Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 302153 razy)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Wrzesień 2015, 23:23:56 »
ps. ja bym kupił ta Wege w tym budżecie

ja juz pawie brałem tę Wegę ale trafił sie uzywany Mazzer za połowe ceny. Używany Cie nie interesuje? Bo można znaleźć coś z duzymi żarnami za rozsądne pieniądze... Ktoś tu na forum Mazzera chyba niedawno oferował...

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Wrzesień 2015, 00:21:40 »
No w sumie ta Wega też fajna i z timerem, to te 200zł można dołożyć, jeśli Ci się Wega podoba oczywiście.
Bo na siłę, to nie ma co się szarpać.

Używane, chyba nie wchodzą w rachubę u koleżanki.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Wrzesień 2015, 14:36:46 »
Faktycznie wolałabym nowy i w przyjemnych rozmiarach, nawet znalazłam wegę z małym hoperkiem - bo nie ukrywam, że te 60cm w młynkach gastronomicznych to dużo

 ale prawdę mówiąc częsciej myślę o używanym... ale to bydlaczki, a taki m2m albo wega z małym hoperem to całkiem fajnie.

-  zobaczcie jaki fajny:
http://coffeeclassicsdirect.co.uk/compak-k3-touch-advanced/


A powiedzcie, bo sa dwa k3 jeden ma jakies pokretlo na dole... ?

Kurde, RS przyjdzie w poniedziałek (FedEx tak wyznaczył czas dostawy) a ja myłynek już oddałam i jestem bez xD wtopa ...

1. No dobra, a gdyby ta Wega, to ktoś z forum sprzedaje ją? Ale z małym hoperkiem! :)))

Bo powiedzcie, dużo jest lepsza od tego m2m? ;> Bo tak idąc dalej Wega K3 czy Macap M4, ktory jest drozszy od wegi o jakies 150-200 zł? I tak to jest z wami rozmawiać :P człowiek zalozy sobie 1200 a juz wchodzi na 1500 i 1700  :ogien:  [emoji38]

ale tak serio to dziekje za zaangażowanie! :) musze znaleźć w Londynie kawiarnie, ktore da mi espresso, które bede miala za wzor :))

P.s. Raf, Ty wiesz jak podejść do kobiety " jeśli Ci się Wega podoba oczywiście." :] hihi
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2015, 15:00:50 wysłana przez Magelenka »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Wrzesień 2015, 15:31:18 »
musze znaleźć w Londynie kawiarnie, ktore da mi espresso, które bede miala za wzor
Prufrock Cafe :pycha:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Wrzesień 2015, 15:54:00 »
Można zobaczyć ofertę NUDE (http://www.nudeespresso.com/wholesale/). Jeżeli nie dasz radę odwiedzić palarnie, przywiozą Ci kawę na rowerze.

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Wrzesień 2015, 16:38:03 »
Dzięki Panowie! :) na pewno wybiore się tam! Sprawdzone miejsca, czy słynne ze słuchu?

A kwestii pozostałych pytań? :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #66 dnia: 04 Wrzesień 2015, 16:49:15 »
Prufrock? I słynne, i sprawdzone.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Wrzesień 2015, 10:26:30 »
Wege Antonio sprzedaje, Maciek link dawał :-)
http://mastroantonio.pl/WEGA-5-8-Instant,p,42
Ale o mały pojemnik, to musisz go zapytać.

Ps. Wiem jak podejść, bo mam żonę Magdalenę :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Wrzesień 2015, 22:10:06 »
To pokrętło to timer. Dla mnie bardzoooo przydatny.
Kupienie małego hoppera nie jest problemem (poza kasą  ;))

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Wrzesień 2015, 01:04:59 »
I tak to jest z wami rozmawiać :P człowiek zalozy sobie 1200 a juz wchodzi na 1500 i 1700

Ja załozyłem 2kpln wstępnie na automat, skończyłem na kolbie, młynie i duperelach za ok 3kpln :-) Takie życie. Ale kawa dobra, choc ciagle sie uczę i eksperymentuję :-)

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #70 dnia: 08 Wrzesień 2015, 00:30:41 »
Witamy Was ja i Rancilio Silvia V4 :))))))))

Wygląda przepięknie, naprawdę podoba mi się, jest cichy i przez najbliższy czas będę go ostro testowała. Jutro jadę do Prufrocka i Nudeespreso po kawę :).

Nie byłabym sobą gdybym nie rozkręciła i spojrzała do śodka - pięknie, estetycznie, minimalistycznie, zupełnie inaczej niż w gaggi classic. Stąd te śrubki obok :P

Jak tylko dolączy do mojego małego coffedomu młynek to napiszę swoją recenzję, spostrzeżęnia o tym ekspresie itp :). Ale podoba mi się to, że w instrukcji jest nawet napisane jak regulować zawór OPV :). Tzn tylko nagłówek przeczytałam... :P

Mam bardzo istotne pytania do Was, które męczą mnie, a które urodziły się na przestrzeni ostatnich godzin.

1. Błagam powiedzcie, jakie sitka pasują do Rancilio Silvia? Gdyż te są jakieś dziwne, podwójne espresso mieści mi bardzo mało kawy, zasypałam tyle co mówi stara zasada po krawędzie sitka to nie mogłam domknąć niestety... wchodzi jakieś 10-12 gram, jutro zmierze dokładniej.

Poradzcie jakie sitka mogłabym kupić? Wiem, że pasują La marzocco albo VST, ale które dokładnie? Niestety IMS nie pasuje do tego, tzn ślizga się po krawędziach kolby...

A propo sitek, na prysznicu jest śruba, czy ona powinna wchodzić w ciastko, czy nie powinna stykać sięz nim?


2. A właśnie, kolba! Kurcze, powiedzcie mi jak ściągnąć ten dziubek z kolby przez ktory leci kawa? Czy on jest zaklejony, bo próbowało już tyle osób i nie da rady jego odkręcić... są na to jakieś sposoby? Czy w tej kolbie od rs jest on niezdejmowalny?

3. Czyszczenie: Na początku pomarańczowa woda, płukałam to bardzo wiele razy. Kolor wydaje się zszedł a woda chyba w normalnym kolorycie już jest. Niestety nie mam jeszcze chemi, ale zastanawiam się czy mogłabym np. nasypać kwasku cytrynowego do sitka? Rancilio dodało taką gumową nakładkę, którą wkłada się do sitka i ma to służyć jak ślepe sitko. Więc to dobry pomysł z kwaskiem cytrynowym?

4. Temperatura - okey, mówi się, że do espresso musi być woda w określenej temperaturze, w zależnosci od kawy - ale to średnio 88-93 stopnie - rozumiem, że woda o takiej temeraturze powinna działać na ciastko kawowe przy określonym ciśnieniu, prawda? Pod ciśnieniem temeratura też wzrasta, więć powiedzcie, ile powinna mieć wypadająca z grupy woda? Na pewno będzie miałą mniej, gdyż nie ma tam takiego ciśnienia jak w kolbie, ale jaka to mogłaby być temp? Mógłby ktoś zmierzyć u siebie na jakiejś maszynie z pidem albo maszynie, która ma na pewno dobą temp ?


5. Zobaczcie, jak ta blaszka nie przylega z jednej strony do grupy, czy nic się nie stanie? Tzn tam są kabelki...

6. aaa jeszcze jednako, smak kawy - czy espresso zawsze jest trochę kwaskowe, gorzkie? To pewnie zależy od rodzaju kawy :>

Chyba tyle na teraz, będę wielce zobowiązana za rozwianie moich zagwozdek :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2015, 00:47:25 wysłana przez Magelenka »

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Wrzesień 2015, 09:25:05 »
1. ja uzywam standardowego 40-100-102 i wchodzi mi 17g kawy, tak żeby zapiąc kolbę. Mniejsze sitko - nie mierzyłem i nie uzywam, zrobiłem raz i nie wyszło. Inni tez nie polecają małego.
z tego co wyczytałem śruba moze być lekko odciśnięta na ciastku. Ja mam za każdym razem ale tak delikatnie. JAk nasypiesz więcej kawy to nie zapniesz kolby.
2, kupiłem bottomless portafilter. Nie próbowałem odkręcać, zobaczę dziś wieczorem w domu czy to jest rozbieralne. Razem z nim jest takie sitko na 21g kawy (3 espresso?). Ale ie uzywalem, chcę na razie ustabilizować wyniki z podwójnego.

A czy kable sterczą to zobaczę w domu wieczorem. Mnie kusi jeszcze pid do niego, widziałąs tę strone: pidsilvia.com ?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Wrzesień 2015, 09:37:20 »
Gtuluję nowego nabytku!
Faktycznie oryginalne sitko jest płytkie, ja 12g sypałem w  oryginalne.
Śruba ma lekko dotykać kawy, wylewka odkręca się od kolby, ja mam cały czas odkręconą.
Dokładnych oznaczeń sitka  pasującego do rancilio szukaj na stronie producenta.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2015, 09:39:57 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #73 dnia: 08 Wrzesień 2015, 09:52:35 »
Poradzcie jakie sitka mogłabym kupić? Wiem, że pasują La marzocco albo VST, ale które dokładnie? Niestety IMS nie pasuje do tego, tzn ślizga się po krawędziach kolby...
W ofercie IMS są podwójne sitka do ekspresów Rancilio, sprawdź w sklepie Rogera.
Rancilio dodało taką gumową nakładkę, którą wkłada się do sitka i ma to służyć jak ślepe sitko. Więc to dobry pomysł z kwaskiem cytrynowym?
Do backflusha to raczej dedykowana chemia.

Offline Magelenka

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Gaggia Classicc 2
  • Młynek: Pracuje nad tym
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #74 dnia: 08 Wrzesień 2015, 11:55:38 »
1. ja uzywam standardowego 40-100-102 i wchodzi mi 17g kawy, tak żeby zapiąc kolbę. Mniejsze sitko - nie mierzyłem i nie uzywam, zrobiłem raz i nie wyszło. Inni tez nie polecają małego.
z tego co wyczytałem śruba moze być lekko odciśnięta na ciastku. Ja mam za każdym razem ale tak delikatnie. JAk nasypiesz więcej kawy to nie zapniesz kolby.
2, kupiłem bottomless portafilter. Nie próbowałem odkręcać, zobaczę dziś wieczorem w domu czy to jest rozbieralne. Razem z nim jest takie sitko na 21g kawy (3 espresso?). Ale ie uzywalem, chcę na razie ustabilizować wyniki z podwójnego.

A czy kable sterczą to zobaczę w domu wieczorem. Mnie kusi jeszcze pid do niego, widziałąs tę strone: pidsilvia.com ?


Tak, tak już trafiłąm na tą stronę :). http://www.pidsilvia.com/spoutremove.htm znalazłam takie rozwiązanie w kwestii odkręcania spout'a, szkoda, że nie mam imadła ... wydaje mi sie, że tam jest jakiś klej... to nie jest możliwe aby było tak mocno zakręcone. Śrubokręt wsadzony w otworki (zabezpieczony folią) wygiął się przy próbie odkręcenia. Przydałby się Hulk, albo jakiś inny marvelowski bohater :)

Wiesz, ja pewnie też będę myślała o pidowaniu, chociaż spróbuję się naturalną drogą porozumieć z ekspresem, zobaczymy co z tego wyjdzie :).

Ja również przymierzam się do zakupu NPF, ale najpierw sitka chyba kupię.

Gtuluję nowego nabytku!
Faktycznie oryginalne sitko jest płytkie, ja 12g sypałem w  oryginalne.
Śruba ma lekko dotykać kawy, wylewka odkręca się od kolby, ja mam cały czas odkręconą.
Dokładnych oznaczeń sitka  pasującego do rancilio szukaj na stronie producenta.
Dzęikuję! :) Jest naprawdę ekstra!
Raf, z tego co pamiętam to Ty już na HX'sie pracujesz, czy na Silvie? :)

Ale dokładnych oznaczeń którego producenta? RS czy Sitek VST i LA Marzocco? Mógłbyś mi to rozświetlić trochę?



W ofercie IMS są podwójne sitka do ekspresów Rancilio, sprawdź w sklepie Rogera.

Ja od rogera kupowałam sitko IMS 12/18 ale faktycznie, IMS do Gagii ma bardziej zaokrąglone ranty, dlatego też się ślizga.

Czyli to, mówicie, że warto pchać się w VST albo La Marzocco? To właściwie kilka zł różnicy... co myślcicie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi