Autor Wątek: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?  (Przeczytany 2466 razy)

Offline Sewerinski

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Słaby :(
Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« dnia: 24 Październik 2019, 15:27:09 »
Dzień dobry  :bry:

Czy ktokolwiek z Was słyszał o takim młynku jak Stalgast 486500? Jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć to niby produkowany w Hiszpanii. Nie mogę znaleźć nic na temat tego jakie żarna są tam zainstalowane. Wygląda na typowy młynek gastronomiczny, choć plastik. Jestem na etapie poszukiwania młynka, a ten mogę kupić mało używany i w dobrej cenie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4868
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2019, 15:32:41 »
Rzeczywiście jest to produkt z Hiszpanii (a właściwie z Katalonii  ;) ). Młynek CUNIL produkowany pod róznymi brandami. Ja go mam w ofercie jako LaMacatec. Żarna 60 mm.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2019, 15:38:32 »
Zależy ile kaw robisz dziennie i jak bardzo tanio go dostaniesz. Osobiście w domu karuzela by mi średnio pasowała, poza tym ten młynek ma dość sporą retencję nawet bez karuzelki.
Przemiał na pewno zdeklasuje tanie stożki ale wszystko sprowadza się do preferencji i ceny. Jak masz zdolności mechaniczne zawsze można się pokusić o zdjęcie karuzelki i zrobienie jakiegoś prostego wylotu.

Offline Sewerinski

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Słaby :(
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2019, 16:02:04 »
Nie sprecyzowałem się. Przepraszam ;). Młyn miałby służyć do espresso, choć waham się nad sprzedażą gaggia classic i kupieniem przelewu... Może takie porównanie. Czy ten mlynek to poziom np. Ascaso mini i1/i2 czy gorszy?

Co do karuzeli, no nie jest fajna. Kaw robie malo 2-3 dziennie. Ale młyn za 4 stówy, więc cena czyni cuda. A jak można to przerobić? Dużo pracy? Zdolności manualnych trochę mam  :ok:
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2019, 16:48:59 wysłana przez Sewerinski »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2019, 11:27:43 »
Czy ten mlynek to poziom np. Ascaso mini i1/i2 czy gorszy?

Żarnami na pewno wyższy poziom. Przy okazji fizycznym rozmiarem też.

Znajomy ma wersję OD z elektroniką i sobie chwali.

Poszukaj po necie, ludzie w rożnych młynkach z karuzelami to robią. Czasem dają jakieś fabryczne patenty z innych modeli, czasem partyzanckie samoróbki. Lejki, rurki, wydruki z 3D do wyboru do koloru.

Na upartego jakieś oryginalne części są dostępne

https://www.ersatzteil-handel24.com/cunill_coffee-funnel_coffee-grinders_1252236_EN.html

Pewnie coś tam jeszcze będzie potrzebne (jakieś osłony np) ale to podstawowa część
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 11:48:50 wysłana przez Bacek »

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2019, 17:14:59 »
Ja mam od 12 lat Cunilla (pod oryginalną nazwą, żarna 64) i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć. Żarna jak za darmo, zero awarii i nawet karuzela w domu mi nie przeszkadza. Co więcej miałem już porównanie z dwoma innymi młynami np Mazzer Mini Electronic Type A i zdumiony byłem niepomiernie, bo żadnej uchwytnej różnicy na tej samej kawie  ( MITICA TOP PID) nie dało się wychwycić, a próbowali raczej obeznani ludzie.

Jeżeli Cunill zachował jakość, to stawia pod znakiem zapytania wszystkie demandy w przedziale 2-3 tys. skoro kosztuje 1139 zł na ggmgastrojako SKU MC1T-BLACK/,  a pod innymi nazwami 2 tys. Film na YT wygląda obiecująco.


Może to jednak niezła alternAtywa? Pytanie do osób które go sprzedają czy mają reklamacje, zwroty i częste naprawy oraz jak oceniają jakość?
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 17:32:22 wysłana przez Twolipan211 »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2019, 17:45:44 »
Ty jesteś ten sam Twolipan?

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2019, 17:51:46 »
Ty jesteś ten sam Twolipan?
Jam Ci:)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2019, 20:12:06 »
No to fakty z historii młynka Ci się pokićkały. Nie masz go od 12 lat, a kiedy się popsuł, to szukałeś pomocy na tym forum.

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Październik 2019, 22:57:09 »
WS zawsze niezawodny :) tak masz rację, zapchał się i czyszczenie raz było.
Pomocy na forum nie uzyskałem ale pomógł znajomy elektryk. Co nie zmienia faktu, że działa 12 lat niezawodnie i trudno mi się do niego przyczepić

 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10603
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Październik 2019, 23:18:53 »
Mój Mazzer działa podobnie długo. Ale czepiam się go, bo mentalnie już jest stary. Zmienię żarna, może usunę dozownik... Te sprężynki irytujące :( zostaną. Ale poza tym fajny to młynek. Dzięki niemu poznaliśmy co to espresso.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 23:26:24 wysłana przez Antonio »

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Październik 2019, 17:11:42 »
W moim młynku też mam karuzele, trochę rozkręconą tak aby całą kawę można było wymieść pędzelkiem. Obecnie używam go jako single dose, zwłaszcza przy robieniu kilku espresso pod rząd, ale w zasadzie nie przeszkadza mi to przy alternatywach.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek Stalgast 486500. Ktokolwiek słyszał?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Październik 2019, 18:13:33 »
WS zawsze niezawodny :) tak masz rację, zapchał się i czyszczenie raz było.
Pomocy na forum nie uzyskałem ale pomógł znajomy elektryk. Co nie zmienia faktu, że działa 12 lat niezawodnie i trudno mi się do niego przyczepić

Jakoś tak nie lubię, gdy ktoś przeinacza fakty. Młynek może i działa 12 lat, ale ty masz go od 7-8 lat. Możesz to sprawdzić w swoich postach, na innym, już niekonkurencyjnym forum. A popsuł się w nim kondensator, jak sam napisałeś. I forum Ci pomogło, bo kilka osób wskazywało kondensator jako przyczynę awarii.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2019, 18:35:49 wysłana przez WS »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi