Autor Wątek: Palarnia Pluton Warszawa  (Przeczytany 8279 razy)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec 2018, 21:20:08 »
Jak widzę, że się za mleko i cukier łapią, żeby wlać i wsypać do jasno palonego singla to mnie coś strzela po prostu...

U mnie jest inaczej nie ma cukru i nie ma mleka. Podczas parzenia czy to drip czy chemeks nawijam jak potłuczony o co w tym chodzi. Że trzeba powąchać ziarno że trzeba bez mleka i cukru. Jak przewracają oczami to już nigdy później u mnie się takiej kawy nie napiją. Wysyłam wtedy żonę niech im robi co tam chcą ja siedzę na necie lub oglądam film :-)
Podajesz gościom truskawki w mlecznej czekoladzie, albo sok z żółtych owoców, a w podzięce "dobra, dobra... a teraz zrób mi prawdziwą kawę!". Palnąć tylko w durnowatą czuprynę. Ehhh. Jak ja to znam.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2018, 21:54:17 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2018, 21:23:07 »
Szczympek, jaj sobie nie rób.

Przysięgam, ze to autentyk. Pózniej pytałem na fb, jak znajdę rozmowę to wrzucę screena. A to nie jedyny taki przypadek. Teraz wszystko jest speciality, luxury itd
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Marzec 2018, 08:34:53 »
A ja miałem okazję próbować Plutona jakiś czas temu  :)
Szczerze mówiąc w tej cenie nie mogę powiedzieć żeby była to zła kawa, ale minęło już trochę czasu i nie do końca pamiętam tę przygodę.  O drugiej mieszance, która nazywa się black nie mogę się zbyt dobrze wypowiedzieć bo to mieszanka z robustą, a już dawno odzwyczaiłem się od tych smaków :D
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Marzec 2018, 10:12:56 »
No cóż, próbowałem dzisiaj tej kawy zarówno z Moccamastera jak i Aeropressu. W Aeropressie nieco większa dawka niż standardowo, ok 12g/100g wyszło, w Moccamasterze standardowo 8/100.

Na mój upośledzony smak - kawa nijaka. Tzn całkowicie neutralna - ledwo wyczuwalna kwasowość, brak goryczy. Ale nic poza tym nie wyczułem. W kawach od Antonio, Gorana czy różnych z Coffee Desku zawsze "coś" wyczuwam, tylko nie umiem tego nazwać albo doprecyzować. Tutaj nie wyczułem nic.

Tzn, niezupełnie - już po zaparzeniu w Aeropressie i wylaniu do kubka w samym zapachu miałem dziwne wrażenie zapachu warzyw. Po wypiciu już nie.

Tak więc jest to idealna kawa dla 90% ludzi :P Nie jest gorzka, nie jest kwaśna - da się ją wypić bez problemu. I pewnie każdy wypije.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1311
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Marzec 2018, 10:13:50 »
Coffee Zone

Serio ich nie znasz? Istnieją od dawien dawna. Odnośnie kawy się nie wypowiem.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2018, 10:54:32 »
Na mój upośledzony smak - kawa nijaka. Tzn całkowicie neutralna - ledwo wyczuwalna kwasowość, brak goryczy. Ale nic poza tym nie wyczułem.
Zwykłaśną Brazylię Mogianę piłem kiedyś z innej firmy i dokładnie tak samo bym ją opisał. Jakby wykastrowana ze wszelkiego smaku. Nigdy więcej czegoś takiego nie kupię ale przynajmniej zrozumiałem dlaczego takie brazylijskie kawy są wypełniaczem w mieszankach ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Marzec 2018, 12:42:44 »
Coffee Zone

Serio ich nie znasz? Istnieją od dawien dawna. Odnośnie kawy się nie wypowiem.
Serio. Ale może dlatego, że chyba nie sprzedają kawy pod tą nazwą, a przynajmniej nie jest popularna ;)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marzec 2018, 15:13:22 »
A co do GCN, są ofiarami własnego sukcesu: blisko 50 lokali w Warszawie, dwa w Krakowie i chyba już 4 we Wrocławiu

Lepiej tego bym nie ujął. Gdy jeszcze kiedyś nie mieli umowy z Cafe Nero, będąc po prostu Green Coffee i mieli 7 kawiarni w Warszawie to i kawa była super, i bariści wyszkoleni, i się fajnie tam siedziało. Teraz już się tylko fajnie siedzi. Kawa w ramach franszyzy z Anglii, z baristami jest tak, że bardzo często się trafia na swieżaka, który zupełnie sobie nie radzi. Ale fakt - rozrosło się to skali Costy i podobnych, przynajmniej w Warszawie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Marzec 2018, 15:17:10 »
Nie no, aż tyle to tego nie ma ;) Jak bym miał porównywać we Wrocławiu to Etno jest ilością placówek dużo bliżej Costy. Ciekaw jestem czy taka sieć z porządnym baristami byłaby w stanie się utrzymać na rynku. Wyszkolenie ludzi i potem zapłacenie im odpowiedniej wypłaty mogło by zająć sporą część przychodów...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Marzec 2018, 20:56:30 »
Serio. Ale może dlatego, że chyba nie sprzedają kawy pod tą nazwą, a przynajmniej nie jest popularna
Swoje mieszanki sprzedają pod marką Superiore, tylko single wysokiej jakości sprzedają pod szyldem CoffeeZone.

Nie no, aż tyle to tego nie ma ;) Jak bym miał porównywać we Wrocławiu to Etno jest ilością placówek dużo bliżej Costy. Ciekaw jestem czy taka sieć z porządnym baristami byłaby w stanie się utrzymać na rynku. Wyszkolenie ludzi i potem zapłacenie im odpowiedniej wypłaty mogło by zająć sporą część przychodów...
Czego nie ma?

Właśnie o tych porządnych baristów się rozchodzi -- nie ma ich zbyt wielu. Nadal jest to praca sezonowa, na chwilę, bo tak wyszło. Stąd rotacja, stąd baki szkoleniowe, stąd wkrada się bylejakość. Stawki w sieciach są całkiem ok, do tego umowy, świadczenia, stabilność. Tylko nie można zbijać ani piątek z ziomeczkami, ani bąków po kątach.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Marzec 2018, 22:18:21 »
Zapomniałem wspomnieć że ja próbowałem kawę jako espresso z ekspresu kolbowego  [emoji38]
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Marzec 2018, 23:16:01 »
Czego nie ma?
4 GCN we Wrocławiu ;) 3 są, ale jak pisałem to nie widziałem tej we Wroclavii więc myślałem, że są 2.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Marzec 2018, 23:20:55 »
No to czwarte będzie ;)

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Marzec 2018, 00:02:18 »
Ale fakt - rozrosło się to skali Costy i podobnych, przynajmniej w Warszawie.
Nie no, aż tyle to tego nie ma ;)
Naliczyłem 77 kawiarni Costy i 51 GCN. Moim zadaniem to ta sama skala ;-).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Marzec 2018, 10:33:53 »
Ja nie wiem jak to w Warszawie wygląda, o Wrocław mi chodziło ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi