Autor Wątek: Kawa w Mrągowie  (Przeczytany 4268 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Kawa w Mrągowie
« dnia: 03 Sierpień 2014, 11:40:29 »
Kilkanaście kawiarni Mazurskich "kurortów" odwiedziłem i kiepsko. Najlepsze espresso wypiłem w "cafe małgosia" w Mrągowie. W lokalu stoi Faema Teorema, gablota z zaje.....mi ciastami i druga z z jeszcze lepszymi lodami robionymi przez właścicieli na miejscu. Mają porcelanę z własnym logo z tym, że filiżanki do espresso (Lubiana Victoria) akurat nie pasują mi do espresso, bola są lepsze nie mówiąc już o Faemie. Jeśli będziecie zamawiać espresso w tym lokalu proście o ristoretto bo na hasło espresso w filiżance ląduje około 50ml naparu mocno cierpkiego. Obsługa lokalu to młodzi sympatyczni i otwarci ludzie więc przy kolejnych wizytach espresso było coraz lepsze.
Espresso w tym lokalu jest dobre ale od tego z Krakowskiej Karmy czy Pasjo dzielą go lata świetlne. Jest wypasiona espressomaszyna i młyn, są tampery w tym dynamometryczny brak porządnego ziarna, szkolenia personelu i rasowej porcelany do espresso. Forumowi "palacze" ruszajcie ze swoją ofertą do tego lokalu bo niewiele tam brakuje do perfekcji  ;)

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Kawa w Mrągowie
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2016, 21:56:35 »
Byłem tam wielokrotnie bo moja żona jest z Mrągowa. Trzyma poziom jak na taką mieścinkę. Jednak lody i garmażerka i tak lepsze niż kawa ;) Nie pamiętam czy mieli tam coś lepszego w młynku niż Apro Trade z którym zaczynali. Aha no i cappuciono trzeba poprosić w małej filiżance bo inaczej dostaniecie chyba w 300ce z jednym espresso.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi