Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82240 razy)

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Grudzień 2016, 04:12:19 »
Jaki temat zacny  :-D

Moim zdaniem rynek się po prostu rozwija, coraz większe pojęcie o kawie i ciekawość na inne smaki niż czarna, zweglona z dodatkiem asfaltu Polacy rodacy mamy. Moda na kawę, na dobrą kawę, "kawusię" jest.
Robi się pole na wprowadzenie lepszej lub choćby ciekawszej w smaku kawy na szerszą skalę i koncerny tego nie odpuszczą.
A że do speszialiti jeszcze dużo brakuje to swoją drogą.

Dziwią mnie oburzenia. Też uważam, że to szansa.

Żona najbardziej lubi na codzień kofeinę z odrobiną mleka. Ciemne (s)palenie jej nie przeszkadza (ale czasem na lampkę afrykańskich cytrusów czy czekolady z orzechami z Ameryki bez mleka ma ochotę). Jakbyśmy teraz do każdej filiżanki wlewali wywar z ziaren 80+... to byśmy musieli najpierw zmienić priorytety w naszym budżecie. Albo częstotliwość picia kawy czego żona wydaje się nie wytrzyma. Tego typu kawa przychodzi nam z pomocą.
Jak wstawie żonie kafetierkę na gaz to przy okazji walne sobie espresso, ...albo 2. I potwierdzam że asfaltu nie czuć, wręcz przeciwnie, coś w tej kawie już się dzieję. I żona to czuje. I asfalt od tego przemysłowego wynalzku i od speciality odróżnia. Coraz wyraźniej odróżnia.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Grudzień 2016, 04:20:51 »
Ja do tematu podchodzę inaczej. Jeśli ktoś całe życie sprzedaje dziadostwo to u mnie jest bez szans. A to że poczuł kasę tym bardziej jest na straconej pozycji.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudzień 2016, 09:57:38 »
W takim przypadku, jak wyjdzie coś dobrego, to wyjdzie to przypadkiem i nie będzie to efekt zamierzony - jak się nastawia na masówkę to chodzi o kasę, i to się nigdy nie zmieni. Nie wierzę też w tę manufakturę, bo pewnie pod hasłem manufaktura widzą palenie mniejszej ilości kawy, bo ciężko ją będzie sprzedać i mniej tego produkują - i nie wiem ile to kosztuje, ale za cenę MK Barista można kupić coś z pewnego źródła, ze znaną datą palenia.

Offline prolegomena

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AP, Bialetti Kitty
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Luty 2017, 22:15:26 »
Dziś przyszła do mnie Colombia Supremo 250 g, data palenia 06.02.2017. Zamówiłam z czystej ciekawości (darmowa dostawa i 10% rabatu na kod znaleziony w sieci), więc nie mam wielkich oczekiwań. Przy zamawianiu nie było możliwości wyboru stopnia palenia, więc jeszcze nie wiem, czy w środku jest węgiel, czy jeszcze kawa ;) Jeśli kogoś interesują moje osobiste wrażenia, mogę później napisać dwa słowa.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Luty 2017, 22:22:32 »
Dziś przyszła do mnie Colombia Supremo 250 g, data palenia 06.02.2017. Zamówiłam z czystej ciekawości (darmowa dostawa i 10% rabatu na kod znaleziony w sieci), więc nie mam wielkich oczekiwań. Przy zamawianiu nie było możliwości wyboru stopnia palenia, więc jeszcze nie wiem, czy w środku jest węgiel, czy jeszcze kawa ;) Jeśli kogoś interesują moje osobiste wrażenia, mogę później napisać dwa słowa.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk




Skosztuj kawy i daj znać. Mogą być wiecej niż 2 słowa  :)

Offline prolegomena

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AP, Bialetti Kitty
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty 2017, 18:09:07 »
Przyjechała wypalona średnio z odchyłem na ciemną stronę mocy, za ciemną jak na aeropress, może bardziej pod kawiarkę (szkoda). W smaku słono-szpitalna, mocno gorzka, obiecane na opakowaniu owoce (brzoskwinie, cytrusy) mogłam wyczuć tylko przez pierwszych parę sekund po otwarciu opakowania. Parzona w kawiarce – ledwie pijalna, dla żartu zrobiłam też dwa czy trzy razy w AP i była jeszcze bardziej kwaśno-gorzka. Przy mieleniu bez spektakularnych efektów olfaktorycznych. Zwracają uwagę duże ziarna, charakterystyczne dla tej odmiany (Colombia Supremo) – tak pokaźnych jeszcze nie spotkałam. Mimo niewielkich oczekiwań i tak jestem rozczarowana, bo mam w śladach pamięciowych milsze wrażenia z picia kaw tańszych i bardziej popularnych, które koło "fresh" singla nawet nie leżały. Ale może być tak, że nie zagrało, bo to nie moja geografia, najczęściej zapuszczam się w kierunku Czarnego Lądu. Data palenia była ok, dostawa musiała wypaść ok. 7 dni po wypaleniu. Do podium w moim osobistym rankingu najgorszych kaw w życiu jednak nie dobije; w zeszłym tygodniu strzeliłam sobie szota espresso z automatu w pracy i wtedy mój żołądek aż zaskwierczał z bólu. A może ktoś z bardziej wyrobionym pyszczkiem pił i napisze trzy słowa od siebie? Bo ze mnie to żaden sensoryk.

Offline krzyyh

  • Wiadomości: 35
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Marzec 2017, 08:59:13 »
Ale może być tak, że nie zagrało, bo to nie moja geografia
Tu raczej nie chodzi o geografię, ja też się nabrałem i kupiłem tą kawę i jeszcze Kenię z przeznaczeniem pod dripa (co zresztą sami proponują). Ze mnie żaden znafca, ale zarówno w Kenii jak i w Columbi dominuje spalenizna i gorycz. Może gdyby były jaśniej wypalone to coś by się z nich wycisnęło. Do przelewów nie polecam.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Marzec 2017, 10:39:44 »
Pod choinką znalazłem taki zestawik paczuszek w ozdobnym pudle od nich i muszę powiedzieć, że to... bardzo dobra kawa jest, silnie motywująca. Od kiedy raz spróbowałem nie zdarzyło mi się opóźnić zamówienia od Eli i Andrzeja. Ten smak tak zapada w pamięć, że podświadomie nie dopuszczam opcji "skończyła mi się kawa, zanim przyjdzie paczka otworzę co tam mam w szafie" — zamawiam z wyprzedzeniem.

Offline MilloRT

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: simens
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Czerwiec 2017, 21:06:44 »
Na chwile obecna mają dość słabe kawy Próbowałem Kenii I Mogiany. Mogiana to Brazylia Santos jakiej pełno na rynku i można znaleźć, czasami w lepszej cenie. Obserwując jednak powyższa wymianę zdań, wydaje się że MK Fresh robi świetna robotę bo wprowadza na rynek  lepszej kawy klienta prawie masowego. Ich marketing ( nie kawa niestety) zbuduje całą jakościowa kawę w szerokiej percepcji społecznej. Małe palarni miały lata i nie zrobiły zbyt wiele zamykając się w gronie wzajemnych poklepywaczy jaklach tutaj całkiem sporo na forum. Nie ma się co przejmować opiniami 0,001%-to nawet nie jest margines. MK 8) róbcie swoje tylko dajcie w końcu cos fajnego  przecież możecie!!!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Czerwiec 2017, 21:56:22 »
Pisałem to pewnej pani od nich na facebooku. Odezwała się do mnie po tym, jak im dałem ocenę 1 gwiazdki - i pisałem, że gdyby wprowadzili do oferty kawy o normalnej jakości, to mieliby nieporównywalnie większy rynek zbytu i dalej zarabialiby podobnie. Dalej rozmowy nie ciągnęła...

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Czerwiec 2017, 06:55:03 »
MilloRT
Ludzie zawsze będą kupować to co tańsze. Nie dotyczy to tylko kawy. A małe palarnie robią to często z pasji i nie mierzą w ogóle w duży rynek. Przykład - mój kolega zaczął kupować (trochę) droższą i lepszą kawę po tym jak wypił u mnie z kawiarki. Była lepsza od kawy z jego automatu :)
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2017, 07:13:50 wysłana przez uman »

Offline krzyyh

  • Wiadomości: 35
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Czerwiec 2017, 07:20:27 »
Nie ma się co przejmować opiniami 0,001%-to nawet nie jest margines.

Jeżeli chodzi o opinie na ich stronie to ściema, dałem 1 gwiazdkę i moja opinia nie pojawiła się.

Offline krzyyh

  • Wiadomości: 35
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Czerwiec 2017, 07:34:06 »
Po za tym małe palarnie potrafią mi dogodzić, oni nie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Czerwiec 2017, 07:35:20 »
potrafią mi dogodzić
Co Ci robią ?

Offline krzyyh

  • Wiadomości: 35
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Czerwiec 2017, 07:39:35 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi