Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 526891 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1830 dnia: 03 Grudzień 2020, 09:02:39 »
Wzorowałem się na przechowywaniu materiałowych filtrów od syfonów.
Kiedyś w kawie z aeropressa lubiłem lekką kwaskowatość, zwłaszcza jeżeli przenikała się ze słodyczą. Teraz wolę czekoladowe akcenty, kwasków szukam w dripie. Z papierowymi filtrami robiłem różne próby. Miałem wrażenie, że nowy filtr odcina część kwasków. Za to w mocno używanych, od ośmiu w górę,  pojawiała się kwasowość, nie mylić z kwaskowatością. Tak jakby zużyty filtr nie był w stanie ich filtrować i przepuszczał więcej kwaśnych cząstek. Ale zależy to od intensywności naparu, przy mocnym trudno to poczuć. Trafiłem też na informację, gdzie to już nie pamiętam,  że ten filtr zatrzymuje jakieś substancje odpowiedzialne za wzrost złego cholesterolu we krwi, ale płukanie go pod kranem nie oczyszcza go z tych związków, trzeba go porządnie wymoczyć.
Na początku bałem się, że filtry będą cuchnąć stęchlizną. Dlatego po użyciu płuczę je bardzo dokładnie, trzymam w wodzie w lodówce w zamkniętym pojemniku. Wodę zawsze zmieniam, pojemnik myję i filtry nie śmierdzą.

Dalej tak postępujesz, czy może Twoja metoda uległa udoskonalonej ewolucji?
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1831 dnia: 03 Grudzień 2020, 11:32:17 »
Daj spokój, to relikt z czasów, kiedy w polskich sklepach był problem z filtrami do aeropressu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1832 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:57:13 »
Jestem zaskoczony! 

AP: Made in USA, chyba że tylko ten jeden element.
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1833 dnia: 03 Grudzień 2020, 19:51:03 »
Nie nie, wszystko jest made in usa, dokładniej to fabryka jest jakoś godzinę drogi od siedziby firmy. Nawet drzewa na filtry rosły na terenie stanów, serio podobno żądają certyfikatów od dostawcow :D

To też jest element, dlaczego aero jest kultowym elementem sceny kaw rzemieślniczych, nie zawsze musisz używać chińskich dzieci, żeby podbić rynek ;)

Edit
To jest ogólnie dość romantyczna historia, polecam zobaczyć "Aeropress movie", pan Adler jest ciekawą postacią
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 19:56:17 wysłana przez trez »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1834 dnia: 03 Grudzień 2020, 20:58:14 »
Ile czasu wytrzymał wam aeropress? Mój po dwóch latach, robiąc praktycznie dwie kawy dziennie, przez pięć dni w tygodniu w końcu chyba się poddał. Już zaczyna przepuszczać ciśnienie przez uszczelkę przy przeciskaniu. W pewnej wysokości tuba trochę się rozeszła na boki, zwiększając nieco swoją średnicę. Chyba czas na nowy.

Offline mariushero

    • brak
  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: AP
  • Młynek: xeoleo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1835 dnia: 03 Grudzień 2020, 21:14:19 »
Mój też ma prawie dwa lata, kawa robiona w pracy od poniedziałku do piątku 2-3 razy dziennie i wszystko działa jak trzeba. Napisy starły się już po pół roku, ale urządzenie nadal funcjonalne, uszczelka cała, bez śladu starzenia.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1836 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:15:52 »
Podstawiłem, tę część aeropressa z papierowym filtrem, co sypie się mielonę pod dziubek Ceado (nic nie zmieniałem) i namieliłem bezpośrednio 19,5g. Woda w czajniku już stygła. Zalałem tak z 60ml i szok... naprawdę smaczna kawka wyszła. Oczywiście inna niż z kolby, ale jestem pozytywnie zaskoczony.

Kiedyś @Olak ,chyba, napisała, że AP nie można zespuć kawki.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1837 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:23:44 »
Ile czasu wytrzymał wam aeropress?
Mój ma już 6 lat i dalej działa dzielnie, bez żadnych napraw. Przez pierwszy rok robił codziennie kilka kaw. Teraz robi przeważnie jedną lub dwie dziennie. Napisy są nadal widoczne. Przy sitku jest peknięcie od upadku i trochę rys w cylindrze, ale działa nadal znakomicie.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1838 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:31:22 »
Może trafiłem jakiś gorszy okaz. :mhh: dziś zmielilem trochę grubiej, zrobiłem przepis z bypasem i działał ok. Może tylko przy drobniejszym mieleniu jest problem, bo powstaje większe ciśnienie i wtedy przepuszcza. Tak czy inaczej, chyba kupię już nowy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1839 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:33:01 »
Wiem że kilka lat temu, była taka mało udana wersja. Możliwe, że taka Ci się trafiła. Były problemy z gumą od tłoka przeważnie. Może wymiana tej gumy wystarczyłaby?

Z drugiej strony nawet jakbym miał co dwa lata kupować nowy, to nie zrezygnowałbym z Aero.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1840 dnia: 04 Grudzień 2020, 14:51:05 »
aeropress który trzymam w pracy ma coś ponad 4 lata i mam z nim dwa mniejsze problemy, gumka już jest dość sztywna, ciężej się przeciska ale jest szczelna, to jeszcze jest jakaś guma, bo w nowych są już silikonki, fest przyjemny materiał, przeciska się leciutko, jest miło śliski i łatwy w umyciu.

Drugi efekt jest ciekawszy, bo sitko bardzo ciężko wchodzi/zakręca się, próbowałem z sitkiem z nowego i jest ok, więc to nie wina samej komory, mam wrażenie, ze plastik z sitka jakby napęczniał, pomierzyłem go miarką i optycznie porównywałem z nowym, wydaje się minimalnie ciaśniejszy, ale nie wiem czy to nie jest wrażenie, które se wmawiam, bo przy chłodnym nie jest jakoś strasznie. Problem pojawia się tylko przez pierwsze ~30 sekund po parzeniu, kiedy jest to gorące, wtedy naprawdę ciężko odkręcić, po chwili odpuszcza. Myślałem, czy to nie wina obdrapania od metalowych sitek, ale raczej wyrobienie plastiku objawiało by się luzem a nie ściśnięciem, tak samo jeżeli by był gdzieś zagięty. No nieważne, żyje i robię nim kawy dalej :)

zrobiłbym mu rewitalizację, ale niestety ceny części zamiennych u nas są absurdalne, na oficjalnym sklepie aerobi sitka czy tłoczki kosztują 2.5$ u nas 35-45zł, nie widzę sensu kupować sitko+gumka za 70-80zł, jak nowy komplet z filtrami spokojnie można poniżej stówy mieć. Nie śpieszy mi się, może coś upoluje przy okazji :)

A swoje przeżył i przejechał, parzył w żarze słońca, w mrozie na zamarzniętym stawie, z eksperymentami też ma doświadczenie, kilka rodzajów sitek metalowych, puck puck i robił za cold-wieżę. Najbardziej chyba odcisnęły się próby robienia ala espresso metodą: kilka filtrów na dole, nieco ubita kawa, kilka filtrów na górze, na to dopiero woda. Tak, wtedy nie było prismo :) Spore ciśnienie nawet to osiągało ale nie uważam tego za dobry pomysł, każda nieszczelność na tłoku powoduje pryśnięcie w górę a przecież nad nim to my jesteśmy. Nie poparzyłem się ale po paru przesadzonych próbach wolę więcej nie ryzykować. No i wtedy pojawiło mi się szczępienie na brzegu gumy ale jak już dałem sobie spokój z tym pomysłem to problem sam zniknął.

Zgadam się z Kristiansem, jak się mi aero zepsuje, to od razu biorę kolejne. W tym roku kupiłem drugi, tak tylko do domu i nie podejrzewałem tego ale świeca się te plastiki, leciutko się przeciska, niby to samo a na nowo miałem frajdę :) Aero to jednak najwdzięczniejszy zaparzacz jaki znam.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1841 dnia: 04 Grudzień 2020, 15:20:58 »
Też nie widzę sensu kupowania zamiennego sitka czy gumy, patrząc ile kosztuje nowy kompletny aeropress. Strasznie drogo wg mnie.
Ale też zgadzam się z Wami, że aero to bardzo fajny zaparzacz, nie szkoda mi kasy na nowy.

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1842 dnia: 15 Grudzień 2020, 22:18:58 »
Możecie zrobić małe porównanie kawy z drippera i aeropresu? Dzięki :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1843 dnia: 15 Grudzień 2020, 23:40:46 »
Sporo zależy od metody/przepisu, ale generalizując, to kawa z drippera będzie klarowniejsza (grubszy filtr), nieco bardziej delikatna niż z aero. Moim zdaniem dripper wydobywa więcej smaku z kawy. Dripper to tylko przepływ wody dzięki grawitacji, aeropress dodaje nieco ciśnienia, w zależności jak mocno go wciskasz. Pozwala to wydobywać nieco "mocniejsze" smaki. Ja wolę dripper, ale na co dzień w pracy robię aeropress, bo jest łatwiej szybciej i też smacznie.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1844 dnia: 16 Grudzień 2020, 00:34:07 »
AP jest przystępniejszy i o wiele więcej wybacza i można zrobić w nim kawę na wiele, wiele sposobów. No a smak jest kwestią gustu, to byś musiał sam spróbować.
Jakbym ja był w takiej zagwozdce to chyba bym się zastanawiał czy lubię więcej czy mniej "rytuałów" wokół parzenia - drip wymaga ich trochę więcej, co dla niektórych jest plusem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi