Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Ekspres przelewowy Moccamaster

<< < (2/42) > >>

donkiszot:

--- Cytat: Poe w 29 Grudzień  2013, 23:59:43 ---Czyż nie taki sam efekt, jak nie lepszy, uzyskamy w chemeksie?
--- Koniec cytatu ---
Pewnie tak, na pewno w metodach ręcznych mamy więcej możliwości, ale w ekspresach przelewowych chodzi o to aby nad nimi nie stać. Wsypujesz, włączasz, czekasz (odchodzisz, czy robisz co tam masz w tym czasie do zrobienia), pijesz.

W Moccamaster najbardziej podoba mi się zawór na wyjściu filtra, można zamknąć (i mamy clever), można otworzyć, a można też przymknąć i w ten sposób przedłużyć kapanie.

Poe:
No tak, w wielu przypadkach jest to duży plus - klik i robisz. Tylko w normalnych przelewach jest to kosztem ogromnych kompromisów, tj. brak kontroli temperatury, lanie ciurkiem tylko w jeden punkt, brak kontroli czasu, etc. Stąd jestem ciekaw, na ile ma się wpływ na te elementy, które są decydujace dla smaku kawy, w takim moccamasterze.

donkiszot:
Na temperaturę wpływu nie ma, ale powinna być dobra i stabilna, tu lania ciurkiem w jedno miejsce nie ma, bo jest prysznic na 9 otworów, a polewanie następuje partiami. Na czas masz wpływ przemiałem i właśnie owym zaworem, o którym pisałem wcześniej. Teoretycznie powinno się też dać wyłączyć ekspres podczas parzenia, tym samym przerwać polewanie, ale to już zakrawa na stanie nad ekspresem.

Moje podejście do ekspresów przelewowych jest takie: może i mistrzostw świata nie wygrasz, ale spokojnie zaparzysz smaczną kawę, tym bardziej jeśli dobierzesz i kawę.

maro:
Porządnie wykonany sprzęt. Widziałem, macałem i testowałem. Nie ma sensu porównanie do chemexa. W przypadku Moccamastera rezygnujesz z pełnej kontroli nad procesem przygotowania naparu ale w zamian dostajesz wygodę - bezobsługowość praktycznie. Temperatura jest stabilniejsza niż w chemexie (konewce) z tym, że jest stała a to już wada. Największą wadą Mocca... jest obecność plastiku. Kontakt wody czy gotowego naparu z plastikiem dla mnie jest niedopuszczalny. Ale moim zdaniem to jest najlepszy ekspres przelewowy z jakim miałem do czynienia i przy okazji porządnie wykonany. Jak mi się już zabawa z przelewaniem ręcznym znudzi to sobie go kupię  :D

Maciej1:
A widzieliście nową wersję one cup, niestety dostępna narazie tylko w Holandii. Ale cena fajna. Roger zalatwisz coś?


http://www.douweegbertsenmeer.nl/Pages/ProductDetail.aspx?category=apparaten_accessoires_snelfilter&catalog=DEmeer&productid=3781



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej