Autor Wątek: Metalowe kapsułki  (Przeczytany 3781 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Metalowe kapsułki
« dnia: 27 Wrzesień 2018, 14:15:57 »
Ktoś próbował robić swoje kapsułki z dobrą kawą do ekspresu kapsułkowego.
Zastanawiam się czy to nie jest dobre rozwiązanie do biura itp. Są dostępne metalowe do napełniania.
Przyznam że nie miałem z tym ekspresem kontaktu, w teorii wygląda ok :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Metalowe kapsułki
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2018, 17:59:47 »
Ja próbowałem. Ze zużytej kapsułki tchibo odciąłem wierzch , wyjąłem sitka i fusy, wymyłem, wysuszyłem i dałem świeżo zmieloną kawę. Nasypywałem z lekką górką i ubijałem wciskając górne sitko.  Rezultaty na pewno lepsze niż z oryginalnych kapsułek. Ze średniopalonych kaw można uzyskać coś podobnego do naparu z moki. Do takiej kapsułki koło 8-9g kawy się mieściło.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Metalowe kapsułki
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2018, 22:03:51 »
Ja robiłem wsad do Dolce Gusto.



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Halik

  • Gość
Odp: Metalowe kapsułki
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2018, 00:07:46 »
U mnie wygląda to niemal identycznie, jak u Tediego - kupiłem dziewięć kapsułek wielokrotnego użytku, dopasowany tamper, młynek ręczny i tak jadę już rok na tym zestawie, ale w sumie to nie polecam i po czasie stwierdzam, że zakup takiego zestawu nie ma większego sensu - sumując, wydałem tyle, co na tani kolbowy, z którego kawa, tak myślę, była by smaczniejsza i bogatsza.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Metalowe kapsułki
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2018, 10:42:21 »
Ładnie to wygląda, szukałem czegoś do biura. Ale teraz wystarcza mi phin i french press do spieniania + mikrofala (o dziwo można nim spienić nawet do latte art) i do tego jaśniej palona kawa, mniam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi