Autor Wątek: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?  (Przeczytany 12781 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Marzec 2020, 20:02:49 »
Jeśli chodzi o wyjmowanie zbiornika na wodę to opierałem się na zdjęciu znajdującym się tu:
https://www.konesso.pl/product-pol-2640-Ekspres-do-kawy-Lelit-Victoria-PL91T-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMInMqv4Z7A6AIVAuDtCh3IOAyhEAQYASABEgIZTfD_BwE
To zdjęcie sugeruje, że trzeba zdjąć filiżanki, zdjąć kratkę aby wyjąć zbiornik. Jeśli tak nie jest to znaczy, że zrobiono złe zdjęcie do opisu w dziale Funkcjonalność.
Jeśli chodzi o wylewkę to ja jej tak wysoko nie oceniam i chyba mam do tego prawo. Tak samo jak Ty piszesz, że wiele osób złego słowa na nią nie powiedziało tak samo ja napiszę że wiele osób chce ją wymienić na taką jaka jest w ekspresie UNO PROF.
Nie odpowiadam na pytania na które odpowiedzi już padały w innych wątkach. Nie będę się powtarzał i prowokował nowych kontrowersyjnych wypowiedzi.
Ci dwaj dystrybutorzy są także odbiorcami ekspresów ASCASO. Ja nie wprowadziłem do oferty Lelit. I może dlatego żaden z nich nie krytykował produktów ASCASO ponieważ także ma je w ofercie. Ja im jednak tej krytyki nie zabraniam.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Marzec 2020, 20:20:38 »
Zdjęcie jest niewłaściwe, pokazuje Marę-X a nie Victorie. W Marze (tej ze zdjęcia) też nie trzeba ściągać kratki żeby nalać wodę. Sprawdzałem osobiście, ponieważ właśnie testuje taki ekspres :) Niemniej jednak można takie wrażenie odnieść. Napiszę zaraz w tej sprawie do Michała z Konesso.

Wylewkę masz prawo oceniać nisko. Ja odnoszę się do istniejacych, opublikowanych już recenzji i opinii. Nigdzie nie ma złego słowa. Naprawdę nie widzisz różnicy? Powoływanie się na opinie innych, nie przedstawiając, żadnego na to jak to mówisz dowodu, jest dziwne.

Odpowiedzi na pytanie o to w którym roku wprowadzono termobloki nigdzie nie mogłem znaleźć, więc chciałem zapytać u źródła. Czy zrobisz więc dla mnie wyjątek i napiszesz?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Marzec 2020, 20:25:55 »
Nie musisz pisać do Michała. Sam mu napiszę. Co do wylewki to jest na ten temat prywatna korespondencja e-mail. Sorry, ale bez zgody drugiej strony nie mogę upubliczniać.
Odpowiedź na pytanie co do roku wprowadzenia termobloków w ASCASO jakbyś chciał to znalazłbyś z łatwością w moim wątku w Supermakecie. Masz wprawę w szukaniu wiadomości lepszą ode mnie. Sporo na ten temat było dyskusji. Ale dla ułatwienia podaję - maj 2012 r.

PS. Zapomniałem dodać - premiera ekspresów z termoblokami miała miejsce podczas Targów HOST w Mediolanie w październiku 2011 roku. W maju 2012 r zostały one wprowadzone do cennika i do produkcji.


« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2020, 20:43:09 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Marzec 2020, 21:01:16 »
Bez całego kontekstu ciężko ocenić kwestię wylewki. Jestem w stanie jednak uwierzyć, że komuś ona się nie spodobała. Pisanie jednak, że jest nieudana, gdy *dostępne* opinie są odwrotne, może być oceniane tak jak zostało to ocenione w tym wątku.

W kwestii zaś roku wprowadzenia termobloków przez Ascaso, to jak widać zostały wprowadzone w tym samym okresie co w  Breville/Sage. W Polsce Sage jest dostępne od niedawna można więc odnieść błędne wrażenie, że powieli je od Ascaso.

Off-Topic:
Rozmawiałem kiedyś z brytyjskim inżynierem zaangażowanym w projekt VC10 i Concorda. Zapytałem go, na ile podziela opinie, że odpowiednio Ił-62 i Tu-144 stanowią kopię zachodnich rozwiązań. Stwierdził, że na pewno w mniejszym stopniu niż to się powszechnie uważa lub nawet w ogóle. Projektanci pracując niezależnie, mogą dojść do podobnych wniosków. Tak mogło być z termoblokami w Sage i Ascaso.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Marzec 2020, 21:09:50 »
W kwestii zaś roku wprowadzenia termobloków przez Ascaso, to jak widać zostały wprowadzone w tym samym okresie co w  Breville/Sage. W Polsce Sage jest dostępne od niedawna można więc odnieść błędne wrażenie, że powieli je od Ascaso.

Bez sensu ta cała licytacja, kto wcześniej wprowadził termobloki. Zaraz ktoś napisze, że Krupsy i Rowenty miały je już w ubiegłym wieku. No i co z tego?

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Marzec 2020, 21:13:31 »
W pełni się zgadzam. Zdziwiło mnie jednak twierdzenie @Janusza, że Breville/Sage powieliło je od Ascaso. Jak sadze, nikt nic powielił, pomysł zresztą nie jest nowy.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Marzec 2020, 21:30:27 »
Teraz, gdy nabrałem wprawy w obsłudze swojego ekspresu
no właśnie tego nie rozumiem. Jaka wprawa w obsłudze ekspresu ? Obsługa Bezzery to był pół dnia lub jeden dzień. Reszta to wprawa w robieniu kary i bardziej zabawa z młynkiem.
Właśnie tak od wielu lat czytam ten spór Ascaso przeciwko reszta i nie pamiętam, ale zawsze z tymi Ascaso były jakieś "problemy", że trzeba odczekać, że musi raz się rozgrzać, raz wystygnąć. Nieraz, coś sobie przypominam decydowała kolejność robienia kawy czy mleka. W każdym razie w mojej świadomości przygotowania kawy na Ascaso trzeba się uczyć. Na swojej Bezzerze nic nie musiałem się uczyć. Jakoś taką mam świadomość.
Nie rozumiem w czym jest spór.
Ja wybrałem bojerowca z HX i PID. Z całym rozmysłem. Nie wybierałem termobloku. Także nie wybierałem grupy Bezzera. Wybrałem E-61 i bojler. Bo są bardziej powszechne, a przez to sprawdzone.
Tak jak nie wybieram w samochodach gazu i go nie będę montował. Póki sami producenci nie zaczną ich montować. Jakoś wolę sprawdzone metody.

« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2020, 21:40:09 wysłana przez hlary »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Marzec 2020, 21:35:18 »
Jak w każdym układzie jeden  bojler lub jeden termoblok trzeba przełączyć na parę aby spieniać mleko. I nie od dziś wiadomo, że inna kolejność działań jest przy przygotowywaniu cappuccino a inna przy latte macchiato. Wszystko jedno czy będzie to ekspres Lelit czy Ascaso. Nie sądzę abyś tego nie wiedział.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Marzec 2020, 21:38:44 »
Wiesz, naprawdę nie wiedziałem. Nie interesuje mnie to. Aby tego uniknąć wziąłem dlatego HX, wcześniej o tym czytając na forum. Dziękuję za tę pomoc sprzed wielu lat forumowiczom. Mając HX nawet się nad tym nie zastanawiam. Twój post jest dla mnie dowodem, że dokonałem dobrego wyboru z tym HX.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Marzec 2020, 21:53:10 »
Interesujące, że taki problem, że trzeba zdejmować górę, żeby wlać wodę, a czasem nawet wyjąc zbiornik.
W Caroli muszę zdjąć "dach", żeby nalać wodę - doprawdy ma duma na tem nie cierpi. Pojemnik co jakiś czas wyjmuję, żeby obmyć go ze śliskiego osadu, co naturalne jest, skoro zmiękczam wodę (jakbym nie zmiękczał, to z kolei musiałbym odkamieniać, słowem od czasu do czasu trzeba nieco trudu sobie zadać).
A "dachowi" też nie zaszkodzi zdjąć go, czasem nawet umyć.
Czasem odnoszę wrażenie obserwując dyskusje, jakby wszyscy w pocie czoła tłukli szota za szotem 24 na 24, 7 na 7, nie mając nawet, panie majster, czasu, żeby taczki naładować.

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Marzec 2020, 22:24:18 »
Tez polecę HXa - Oscara II z opv i presostarem srirai, po przesiadce z Silvii duzo większy komfort pracy, spienianie to przyjemność, pojemnik na wode wyjmowany, w tym budżecie warto rozważyć albo pomyśleć na Lelitem MaraX to moje zdanie, mi poza tym design dużo bardziej odpowiada niz Ascaso ale to dla mnie 3 rzędna sprawa.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Marzec 2020, 14:02:44 »
@kawakawusia
Nie czytałem wpisów kolegów wyżej bo to jakiś akademicki wywód,

napiszę tylko info jako aktywny użytkownik Ascaso duo pro pid od prawie roku

Ale zanim zacznę polecam przejechać się unikając bliskiego kontaktu  (jeśli w ogóle są otwarci) do coffesite i dotknąć przez rękawiczkę ekspresów ECM Bezerra i np. Lellith potem wskoczyć do ascaso do Łodzi i jw.
Byłem wszędzie macałem słuchałem przydługich wywodów i powiem tak nie opieraj się tylko forum zadzwoń i z nimi pogadaj, obie firmy są bardzo solidne i dają cos więcej niż tylko sprzedaż i dotknij bo to wiele zmienia ...

Moje Ascaso po roku użytkowania spełniło w pełni moje oczekiwania:
1. Szybko się grzeje to mi potrzebne 5 dni z 7 w tygodniu
2. Ma thermoblok do pary ponieważ jest nieco wolniejsza niż standardowo łatwo się nauczyć latte art to mi potrzebne 7 dni w tygodniu (no może teraz po roku para mogłaby być szybsza)
3. Jest czarny i dobrze wygląda - co jest ważne codziennie a szczególnie jak wspomnę żonie ze może bym coś zmienił haha (zawsze wraca z tekstem ok byle nie „kotłownia”
4. ma regulację, ciśnienia i ustawianą preinfuzję hehe ostatnio to zmieniłem jak wróciłem do średnio palonych kawek czyli pewnie potrzebne z 1 na miesiąc (po roku bo na początku bawiłem się w każdym tygodniu)
5. Ma tak usytuowany zbiornik na wodę że sobie ją codziennie wymieniam na świeżą
5 ma dobry serwis, jak mi padł zawór zwrotny (trochę pewnie z mojej winy ale kto to wie) to chłopaki ma moją prośbę od ręki najpierw zrobili mi videokonferencję tak że sam zdiagnozowałem problem a potem szybki serwis (mam pewne własne dodatkowe oczekiwania związane z serwisem)

Wada: skośny blat na filiżanki (mam przymocowany ręczniczek na sznurkach wiec mi nie zjeżdżają)


Jak już kiedyś wielu pisało ( nie doczytałem czy juz masz)  młynek jest najważniejszy, bież niche zero jeśli jara cię single dose albo ceado ep5, ja mam ecm też lux

Sorry za błędy ortograficzne pisałem z ipada z klawiaturą ang bez słowników itd
Już je powoli poprawiam ...

Aaa i Jeszce jedno wypowiedź jest dla kawkakawusia a nie do dyskusji z resztą „ekspertów”, piszę o swoim ekspresie i o swojej opinii i nie oczekuję dyskusji o wyższości świąt...
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2020, 14:20:38 wysłana przez Cob »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Marzec 2020, 14:09:46 »
Jakoś mi osobiście ciężko brać na poważnie odpowiedź z tyloma błędami ortograficznymi :(
Ciagle polecam NS Oscar II
WITAM I POZDRAWIAM :)

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Marzec 2020, 14:23:00 »
Nie czytałem wpisów kolegów wyżej bo to jakiś akademicki wywód, (...)
Aaa i Jeszce jedno wypowiedź jest dla kawkakawusia a nie do dyskusji z resztą pseudo ekspertów

Nikt nie pisał jako ekspert, pisaliśmy jako użytkownicy ekspresów. Nie pisaliśmy w oparciu o zdjęcia tylko nasze doświadczenia. Dziwne jest to, że jakakolwiek krytyczna uwaga o Ascaso od razu wzbudza od razu takie reakcje. @Cob zjedz Snickersa. W życiu codziennym też tak z łatwością obrażasz ludzi?

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Marzec 2020, 14:37:30 »
Tak za to „pseudo” bardzo przepraszam i musze zjesc snickersa
hehe to prawda troche w robocie sie wk... a ze telepraca to sie przeniosło i było bardzo niestosowne
Aa i wiadomo, że każdy chwali swoje ....
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2020, 14:54:40 wysłana przez Cob »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi