Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 302199 razy)

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #105 dnia: 11 Wrzesień 2015, 10:43:10 »
Ja kiedyś odkręcalem pomiędzy skrzydłem a futryną drzwi ;-) i się udało.
Chyba nie mogę sobie tego wyobrazić, ale zaraz spróbuję :P

capnąć za wylewkę kluczem francuskim i kolbę ciągnąć w jedną, a klucz pchać w drugą albo odwrotnie  :mrgreen:
te

To właściwie dobry pomysł, ale ten francuz jest za krótki, tzn za krótkie ma widełki. Zaraz coś pokominuje, gdyz wczoraj bylam cały dzień poza domem, a wracając zrobiłam zamiast 7 to 16 mil na rowerze... orientacja w terenie jest doprawdy kwestią dyskusyjną u kobiet.

Spróbuję jeszcze powalczyć sama, gdyż boje się o uszkodzenia przez mechanika ten kolby. Imadło w ręku niedelikatnego mężczyzny? :P

Okey, dzisiaj wstałam i zdecydowałam, że mój Rancilio Silvia potrzebuje przyjaciela w postaci młynka! Nie będę czekała już na gwiazdę z nieba, ani na dozbierania do czegoś super gastro, na to przyjdzie czas. Muszę tylko jakoś przetransferować do polski pieniądzę, ale chcę na to przeznaczyć jakieś 1400 zł. Więc opcję dwie pewnie, albo 3. Już pozostawiając kwestie wysokości, poszukam ew mniejszego hopera w przyszłości.

Wega 5.8 albo MACAP MC5 bo widziałam, że są w tej samej cenie u Pana Janusza i Pana Antonia .To ostatnie moje pytanie w kwestii wyboru młynka :). Całe te cyferki mają podobne, cena podobna więc forumowi mędrcy, co myślicie, który z nich będzie do RS'a lepszy?


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Wrzesień 2015, 11:10:25 »
Wega. Ten MACAP jest sklepowy, bardziej do pakowania kawy mielonej niż do mielenia porcji na espresso.

Wega jak dla mnie wymiata. Ale pewnie wielu się z tym nie zgodzi. ;)
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Wrzesień 2015, 11:21:10 »
Nie wiem jak daleko rowerem masz do sprzedającego ale młynek za 50 funtów, do tego pasujący nazwą.






Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:00:16 »
Nie wiem jak daleko rowerem masz do sprzedającego ale młynek za 50 funtów, do tego pasujący nazwą.



180 mil mam do niego :(

co to znaczy, że sklepowy i do pakowania kawy? To coś w stylu nadaje się do tarcia chrzanu? :P

« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2015, 12:21:58 wysłana przez Magelenka »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:11:55 »
Zmieli dobrze ale ten wylot kawy ma średnicę prawie jak sitko. Niewygodnie  się będzie mielić do PFa . Dużo na boki może lecieć. A bez sensu mielic do kubka i przesypywac.

   
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:37:11 »
Sklepowy młynek nie ma widełek czy też innego mocowania na portafiler w czasie mielenia. Przez to jest niewygodny przy używaniu na espresso.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:39:38 »
Czyli jednak Wega :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #112 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:40:15 »
Ja pół roku w swoim Mazzerze zdemontowałem na chwilę widełki do PF-a i... jakoś do dziś nie mam motywacji do ich zamontowania  ;)

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #113 dnia: 11 Wrzesień 2015, 21:28:50 »
Sympatyczni forumowicze i posiadacze Rancilio Silvia  :taniec: udało się po kilkudniowej batalii! Chciałabym się zatem podzielić z wami moi drodzy obecni i pszyszli posiadacze RS domowym sposobem na odkręcenie wlewki.

Potrzeba:

1. Kolby z sklejoną wlewką

2. kawałka miękkiego drewna (u mnie była to połówka wieszaka)

3. młotek

4. Suszarki

5. Szmatka

Podrzewamy okolice wlewki suszarką, następnie okładamy wlewkę grubą warstwą ściereczki, przykładamy kawałek drewienka, po czym uderzamy w deseczke, początkowo lekko, ale wraz z napływem złości mocniej, po chwili odetchnąć, ściągnąć ściereczkę, spojrzeć na wlewkę i w myślach "skruł juł"


Udało się! woohoooo!
 
Po drugie, moja druga połówka postawiłą sprawę stanowczo i zadzwoniła do Pana Andrzeja! W poniedziałek Pan Andrzej wysyła mi Wegę 5.8 i 1,5 kawy!!!! I środek do czyszzenia Wega - będzie dobry ten śodek? :taniec: Ależ jestem szczęśliwa, taka wiadomość po powrocie do chałupki!


Byłam dzisiaj w sklepie po kawę, aby jakoś przeżyć te kilka dni... Pani zmieliła mi na 2, choć na espresso jest 3 wg tego jej wielkiego acz pokracznego młynka, lecz wciaż jest za grubo... dziwną tą maszynę ma, bo zaraz skala się kończy... ekstrakcja kawy to przelatywanie wody niespokojnym strumieniem w 10-12 sekund około 50 ml przy najmocniejszym ubiciu... jakieś 13-14 gram, gdyż więcej do tego sitka nie wejdzie. Niemniej jutro zmierze ciśnienie, zobaczymy jakie jest fabrycznie. Mimo wszysto ciesze się bo namiastkę kawy udało mi się zrobić i pokraczny kwiatek :D
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2015, 21:50:19 wysłana przez Magelenka »

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #114 dnia: 11 Wrzesień 2015, 22:10:55 »
Fajny młotek, zawsze chciałem taki mieć. I kwiatek całkiem ładny. Gratuluję i lekko zazdraszczam Sylwii :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #115 dnia: 11 Wrzesień 2015, 22:49:32 »
W ciastoramie mają - kupowałem niedawno jak drewniany trzonek połamałem.

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Wrzesień 2015, 23:41:56 »
Fajny młotek, zawsze chciałem taki mieć. I kwiatek całkiem ładny. Gratuluję i lekko zazdraszczam Sylwii :-)


Nie łam się, na każdego przyjdzie czas :) ja na swoje upragnione szczęście czekałam stosunkowo długo, ale opłaciło się.


Sprawdziłam ciśnienie w RS'ie - wygląda chyba w porządku, prawda?


Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #117 dnia: 13 Wrzesień 2015, 00:52:43 »
Sprawdziłam ciśnienie w RS'ie

To juz rozumiem, dlaczego pidsilvia.com zalewa manometry olejem  [emoji38]

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #118 dnia: 13 Wrzesień 2015, 12:20:45 »
Masz na myśli drganie?

Ciśnienie jest ciutke powyżej 10 barów, tzn zawór OPV otwiera się na tym ciśnieniu, więc jest okey myślicie?

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Wrzesień 2015, 13:35:54 »
Moja silvia miała na ciastku 9 bar ale jak będziesz juz miała młyn to ocenisz czy 9 czy 10 jest lepiej.
W młynie: ziarna

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi