Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 302145 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #285 dnia: 20 Grudzień 2015, 13:09:02 »
Ok. To chyba zaryzykuje. Jak juz bedzie na miejscu to moze i wie ej chetnych sie znajdzie.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #286 dnia: 20 Grudzień 2015, 14:36:16 »
Dokładnie.
Przecież nie tylko Silvię można ubrać w "kołderkę".

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #287 dnia: 21 Grudzień 2015, 10:53:37 »
W sumie to znalazłem jeszcze dwa inne ciekawe materiały które mają lepszą izolacyjność niż ten spieniony silikon (tak koło 3 razy). Aerożele - Spaceloft (200 st.C) i Pyrogel XT (650 st.C). Te są z kolei z gatunku materiałów ceramicznych, takie bardziej kocyki. Nawet znalazłem chyba kogoś w okolicy kto to sprzedaję albo przynajmniej używa. Próbuję wytargować jakąś próbkę.

http://www.aerogel.com/products-and-solutions/all-insulation-products/
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2015, 11:44:17 wysłana przez Bacek »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #288 dnia: 23 Grudzień 2015, 13:35:49 »
Ok po świętach powinienem dostać Spaceloft o grubości 5mm. Dość ciekawy materiał. Maksymalna temperatura pracy ciągłej 200 st.C powinna w zupełności wystarczyć a przy okazji to powinno być niepalne. Mam nadzieję że nie będzie za sztywne (na zdjęciach nie wygląda).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #289 dnia: 23 Grudzień 2015, 19:35:26 »
I oby nie "pachniało" ;)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #290 dnia: 24 Grudzień 2015, 09:45:54 »
W sumie agd bylo tez jedna z mozliwych aplikacji a calosc z wlokien minerapnych wiec w teorii nie powinno. Jak wyjdzie w praktyce zobacze.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #291 dnia: 07 Styczeń 2016, 08:03:03 »
Po niespełna miesiącu (minus 4 dni) PID REX C100 umarł był. Po godzinie grzania ekspresu z obudowy kontrolera dało się słyszeć jakieś strzały po czym się wyłączył na amen. Żadnych bezpieczników nie ma. Oglądnąłem go w środku i widocznych gołym okiem uszkodzeń nie widzę.
Jak na razie powróciłem do klasycznej obsługi Silvii. Kawa nadal dobra tylko zużycie wody znowu urosło z powodu surfowania.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #292 dnia: 07 Styczeń 2016, 08:11:35 »
Bolesna sprawa!

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #293 dnia: 07 Styczeń 2016, 09:44:17 »
Tak na prawde to 99% tych pidow z ebay po nazwa rex to podrobki, odpowiedniki. Swojego  czasu sciagalem instrukcje ze strony producenta i tylko w dwoch czy trzech wypadkach znalezionych na ebay opisy stykow sie zgadzaly z instrukcja.

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #294 dnia: 07 Styczeń 2016, 10:10:32 »
Sestos chyba ciut lepszy, ale i ciut droższy.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #295 dnia: 07 Styczeń 2016, 10:16:46 »
Styki zgadzały się z każdą instrukcją jaką znalazłem a jest ich rzeczywiście kilka. Tylko nie zawsze zawartość poszczególnych menu się zgadzała.
Poszukam paragonu i skontaktuję się z diolut.pl bo u nich kupowałem. Gwarancja 24 miesiące, zasadniczo.

Najgorzej, że w temacie PIDów w zakresie do 250 zł jest generalnie ograniczony wybór. Na Alle króluje REX, a Watlow występuje tylko jako używany i chyba bez wyjścia na SSR. PControl vel. PCtherm ma też coś w okolicach 155-215 zł w wymiarach 48mmx48mmx100mm, ale z tego co można poczytać jest to produkt Yudian z Hongkongu. Tylko temat wyjścia na SSR jest nieco tajemniczy i zależy od egzemplarza.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #296 dnia: 07 Styczeń 2016, 10:26:26 »
To mnie zmartwiłeś, bo miałem się niedługo zabierać za montaż tego samego PID-a. Wprawdzie diolut.pl mam kilka km od domu ale jeśli to ma się co chwilę psuć, to.... :picardpalm:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #297 dnia: 07 Styczeń 2016, 10:36:30 »
Styki zgadzały się z każdą instrukcją jaką znalazłem a jest ich rzeczywiście kilka. Tylko nie zawsze zawartość poszczególnych menu się zgadzała.
Poszukam paragonu i skontaktuję się z diolut.pl bo u nich kupowałem. Gwarancja 24 miesiące, zasadniczo.

Tak mnie tez z wieloma instrukcjami sie zgadzalo ale nie zgadzalo sie z tym ze strony producenta od Japończykow czyli z RKC instruments.

Nie ma co zalamywac rąk. Gwarancja jedt to trzeba reklamowac. A najwyzej drugi zamontowac tek zeby mu bylo chlodniej ( o ile ten nie mial)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #298 dnia: 07 Styczeń 2016, 10:45:51 »
To mnie zmartwiłeś, bo miałem się niedługo zabierać za montaż tego samego PID-a. Wprawdzie diolut.pl mam kilka km od domu ale jeśli to ma się co chwilę psuć, to.... :picardpalm:


Może awaria to tylko przypadłość roku przestępnego ;)
Reguły nie ma. Bacek też miał problemy z PIDem z meCoffe. A właśnie, jak się temat skończył?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #299 dnia: 07 Styczeń 2016, 11:05:12 »
Odebralem paczke z naprawionym/wymienionym pidem przed wczoraj ale jeszcze nie mialem czasu sie nim zajac. Pewnie dopiero w weekend mi sie uda. Poza tym liczylem ze dotrze izolacja bojlera wczesniej ale jeszcze nie mam a chcialem najpierw go zaizolowac a potem wlozyc pida.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi