Autor Wątek: pojemniki Fellow Atmos  (Przeczytany 3464 razy)

Offline mojojojo

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, V 60
  • Młynek: Lelit Fred, Comandante
pojemniki Fellow Atmos
« dnia: 30 Lipiec 2020, 20:40:02 »
witam
ma ktoś z forumowiczów pojemnik na kawę Fellow Atmos ?
jak to się sprawuje ?
jakieś opinie ewentualnych użytkowników ?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2020, 21:03:43 »
Mam dwa takie pojemniki, pojemność 0,7l. Paczka kawy 250g mieści się z niewielkim zapasem. Usuwanie powietrza łatwe i przyjemne, trwa tylko chwilę.

Generalnie jestem zadowolony. Aromat kawy po otwarciu pojemnika intensywny, trzymając normalnie w torebkach tak dobrze nie było.

Na minus chyba tylko cena 😉

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2020, 00:33:15 »
Pojemniki próżniowe firmy Maxxo mają potencjał. Podoba mi się pomysł wieka z bateriami i odsysaniem powietrza beż użycia siły, pocierania, pompowania itd... Szkoda tylko, że są przezroczyste i rozmiarem też raczej nie pod kawoszy.

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2022, 00:39:52 »
Użytkuje dwa atomosy od 1,5 roku. Kilka tygodni temu poleciłem koledze w pracy i przysłali mu z uszkodzoną pokrywką  :lol2:  :doh: Nie będę podawał nazwy sklepu bo to się każdemu może zdarzyć. Wymienili na nowy i wszystko gra. Polecam czarny kolor - może stać na półce i chroni przed słońcem (w przeciwieństwie do przezroczystej puszki).

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudzień 2022, 09:11:25 »
@Achilles masz tak ze same Ci się otwierają? Stał z tydzień dzisiaj patrzę powietrze puściło jest otwarty…
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień 2022, 10:54:23 »
Z czasem każdy jeden w końcu puści. Mam 6 tych pojemników z każdy z nich prędzej czy później się rozszczelnia. Wydaje mi się, że to normalna sprawa i nic się na to nie poradzi.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: pojemniki Fellow Atmos
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2022, 09:49:48 »
@korea83 Jasne, dziękuje za info. Na początku za nim je kupiłem to trzymałem kawę w dwóch plastikowych pojemnikach, znaczy dość szybko został jeden. Niestety chyba za mocno odpompowalem powietrze i pojemnik po prostu rano następnego dnia wybuchł, zassało plastik od spodu do środka  :picardpalm:
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi