Autor Wątek: Przelewowiec różnice w naparze  (Przeczytany 2396 razy)

Offline pamp1987

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: drip V60 i Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart CGWS-130B i Hario Hario Mini Mill Slim Plus
Przelewowiec różnice w naparze
« dnia: 19 Maj 2019, 19:23:37 »
Zastanawiam się nad zakupem ekspresu przelewowego, chce kupić raz a dobrze, i moje pytanie jak z jakością naparu miedzy tymi modelami. Nie potrzebuje podgrzewanego blatu ani termosu najczęściej będę parzył 0,4-0,5L kawy czasami 0,8L.
Sporo się rozglądałem i takie wysnułem wnioski.

Bonavita 5 Cup (ma dużą okrągłą deszczownice, ma preinfuzje lecz nie ma regulacji przepływu wody) - najbardziej mnie zainteresowała, zamiast szklanego dzbanka ma termos, zamierzam od razu spożywać napar wiec mi to zbędne.
Wilfa Svart Classic (ma mniejsza deszczownice w kształcie prostokąta, ma regulacje przepływu, nie ma preinfuzji) - kolejny ciekawy ekspres. prostokątna deszczownica i brak preinfuzji
Moccamaster KBG 741 (również prostokątne deszczownica, spotkałem się z opiniami ze strumień potrafi się połączyć w jeden, brak kontroli przepływu, Jest preinfuzja) - najdroższy i podobno bardzo trwały.

Jeśli ktoś miał możliwość obejrzenia i spróbowania kawy z tych ekspresów proszę o wyrażenie opini.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przelewowiec różnice w naparze
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2019, 19:59:41 »
A na co Ci te deszczownice, regulowane przepływy i preinfuzje?

Ekspres przelewowy, to prosty sprzęt. Im prościej tym mniej się może zepsuć.

Wybierz co Ci się podoba i tyle :) Ewentualnie wybierz tak aby i V60 się dało podstawić -- jest zabawa i jakaś opcja.
Z wymienionych tylko Wilfy nie miałem w rękach, Bonavitę starą wersję nawet mam. Deszczownica rzeczywiście fajna, ale czy bym chciał na to wydać tyle $$$? Kupiłem za 100zł używaną. Tak czy siak, wszystko to i w markecie robi to samo -- podgrzewa wodę i polewa na kawę.

Offline pamp1987

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: drip V60 i Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart CGWS-130B i Hario Hario Mini Mill Slim Plus
Odp: Przelewowiec różnice w naparze
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2019, 22:28:58 »
Cytuj (zaznaczone)
A na co Ci te deszczownice, regulowane przepływy i preinfuzje?

po to by lepiej kawa wyszła, w końcu do drippa używa się konewek (lub polewa kawę po całości, a nie w jednym miejscu) a dripper Gabi ma deszczownice w standardzie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi