Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 302138 razy)

Offline adamek35 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: RS V3 2012
  • Młynek: Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #510 dnia: 30 Wrzesień 2016, 09:33:07 »
Cześć,
Postanowiłem zrobić sam regulacje temperatury i zamowilem regulator PID C100, SSR oraz termopare typu K.
Niestety w sklepie skończyła się termopara i teraz nie mogę znaleźć innej pasującej.

Poleci ktoś pasująca?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #511 dnia: 30 Wrzesień 2016, 10:01:41 »
Wszystko zależy jak planujesz to przymocować. Wystarczy nawet coś takiego

http://allegro.pl/sonda-temperatury-do-miernika-z-termopara-typ-k-i6000352892.html

Offline Tomasz T Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Eureka Zenith 65-E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #512 dnia: 03 Październik 2016, 23:39:25 »
Witajcie,
Mam pytanie, który z posiadaczy RS mieszka w TRojmiescie i zaprosiłby na kawkę, aby pokazać możliwości sprzętu ?? Odwdzięczę się tym samym :) jak już przejdę na wyższy level parzenia kawy :)

Dzięki za info!

Offline adamek35 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: RS V3 2012
  • Młynek: Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #513 dnia: 05 Październik 2016, 12:34:32 »
Cześć,

PID już zamontowany  :pycha:

Czym ocieplacie bojler? Szukam raczej normalnego materiału w normalnej cenie (czyli odpadają te po 200 które tutaj ktoś chciał montować).

Drugie pytanie, czy to normalne że nawet przy ściągnietej kolbie, po wyłączeniu przycisku od robienia kawy spływa woda do tacki?
Po prostu spływa niezużyta woda tam?


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #514 dnia: 05 Październik 2016, 12:36:48 »
To normalne. Zawór trójdrożny rozładowuje nadciśnienie, nie wielkie, ale jednak istniejące.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #515 dnia: 08 Listopad 2016, 17:13:30 »
Coś do ogródka PID REX100 w Sylvii.

Pod koniec grudnia w tym poście pisałem o tym, dlaczego nie powinno się wprost stosować ustawień PID opracowane przez Auberinsów do najczęściej na forum stosowanego REX100. W skrócie: Auber podaje parametr P jako procent zakresu temperatur w jakim powinno działać proporcjonowanie, a REX jako temperaturę w stopniach. Założyłem wtedy dla REXa i termopary K zakres temperatur możliwy do zmierzenia na 1500*c.
Dzisiaj odkryłem (zapłon jak cholera), że w tamtym rozumowaniu pojawił się mały błąd powodujący, że Sylvia bardzo wolno odzyskiwała temperaturę po strzale. Nie chodzi o zakres możliwy do zmierzenia przez termoparę typu K, tylko zakres jaki umie obsłużyć PID!

Na opakowaniu oraz samym PIDzie REX100 znajduje się numer modelu. Mój to C100FK02
K02 to wg załączonej instrukcji zakres pomiarowy 0-400 st. C. Zresztą, taki zakres pojawia się na wyświetlaczu jako pierwszy po włączeniu zasilania w REXie.

Biorąc pod uwagę powyższe, domyślne ustawienia parametrów REXa w wersji K02 nie powinny wynosić P=16, I=60, D=15 a P=4, I=60, D=15. Skrócenie P znacznie przyspieszony powrót do zadanej temperatury po ekstrakcji.

Powyższe ustawienia dobrze dogadują się z parametrem r=2, zresztą domyślnym dla półprzewodnikowego przekaźnika SSR.

Ps. 105*c na PID w Silvii to dobra temperatura dla arabic.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2016, 17:38:42 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #516 dnia: 08 Listopad 2016, 21:23:11 »
dzięki Kekacz, to mnie właśnie męczyło: wolny powrót do zadanej temp. Ratowałem się włączając na chwilę grzałkę ręcznie przyciskiem pary... Ale to słabe było. Ide ustawić Twoje parametry :-) Tylko nie wiem, czy jeszcze pamiętam jak sie to robi :-)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #517 dnia: 19 Listopad 2016, 15:02:21 »
Hej Kekacz jak tam Twoje nowe nastawy na PID? Wg mnie jest albo tak samo albo gorzej. Tzn po jednej ekstrakcji (36g naparu) temp spada mi o oko 10 stopni i potem długo muszę czekać na jej powrót. Tzn zaraz po spadku temperatury, po ekstrakcji REX tak jakby czekał ok 1 min nie włączając w ogóle grzałki. Dopiero po jakimś czasie zczyna ją włączać krótkimi impulsami. wg mnie lepszy by był szybszy powrót temp, nawet kosztem lekkiego przestrzelenia temp, które można łatwo zbić krótkim spuszczeniem wody przed zapięciem kolby.
Możesz tez podać pozostałe parametry jakie masz na REX'ie? Bo jest tam ich wiecej, chyba nie ich zmieniałem ale wolałbym sie upewnić, ze to nie coś innego bruździ.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #518 dnia: 19 Listopad 2016, 15:11:18 »
Podniosłem P o jeden do 5, bo temperatury były poniżej założonej, oraz zmniejszyłem I do 45 i tego na razie się trzymam.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline salty

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bialetti Moka Express
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #519 dnia: 25 Listopad 2016, 23:33:44 »
Dobry wieczór wszystkim!  Jako nowy, najpierw się obczytałem (kilka wieczorów  :) ) i zdecydowałem w końcu na tę maszynę. Zastanawiam się tylko czy lepiej brać starszą wersję - znalazłem nową/starą V3 za 300 euro, czy lepiej najnowszą wersję "eco" - za 2150pln. Jedni nie zostawiają suchej nitki na tej nowej wersji, inne serwisy mówią, że jednak generalnie zmiany są na plus. Co radzicie??

Offline salty

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bialetti Moka Express
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #520 dnia: 26 Listopad 2016, 00:01:55 »
Może się komuś przyda, znalazłem przed chwilą zestawienie różnic wszystkich wersji.

History of Rancilio Silvia Updates through 2016
We are now shipping the Rancilio Silvia M (or V5), which arrived in January of 2016. What is a Silvia M V5, Silvia E, V4 Silvia, or a V3 or Miss Silvia? Being our most common question about such a storied espresso machine, we felt it only right to explain. Rancilio officially recognizes only the name of Silvia (or Silvia-HSD), but Rancilio dealers have been classifying each major revision with a version number, such as V5. When the Silvia was first launched in 1998, Rancilio named her Miss Silvia, now referred to as the V1. With her cast brass boiler and brew group, heavy duty pump, and commercial-style brewing, Miss Silvia ushered in the era of home espresso enthusiasts. In fact, several owners of the original design are still using their machines today. In 2006, Rancilio released the Silvia V2. This model received an adjustable over-pressure valve for the pump, became pod-adaptable, and got a new chrome plastic cover for the brew group (no more burnt fingertips). The V3, launched in 2009, boasted Silvia's first fully-articulating steam wand (the original just swiveled left to right) as well as new, ergonomic grips for the steam valve knob and espresso filter holder. The V4, arrived in late 2013. Her major updated feature is a redesigned boiler with a stainless steel-encased, and removable, heating element. Previous elements were encased in copper and were more prone to failure when the Silvia wasn't used properly for steaming. Silvia is a leading lady, after all, and she deserves to be well cared for. The Silvia M (V5) is new for 2016 and now features an insulation-wrapped boiler for better efficiency. The other visible change is that the main power light and heating light are on the same panel.

We have received a number of calls asking what the Silvia E is. That is a model meant only for Europe, and it has an automatic idle shut off to meet the requirements of European regulatory agencies. It is not slated for import to North America for the foreseeable future. Other improvements have been made over the years but were never enough to announce that something big had come from the Rancilio factory.


Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #521 dnia: 26 Listopad 2016, 00:11:01 »
V5 ma izolowany bojler z tego co piszą. Ja bym raczej szukał V4 za dobre pieniądze a resztę zainwestował w jeszcze lepszy młynek :-)  lub PID

Offline salty

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bialetti Moka Express
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #522 dnia: 28 Listopad 2016, 01:20:23 »
Ja bym raczej szukał V4 za dobre pieniądze

Szukam, jeśli macie jakieś pomysły gdzie mogę znaleźć nowy ze starej partii V4, będę wdzięczny!

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #523 dnia: 04 Grudzień 2016, 17:09:41 »
Gdyby kogoś interesowało jak wygląda stabilność temperatury w trakcie ekstrakcji i powrót po strzale w wykonaniu Silvii i REX-C100 to skręciłem właśnie krótki filmik

W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline monika_m

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: kawiarka bialetti
  • Młynek: wstyd się przyznać ;)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #524 dnia: 07 Czerwiec 2017, 22:53:51 »
Pomocy! :) Już prawie zakupiłam taki oto zestaw RANCILIO Silvia + młynek MaCap M2M ale zaczęłam miec watpliwości czy to dobry wybór...  Otóż z mężem pijemy głównie kawy mleczne obecnie kawę robimy w kawiarce od kilku lat. Smakuje nam dużo bardziej niz kawa u znajomych z ekspresów automatycznych więc wymyśliłam sobie zakup kolby. Ale czy ten ekspres sprawdzi się do robienia kaw mlecznych? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi