Autor Wątek: ECM Casa - kanałowanie  (Przeczytany 10549 razy)

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Lipiec 2019, 00:34:12 »
I tak dookoła...


Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Lipiec 2019, 23:56:25 »
A do ekspresu mam coraz większe pretensje - mimo, że jest to jego piąte wcielenie, to ma mnóstwo niedoróbek. Jest bardzo hałaśliwy, bo w trakcie ekstrakcji dzwonią o siebie wszystkie blachy. Górne pokrywy leżą luzem i muszą dzwonić obijając się o obudowę.
A niby tak chwalą te ECM.
W mojej Bezzerze nic nie dzwoni od 3 lat.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lipiec 2019, 10:28:11 »
Ale coś w niej padło.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lipiec 2019, 13:28:18 »
Nie drobiazgi. Padł  wskaźnik cisnienia. Ale to są rzeczy które normalnie się wymienia. Co innego jakies dzwonienia, złe spasowanie, to są rzeczy które trudno wykryć i naprawić. Co innego fatalne wykonanie, a co innego zepsucie jakiego elementu niezależnego od producenta. Jak padnie Ulka trudno winić producenta, itp. Natomiast złe wykonanie to już wina producenta..
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2019, 13:30:19 wysłana przez hlary »

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Lipiec 2019, 23:49:10 »
Co innego fatalne wykonanie

Dzwoni blacha o blachę (wina troszkę mocowania pompy), bo górna tacka jest luźniej osadzona przez to, że pod spodem znajduje się regulacja zaworu OPV. Tacka ociekowa jest praktycznie "na wcisk".

Ale tak, rozumiemy, Bezzera Madżika eS PID jest najlepsiejsza...

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Lipiec 2019, 00:09:47 »
Ale tak, rozumiemy, Bezzera Madżika eS PID jest najlepsiejsza...

I po co te zlośliwości ? Dają ci jakąś satysfakcję ? Dla mnie najlepsza oczywiście ...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:32:08 »
W czasach Silvi  na wszystkie styki blach dokręcanych dałem taśmę piankową jednostronnie przylepną (w zasadzie dwustronnie ale drugiej nie odklejałem). Na wszystkie ruchome tacki itp odbojniki silikonowe mniejsze i większe tak że w efekcie żadna blacha bezpośrednio nie stykała się z inną. Efekt był spektakularny, zero dzwonienia, zero brzęczenia (ew pusta filiżanka o tackę). A na pompę też są sposoby.

Halik

  • Gość
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Lipiec 2019, 09:41:04 »
W czasach Silvi  na wszystkie styki blach dokręcanych dałem taśmę piankową jednostronnie przylepną (w zasadzie dwustronnie ale drugiej nie odklejałem). Na wszystkie ruchome tacki itp odbojniki silikonowe mniejsze i większe tak że w efekcie żadna blacha bezpośrednio nie stykała się z inną. Efekt był spektakularny, zero dzwonienia, zero brzęczenia (ew pusta filiżanka o tackę). A na pompę też są sposoby.

W mojej Silvii zaraz po zakupie poszło osiem małych odbojniczków, a jak skończy się gwarancja (nawet nie pamiętam, czy jest rok, czy dwa lata), to ją całą rozkręcę i usprawnię.
Już o tym kiedyś pisałem w dedykowanym wątku - wykonanie typowo włoskie - niby ładna, emblemaciki (no właśnie - nawet z tyłu dali, ciekawe, po jaką cholerę?), fikuśna gałka, a spojrzysz od dołu, a tam metalowe zadziory, szpary takie, że całe wnętrzności widać i oczywiście dzwoniące o siebie elementy.
Na szczęście kawę robi super, więc wybaczam.
Coś jak Alfa Romeo - piękna Włoszka, gorący temperament, ale wybuchowa i z humorami. :P

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Lipiec 2019, 11:41:28 »
przyznam się,że moją Casę IV traktuję jak kobietę -delikatnie i z szacunkiem.Nie zaobserwowałem kanałowania o którym piszecie-no chyba, tylko z powodu własnych błędów czasami coś jest nie tak.Za to- jeżeli przed zrobieniem kawy nie wyczyszczę uszczelki w grupie (na sucho 3x w koło) to czasem lubi kapać woda pomiędzy PF a grupa.Ciśnienie wtedy trzyma i jest bez wahnięć.Oczywiście przez 1.5 roku ustawienie kolby zmieniło się względem osi ekspresu(bardziej w prawo) co jest wynikiem oczywiście uklepania uszczelki w grupie.Takie życie

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Lipiec 2019, 11:44:45 »
1,5 roku? Myślę, że uszczelka może być do wymiany. Ja też myślałem, że jest ok, ale jak po dwóch latach oddałem Astorię do Janusza na serwis, bo presostat nawalił i poprosiłem od razu o wymianę uszczelki, to się okazało, że były z tym nie lada problemy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Sierpień 2020, 19:33:10 »
Problem trzech dołków w rogach sitka wreszcie rozwiązałem. Zgodnie z przypuszczeniami winna jest oryginalna uszczelka grupy (znów ta legendarna niemiecka jakość). Identyczny problem miał ktoś na forum kaffe-netz.de (w tym wątku). Objawy dokładnie takie same, tym razem z oryginalną uszczelką.

Użyłem usczelki o numerze 525606 produkcji GEV do ekspresów Sanremo. Ma wymiary 73x56,5x8, fazę na dolnej wardze (nie ma wpływu na działanie) oraz, co ważne, rowki na zewnątrz. Po przyłożeniu do oryginalnej uszczelki robi wrażenie, że ma tę samą średnicę.

Oryginalna uszczelka:





Uszczelka 525606:





Kolbę należy zapinać bardzo mocno, w przeciwnym wypadku woda wydostaje się na zewnątrz portafiltra. Po mocnym zapięciu całość jest doskonale szczelna (w odróżnieniu od oryginalnej uszczelki, która przy mocnym zapięciu zaczynała być nieszczelna). Ciastko wygląda teraz tak:


Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Sierpień 2020, 21:35:31 »
Jak pisałem wcześniej - wymiana uszczelki załatwi ten problem i mogę się w tej kwestii założyć o dobrą flaszkę.

ehh, a pisałem na pierwszej stronie i nikt nie przyjął zakładu :(

 [emoji106]

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Sierpień 2020, 11:33:00 »
przyznam się,że moją Casę IV traktuję jak kobietę -delikatnie i z szacunkiem.Nie zaobserwowałem kanałowania o którym piszecie-no chyba, tylko z powodu własnych błędów czasami coś jest nie tak.Za to- jeżeli przed zrobieniem kawy nie wyczyszczę uszczelki w grupie (na sucho 3x w koło) to czasem lubi kapać woda pomiędzy PF a grupa.Ciśnienie wtedy trzyma i jest bez wahnięć.Oczywiście przez 1.5 roku ustawienie kolby zmieniło się względem osi ekspresu(bardziej w prawo) co jest wynikiem oczywiście uklepania uszczelki w grupie.Takie życie

Ciekawe, w mojej Casie IV uszczelkę wymieniłem po 30 miesiącach użytkowania jedynie profilaktycznie. Nic się nie działo.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: ECM Casa - kanałowanie
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Wrzesień 2022, 21:05:12 »
Jeszcze jedna opcja - uszczelka silikonowa od Lelita. Trochę za niska i portafiltr zapina się na 16:30, ale miękka i łatwo się zgniata przy zapinaniu (gumowa uszczelka, o której pisałem wcześniej wymaga bardzo dużej siły przy zapinaniu). Za to jest szczelna i nie daje kanałów.

PS. Thx @skansen

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi