Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 252332 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1515 dnia: 01 Luty 2024, 16:46:32 »
Z pewnością tarcia w polityce, trochę słońca, trochę mrozu i dzień dłużej w tym roku :)

Częściowo kawowe nowości są już dostępne on-line. Luty jest trochę krótszy, więc celowaliśmy w sam początek miesiąca.

Espresso

Salwador San Luis - smaczna, uniwersalna kawa, stopień wyrazistości ok. Świdnickiej. Lubicie Salwadory, ten jest również bardzo smaczny.
Meksyk Bellavista - trochę podobny do Salwadoru, ale więcej ciemnej czekolady w espresso i bardziej złożona kwasowość.
Chiny Aqi Badu - na początku przyszłego tygodnia wpadnie do oferty, ma być owocowo i słodko

Przelewy

Kenia Chepsangor Anaerobic - zero fermentu, owoce i kremowa słodycz. Trzeba mielić trochę grubiej w przelewie.
Nikaragua Finca Idealista Cascara Fermentation - kawa, która przy obróbce była fermentowana z cascarą. Nie dzieje się to beztlenowo, więc mamy mytą Nikaraguę fermentowaną z suszem owoców. Dało jej herbacianość, taką jakby dziką różę i hibiskusa. Nie ma tu funku, jest po prostu smacznie i jest balans. Najlepsza wyszła nam z AP i Chemexa. Koniecznie trzeba dać jej przestygnąć! Kawa-eksperyment, chcieliśmy ściągnąć coś innego niż kolejne ziarna z beczki 200h.
Uganda Ajere - bakaliowo-owocowy natural, idealnie zastąpi Gwatemalę Las Camelias.
Chiny Gui Ben - będą również w przyszłym tygodniu.

Postanowiliśmy połączyć Chiński Nowy Rok dwiema kawami z Chin, dotarły późno, więc jeszcze muszą się odstać. Sadzę, że pojawią się w ofercie ok. wtorku, sytuacja jest mocno dynamiczna.

Za jakiś tydzień-dwa będzie zmiana Przelewu Sezonu (ten był od czerwca), wystrzelaliśmy się z 10-ciu worków Limpido :) Końcówka Limpido dokończy żywota w Świdnickiej a nowym Przelewem Sezonu będzie mieszanka Brazylii z Etiopią Limmu Kossa Natural. Etiopia z Brazką zawsze fajnie idą w parze! Postaram się tak manewrować, żeby cena się nie zmieniła.

Zapraszamy również do zbicia piątki na Warsaw Coffee Festival, kolejny weekend, na Narodowym. Dużo pracowaliśmy w styczniu nad odświeżeniem naszego standu, powinno być fajnie :)

KOŃCÓWKI UPDATE:
KOLUMBIA TACUEYO - 750g
RWANDA INTANGO - 4kg
GWATEMALA LAS CAMELIAS - 2,75kg
ETIOPIA URAGA LAAYYOO - 6,5kg
ETIOPIA GATTA YEAST - 8kg (bierzemy do Warszawy, więc pewnie zapasy stopnieją w ciągu tygodnia o połowę)
EKWADOR TYPICA MEJORADO - 10kg
HONDURAS LA FLORENCIA (przelew) - 5kg


Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2024, 16:55:25 wysłana przez mr_blend »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1516 dnia: 06 Luty 2024, 11:10:38 »
Będziecie na festiwalu kawy i słodyczy w Katowicach w następny weekend?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1517 dnia: 06 Luty 2024, 11:12:40 »
[mention]yarbin [/mention]

Odpuszczamy Katowice w tym roku, byliśmy 2 razy w poprzednim :) Kolejny event po Warszawie to Kraków, pierwszy weekend marca, hala Cracovia.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1518 dnia: 07 Luty 2024, 12:52:35 »
Cześć,
Mam bardzo duży problem z zaparzeniem KOLUMBIA JESUS CERON NATURAL w Clever. Zmieliłem ją w C3esp tak jak każdy inny przelew, wyszła lekko gorzkawa, no to mielę drobniej co klik, parzę 20-30s dłużej itp i dalej jest mocno średnia. Jak ostygnie, jest trochę lepiej, ale dalej jest średnio.

Może ktoś ma jakiś sprawdzony przepis?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1519 dnia: 07 Luty 2024, 14:15:10 »
[mention]wacek_1984 [/mention]

Nie jestem fanem Cleverea, wydaje mi się, że on dosładza każdą kawę. Jak sypałem mytą Kenię to wychodziła mi słodka. Nie wiem czy kawa z obróbki natural, która po zaparzeniu jest generalnie słodka to dobry pomysł na Clevera. Nie jestem wirtuozem tego zaparzacza, nie znam się - mogę tylko poradzić zmianę na inny, przeczuwam sporo frustracji bez zadowalająceho efektu.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1520 dnia: 07 Luty 2024, 14:49:19 »
Widzisz, to pierwszy taki przypadek u mnie, nigdy nie miałem aż takiego kiepskiego wyniku. Następny strzał zrobię z AP, zobaczę co wyjdzie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1521 dnia: 07 Luty 2024, 19:10:01 »
wyszła lekko gorzkawa, no to mielę drobniej co klik
A nie lepiej odwrotnie? Grubiej trochę? Ewentualnie z mniejszą temperaturą?

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1522 dnia: 07 Luty 2024, 20:52:55 »
wyszła lekko gorzkawa, no to mielę drobniej co klik
A nie lepiej odwrotnie? Grubiej trochę? Ewentualnie z mniejszą temperaturą?

Głupi ja, pomyłka podczas pisania :D Grubiej, chyba doszedłem do sedna problemu. Za długo, ta kawa wymaga chyba krótszego parzenia niż inne.

Dzięki

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1523 dnia: 07 Luty 2024, 22:15:52 »
Spróbuj ją przelewać, tak jak w klasycznym dripperze.

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1524 dnia: 08 Luty 2024, 10:29:56 »
Spróbuj ją przelewać, tak jak w klasycznym dripperze.

Dzięki kolego, dzisiaj zrobiłem w V60 wg przepisu Hoffmana (60gr/1l i tak dalej) wyszła o niebo lepsza, teraz jest tylko lekko cierpka i taka szorstka, możliwe, że kapkę drobniej muszę zmielić. Teraz jadę na 2.0 w C3esp.

W AP przy ustawieniu 1.9 wyszła gorzka, czyli albo za długo, albo za drobno. Walczę dalej ;)

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1525 dnia: 09 Luty 2024, 17:22:57 »
Nie mogę edytować, także odpowiadam sam sobie ;)

Udało mi się rozwiązać problem. Po rozebraniu młynka i odpowiednim ustawieniu, wszystko zaczęło grać. Na v60, bo tam najłatwiej mi manewrować wodą/czasem/grubością. Niestety przy okazji jakoś uszkodziłem wagę ;(

W skrócie, kawa wychodzi już bardzo dobra, o dziwo, muszę ją mielić na bardzo wysokim ustawieniu. Wg producenta C3esp powinno być na 1.4-2.0, a mi wychodzi sensownie na 2.2. Sprawdziłem inną kawę, na 2.2 jest jakaś taka niedorobiona. Także, może to taki urok tej Kolumbii ;)

Dzięki wszystkim za pomoc.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1526 dnia: 27 Luty 2024, 18:14:34 »
W ten weekend (sobota-niedziela) będziemy na Festiwalu Kawy w Krakowie, hala Cracovia. Zapraszamy!  8)

Weźmiemy ze sobą kilka nowości, będzie np. przepyszna Mjanma Natural na drugim młynku do espresso i najdroższa kawa przelewowa jaką kiedykolwiek kupiliśmy. Jest nią cudownie ziołowo-landrynkowa Sidra od Wildera Lazo, zdecydowanie mój typ kawy :)

Nowości on-line chyba również na weekend, zobaczymy jak pójdzie...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1527 dnia: 01 Marzec 2024, 19:00:35 »
W ten weekend (sobota-niedziela) będziemy na Festiwalu Kawy w Krakowie, hala Cracovia. Zapraszamy!  8)

Ceny będą też specjalne festiwalowe (niższe)? Czy sklepowe?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1528 dnia: 01 Marzec 2024, 19:55:24 »
Odbieramy festiwal jako możliwość pogadania, wyjścia do ludzi, konfrontacji, feedbacku, reklamy. Najczęściej zdarza się na tego typu imprezach zniżka iloścowa i taką też będziemy mieć przy 3 opakowaniach. Wydaje mi się, że internet bryluje we wszelkich promocjach :)

Wzięliśmy:

Przelewy na sampling i sprzedaż:
- Kolumbia Wilder Lazo Sidra
- Etiopia Chelebesa
- Przelew Sezonu
- Chiny Gui Ben
- Kenia Chepsangor Anaerobic
- Kostaryka La Estica

Espresso:
Sweetie Kitty
Mjanma Myin Kya Doe
Poniedziałkowa

Tyle wzięliśmy, ma być przekrojowo - nie sposób wziąć 40 kaw z oferty

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1529 dnia: 03 Marzec 2024, 22:59:56 »
W ten weekend (sobota-niedziela) będziemy na Festiwalu Kawy w Krakowie, hala Cracovia. Zapraszamy! 
Skorzystałem z zaproszenia, bardzo miło było zobaczyć twarz stojącą za kawą którą codziennie piję :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi