Autor Wątek: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?  (Przeczytany 4345 razy)

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« dnia: 07 Grudzień 2017, 11:49:19 »
Cześć wszystkim, jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie młynka ręcznego do aeropressu, gdyż zamierzam taki sobie sprawić na święta. Zastanawiałem się nad:
- Hario skerton
- Hario mini
- Rhinowares
Zaznaczę również że dosyć dużo podróżuje dlatego kierowałem się też rozmiarem. No chyba że polecicie coś innego w podobnej cenie.

Pozdrawiam

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2017, 11:57:21 »
Zamiast tych wymienionych przez ciebie polecam młynek z Allegro za 20 zł:
http://allegro.pl/mlynek-reczny-do-mielenia-kawy-pieprzu-soli-4690-i6844722597.html
U mnie się sprawdził jako pierwszy młynek. Potem będziesz chciał i tak zmienić na porządny do których nie zaliczają się te, które wymieniłeś. Te wszystkie Hario i Porleksy mają nieustabilizowane żarna podobnie jak ten za 20 zł. Nie ma więc sensu za nie przepłacać. A jeśli chcesz od razu kupić coś porządnego do podróży to bierz Timemore Nano w Coffedesk:
https://www.coffeedesk.pl/product/5101/Timemore-Nano-Grinder-Black-Mlynek-Reczny

« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2017, 12:01:10 wysłana przez Pawcio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:01:42 »
Tyle że ten za 20 zł nie ma regulacji, a przynajmniej nic nie ma o tym na aukcji i nic nie widać na zdjęciach.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:11:32 »
Jest regulacja tylko dosyć upierdliwa. Regulację przemiału ustawiasz za pomocą tej górnej śruby. Hehe, niczym jak śruba mikrometryczna w Kinu  ;) W każdym razie regulacja bezstopniowa. Młynek potrafi zmielić kawę bardzo drobno czym byłem zaskoczony. Działa u mnie od kilku miesięcy i na dodatek dobra kawa z niego mi wychodzi. Minusy to dosyć krótkie "śmigło" i wsypywanie kawy. Aby wsypać kawę należy odkręcić śrubę, zdjąć wajchę, zdjąć górny dekielek, wsypać i ponownie skręcić. Czyli nie ergonomicznie. Natomiast za 20 zł bardzo fajny pierwszy młynek. I całkiem szybko mieli. W Leclercu też go widziałem za niecałe 30 zł, więc można iść pomacać.

W sumie to fajny na prezent jeśli kogoś ze znajomych chcemy oduczyć sklepowych mielonek  :taktak: Do tego jakaś fajna kawa ziarnista...
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2017, 12:16:56 wysłana przez Pawcio »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:25:15 »
Nie znam tego młynka, który poleca Pawcio, ale chyba ma rację. Mój pierwszy młynek to Hario slim i mogę o nim powiedzieć tylko tyle, że mielił i był tani. Przemiał jest kiepskiej jakości, ale da się tą kawę pić. Z czasem stwierdziłem, że nie po to wydaję kasę na dobrą kawę, żeby nie wyciągnąć z niej wszystkiego co się da i zmieniłem na porządny młyn. Ten timemore, który poleca Pawcio wydaje się być wart swoich pieniędzy, ma pochlebne opinie na forum.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2017, 13:48:45 »
Ja mam na zbyciu Zassenhaus Quito w bardzo dobrym stanie za 200 zł z przesyłką :) Obiektywnie w tej cenie myślę, że to dobra opcja (szczególnie pod Aero). Szczegóły i zdjęcia mogę przesłać na PW.

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2017, 14:18:53 »
 Hmmm sam nie wiem, chyba wypróbuje ten młynek który poleca Pawcio I dokupie po prostu jakieś dobre ziarna I szklankę z podwójnym szkłem 😉.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2017, 14:34:36 »
No i przy okazji tanio sprawdzisz czy ci się chce codziennie ręcznie mielić kawę. Bo może się okazać, że wolisz jednak młynek elektryczny.

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Jaki młynek ręczny do aeropressu wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2017, 14:42:52 »
Tz Mam na wyposażeniu młynek żarnowy do ekspresu kolbowego , ale to niestety w domu. A na studia do akademika nie będę go woził :/ Dlatego decyzja o aeropressie i młynku ręcznym.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi