską pizzę" niż dobre pierogi nie z mrożonki :)

Marzy mi się sieć fastfoodów ze spolszczonymi daniami, schabowy w bułce, rożek z bigosem, pierożki smażone... :D
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawiarnie Eger
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2019, 12:51:08 »
Ten schabowy to raczej już był w przeszłości, kilkanaście lat temu pamiętam taki obiad ze schabowego, sałatki i sosu musztardowego w wielkiej bułce wielkości talerza koło firmy ;-) Pierogi całkiem niezłe już się częściej zdarzają nawet takie z pieca tylko zawsze ryzyko że były mrożone na zapas ;-) 
Ale jeśli chodzi o kulturę kawową to jesteśmy sto lat za Węgrami. Tak poprawne i smaczne espresso jak dostałem z rąk tej sympatycznej baristki na parkingu przy lokalnej drodze chyba nieprędko zapomnę.
Na młynku etykieta ziaren z datami palenia i przydatności, składem, tylko kubeczki niestety papierowe.
Mistrz drugiego planu w szybie to nie ja ale też mu chyba smakowało ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi