Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 302146 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #210 dnia: 05 Grudzień 2015, 06:53:43 »
Co do części chromowanych wewnatrz ekspresu, w kontakcie z gorącą wodą i kawą, który by to producent nie był, to ja bym go chyba omijał z daleka.

W tym pełna zgoda - ja też takiego producenta omijałbym z daleka. Tyle, że tu chodziło nie o kontakt z gorącą wodą i kawą a o kontakt z kwasem. I to długotrwały ! Takie zdanie po raz kolejny wprowadza czytających w błąd sugerując coś co nie miało miejsca w danym modelu danego producenta. Proszę o zaprzestanie tego typu praktyk i mieszanie ludziom w głowach.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #211 dnia: 05 Grudzień 2015, 10:08:47 »
To chyba normalne, że używa się odkamieniaczy, jeśli coś ma kontakt z wodą to i z odkamieniaczem ma kontakt.
To chyba logiczne.
Odkamienianie ekspresu, to normalna procedura, jeśli dzięki niej pływa mi metal w kawie, to producent jest do dupy i tyle w temacie.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #212 dnia: 05 Grudzień 2015, 10:37:28 »
Janusz, przedstawiłem swoje zdanie, a prostując usterka wystąpiła nie po 1.5 roku ale po niecałych 11 miesiącach. A co do pierwszej wizyty maszyny w serwisie to byłym mocno rozczarowany. Wyglądało to na naprawę typu: "zróbmy tak a tak, może klient się odczepi". Ekspres wrócił wtedy po kilku dniach z powrotem do serwisu. Poza tym przy pierwszej "naprawie" porysowano dookoła ten chromowany fragment grupy widoczny dla użytkownika. Zwalania winy na użytkownika odnośnie długiego moczenia w kwasku nie skomentuję. Ekspres powinien być tak wykonany, żeby coś takiego nie miało miejsca. Dlatego wpis o spełnianiu takich a takich norm dotyczących kontaktu z żywnością w Ascaso bardzo mnie rozbawił. Nie mówię poza tym, że to tylko w Ascaso się może zdarzyć ale jako użytkownik bardzo się zawiodłem, nawet nie na samej maszynie ale podejściu serwisu... Po całych przejściach nawet prostego "przepraszam" nie było.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka


Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #213 dnia: 05 Grudzień 2015, 14:22:05 »
Ja dla odmiany zadam pytanie na temat tampera. Na razie używam tego który jest dostarczany w komplecie, tyle że po pierwsze, jest plastikowy :ohyda:, po drugie wypukły, i potrzecie, ma średnicę 55 mm, i za jednym strzałem nie da się ubić porządnie kawy. Miotam nim na boki, bo z uwagi na rozmiar, po brzegach zostaje luźna kawa. Z posiadanych informacji wynika, że właściwy rozmiar to 58mm, i tu pytanie: różnych modeli jest zatrzęsienie, a czy ktoś używa jakiegoś taniego który jest wykonany z nierdzewki, i dobrze leży w ręce ?

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #214 dnia: 05 Grudzień 2015, 18:23:47 »
Do Rancilio zwykle pasują tampery o średnicy 58,35 mm, ale zawsze zalecam pomiar sitka przy pomocy suwmiarki. Z seryjnie produkowanymi sitkami, jest tak że bywają różne. Niestety, deklaracje producentów a rzeczywiste wymiary są różne. Jeśli jesteś zainteresowany tamperem, mogę  pomóc. Zapraszam na PW. ;)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline Szubi

  • Wiadomości: 31
    • Fotografia głównie ślubna ale też produktowa i biznesowa
  • Ekspres: Rancillo Silvia + PID auber, Macap M4, FAEMA Due,
  • Młynek: Macap M4, Faema MPN
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Grudzień 2015, 19:36:44 »
Czytałem info apropos tacki ociekowej i tego, że nie jest wykonana tak by woda z trójdroznego trafiała do niego. Naprawdę długo użytkuję ten ekspres i nigdy mi nie pojawiła się woda wokoło czy pod chyba, że nie wyleję z tacki wody. Oczywiście sama tacka jest płytka tyle tylko, że ja do mycia grupy po i tak zawsze podkładam niski plastikowy pojemnik do żywności, kilka ich kupiłem bo były wysokości około 5 cm i szerokości 10 a długości około 16 .. no i super sięsprawują.
To oczywiście mankament ale cóż, trzeba żyć z niedoskonałościami tego sprzętu. Plastikowości nieco w nim jest jak np maskownica grupy, która mi już odpadła ale ... nie ubolewam aż nadto bo choć nowa kosztuje 120 zł to jakoś bardziej myślę by chromować grupę ;)

Przyciski - ścierają się ale działają, pokrętło pary, wymieniałem na nowe bo to tez plastik i niestety potrafi pod wpływem temperatur twardnieć no i kruszy sie... mi się nieco popsuło to i wymieniłem bo zona uparcie wciąż chce cappucino ;)

Ekspres jest w tej cenie super i jakośdania nie zmieniłem choć powinien mieć fabrycznie montowany PID, ja po 2 tyg domontowałem dość estetycznie i jest jak by z fabryki ;)

POLECAM poleca i polecam niezdecydowanym ;)

Offline Szubi

  • Wiadomości: 31
    • Fotografia głównie ślubna ale też produktowa i biznesowa
  • Ekspres: Rancillo Silvia + PID auber, Macap M4, FAEMA Due,
  • Młynek: Macap M4, Faema MPN
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #216 dnia: 05 Grudzień 2015, 19:39:43 »
A co do bojlera to spokojnie można mając PID niemal działać i działać na nim. 2 espresso do cappucino, spienianie mleka i napełnianie bojlera, wylanie mleka no i już mamy temp na poziomie niezbędnym do kolejnych 2 espresso.

Ktoś pytał o tamper - do oryginalnego sitka 58mm płaski polecam ;) ale plastik Rancillo proponuję zostawić bo druga jego strona idealnie pasuje do pojedynczego sitka La Marzocco choć ja go niemal nie używam. pojedyncze Rancillo do kosza od razu ;)

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #217 dnia: 05 Grudzień 2015, 19:43:47 »
Nad PID-em też myślę ale póki co, sprzęt nówka sztuka, więc wszelka ingerencja odpada. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka, i po upływie gwarancji pewnie coś zamontuję.

Offline Szubi

  • Wiadomości: 31
    • Fotografia głównie ślubna ale też produktowa i biznesowa
  • Ekspres: Rancillo Silvia + PID auber, Macap M4, FAEMA Due,
  • Młynek: Macap M4, Faema MPN
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #218 dnia: 05 Grudzień 2015, 19:49:16 »
Nad PID-em też myślę ale póki co, sprzęt nówka sztuka, więc wszelka ingerencja odpada. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka, i po upływie gwarancji pewnie coś zamontuję.
Ja swój importowałem z Italii, po 2 tyg doszedł PID z Aubera i jak tylko bym miał to ponownie uczynić zrobił bym to - pociął ją tak jak to uczyniłem ;)

Jeśli nie chcesz na początek nic robić tak jak ja, ciąćobudowę by go estetycznie dołożyć to AUBER robi tak PIDy, że wyjmując go nic nie pozostaje po jego obecności.
Przyłaczenia są tak zrobione, że odpinasz wtyczki oryginalne, pod pinasz z Auber i na nie oryginalne. Termopara tylko do przyklejenia na wierz bojlera i to wszystko POLECAM !

Życie jest tak piekne że nie chciał bym ponownie próbować tych spuszeń wody itp .. masakra l;)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #219 dnia: 05 Grudzień 2015, 20:16:38 »
Do mnie wlasnie jedzie z holandi pid meCoffe. To takie ustrosjtwo ktore montuje sie bez nieodwracalnych modyfikacji, tylko przelaczajac tylko zloczki przewodow, sterowane ew z Tabletu lub telefonu. Po wstepnym zaprogramowaniu mozna tez uzywac bez nich. Cena w stosunku do auberow konkurencyjna bo 130 euro z transportem a funkcji troche wiecej. Chinczykow oczywiscie pod katem  ceny nie pobije.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2015, 20:19:14 wysłana przez Bacek »

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #220 dnia: 05 Grudzień 2015, 20:34:22 »
Jest jeszcze PID czeskiej produkcji Buna Cafe, wypas, tylko że wychodzi paskudnie drogo, no i nie wiem czy są dostępne inne opcję językowe niż czeski  :doh: . Na Youtube można obejrzeć jak to pracuje.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #221 dnia: 05 Grudzień 2015, 21:41:38 »
Raf77, Thesiu, chłopaki drogie. Odpowiem na razie krótko - kontakt z odkamieniaczem owszem może być ale nie długotrwały. Więcej kiedy indziej bo po nieprzespanej nocy, całym dniu stania na stoisku i prowadzeniu edukacji kawowej podczas URBAN CHRISTMAS FESTIVAL jestem już zbyt zmęczony. Życzę wszystkim dobrej nocki.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #222 dnia: 05 Grudzień 2015, 21:44:30 »
Do mnie wlasnie jedzie z holandi pid meCoffe
Daj znać proszę jak dojedzie i go zamontujesz/poużywasz. Jestem juz prawie zdecydowany na niego, tylko na świeta sa inne priorytety finansowe, więc muszę zakup w czasie odłożyc. Ale chętnie bym usłyszał opinie z pierwszej ręki na jego temat.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #223 dnia: 07 Grudzień 2015, 12:27:18 »
Jasne. Mnie w tym zestawie brakuje już tylko funkcji przepływomierza do pełni szczęścia.  Niestety takie modele z przepływką kosztują nawet ponad dwa razy więcej więc sobie takie ustrojstwa odpuściłem. Może kiedyś przy przypływie weny i odrobinie zacięcia sam jakiś dodatek do tego skrobnę.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Grudzień 2015, 13:03:36 »
To wprawdzie wątek o Silvii ale z racji tego, że akcesorium będzie służyć w komplecie do tego akurat ekspresu, wystrugałem (z drobną pomocą centrum obróbczego CNC ;) ) taką oto podstawkę pod tamper (jeszcze będzie lakierowana bezbarwnym albo na czarno, bo tamper będzie miał czarną rączkę) :
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2015, 13:08:29 wysłana przez Mr.Ed »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi