Autor Wątek: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares  (Przeczytany 8788 razy)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Luty 2018, 23:37:58 »
W netto ostatnio widziałem chińskie odpowiedniki Rhino za 19.99pln, prawie jeden do jednego to samo. To wystarczy.
V60 plastikowe koszt 20pln.
Filtry do V60 tez ok. 20pln.
Dobra świeżo palona kawa jakości speciality również się znajdzie gdzieś w granicach 25-35pln.
Ostatnio mnóstwo promocji widzę w marketach na dzbanki do filtrów z filtrami, ale liczmy te 30pln, potem filtr za 20 pln raz na miesiąc.
Nie przegotowywać wody, używać białą.
Bez wagi można działać. Ale to też koszt 20pln na allegro....
Stoper w telefonie każdy ma...

Czyli liczmy na raz wydajesz 150pln i masz super pole do działań, potem tylko filtr i kawa co jakiś czas...

Czy to jest drogo? Nie!

Trochę mnie denerwują tematy śmieciowe ostatnio, każdy nowy kręci się wokół tego samego, że siedzi tutaj banda kawowych geeków...

To co mam u siebie w domu jako sprzęt mam głównie dzięki lekturze tutejszych tematów i wręcz odnosiłem wrażenie, że mnie za każdym razem namawiano do mniejszych wydatków i wielokrotnego zastanowienia się czy mi to potrzebne...

Ani razu nie odczułem tutaj energii, że musisz to mieć...

A jak już ktoś wydaje na Kinu, czy Commendante tutaj kasę, to potem to przeżywa jakby tracił dziewictwo  ;)

to jest pasja....

ALE NIKT NIKOGO DO NICZEGO NIE ZMUSZA...

I SERIO CHCEMY UDOWODNIĆ CZY JAJKO CZY KURA?
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2018, 23:59:40 wysłana przez dziewiecset »

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Luty 2018, 23:47:34 »
potem filtr za 20 pln raz na miesiąc.

Za 20 złotych, to zdecydowana większość Polaków ma kawę na cały miesiąc. I jeszcze promocji szukają, żeby tę kwotę obniżyć...

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Luty 2018, 23:51:05 »
potem filtr za 20 pln raz na miesiąc.

Za 20 złotych, to zdecydowana większość Polaków ma kawę na cały miesiąc. I jeszcze promocji szukają, żeby tę kwotę obniżyć...



Przy cenie 20pln za świeżo paloną kawę dobrej jakości nie da się zarobić, ba nie da się jej wyprodukować za tyle czasami... to daje mocno do myślenia co jest w takiej MK  ???


PS. a i taki filtr likwiduje potrzebę od kamienienia czajnika, przynajmniej u mnie... to jest oszczędność już!
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2018, 00:06:01 wysłana przez dziewiecset »

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Luty 2018, 00:15:01 »
Nie rozumiemy się.
Ty wymieniasz wszystkie wydatki kawowe i piszesz że to nie jest drogo.
Ja Ci piszę, że dla przeciętnego Polaka, to jest bardzo drogo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Luty 2018, 00:19:26 »
Uważam, że forum trzeba równać do góry a nie na dół. Moim zdaniem oba młynki się do "niczego"* nie nadają, wielokrotnie pisano tu, że ceramiczne żarna to zło i lepsze będą stalowe w najtańszych konstrukcjach elektrycznych niż za podobne pieniądze rhino. Miałem hario Slim i bez cienia żalu oddałem szwagierce. Polecam to samo zrobić z rhinowares to może mniej będzie takich wątków.

*Jak widać do czegoś tam się nadają, tylko jak można polegać na opinii osoby, która sama poddaje w wątpliwość swoje zmysły i nie korzystała wcześniej z lepszych konstrukcji?
* Ponoć ostrzowy również do tygielka się nada, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Luty 2018, 00:22:34 »
Nie rozumiemy się.
Ty wymieniasz wszystkie wydatki kawowe i piszesz że to nie jest drogo.
Ja Ci piszę, że dla przeciętnego Polaka, to jest bardzo drogo.


ja to na początku odczytałem poważnie, potem wyczułem ironię...

rozumiem, możliwe masz rację, nie wiem...

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Luty 2018, 01:19:46 »
Nie rozumiemy się.
Ty wymieniasz wszystkie wydatki kawowe i piszesz że to nie jest drogo.
Ja Ci piszę, że dla przeciętnego Polaka, to jest bardzo drogo.


ja to na początku odczytałem poważnie, potem wyczułem ironię...

rozumiem, możliwe masz rację, nie wiem...
Właśnie parę dni temu, znajomi zapytali mnie: "a ile cie picie takiej kawy kosztuje?" Gdy im wyliczyłem miesięczne koszty, to za głowę się złapali i powiedzieli, że za cenę samych filtrów hario, to oni kawę na miesiąc mają.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Luty 2018, 01:26:17 »
Nie ma co sie oszukiwać że dla osoby wydającej 20 zł na kawę miesięcznie, dobra dla nas kawa jest zbyt droga.  Niemniej takie osoby nie mają takich zastrzeżeń w stosunku do innych produktów, które moglibysmy określić, tak samo jak kawę, używkami czy zachciankami. Jest to po prostu przeważnie kwestia wyboru co dla kogo jest ważne. Każdy powinien móc mieć coś dla siebie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Luty 2018, 08:19:27 »
Mam znajomych którzy mają ładny nowy dom, dwa samochody, duży TV, drogi ekspres automatyczny i żyją zdecydowanie powyżej średniej krajowej ale kawa już tylko z biedronki i najlepiej z promocji kupowana w dużych ilościach kiedy jest taniej, kupiłem 6x500g bo jedna wyszła gratis ;-) Kiedy zaproponowałem kawę u mnie poprosili o mocno paloną bo taką lubią i stwierdzili że nie widzą różnicy więc po co przepłacać, a za 100 pln mają nie kilogram kawy a 2 lub 3kg. Pewnie jest też tak że jeżeli cały czas pijemy tą samą kawę i nam smakuje to każda inna nie będzie miała tego smaku którego oczekujemy i który jest pożądany, ja tego nie rozumiem ale ja wieczorem kładąc się spać uśmiecham się bo wiem że rano wstanę i zrobię sobie espresso i już na to czekam ;-) Podobnie ze sprzętem audio który i ja cenię, kupili masakrycznie drogi amplituner kina domowego i głośniki, na pytanie czego słuchają usłyszałem że płyt nie bo drogie a tak to różnie trochę radia, głównie muzyka do filmów. Ja swoje audio zbierałem dwa lata i mimo że kosztowało tyle co jednak kolumna znajomych to  wrażenia z odsłuchu moim zdaniem są nieporównywalne, tyle że najpierw wybierałem amplituner, szukałem go, później jeździłem z nim na odsłuchy kolumn za każdym razem wygrzewając go po wyjęciu z samochodu ;-) Podsumowując niech każdy decyduje co mu najlepiej leży ale pamiętajmy że  każda ortodoksja lub zbytnia ekstrawagancja jest przegięciem ;-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Luty 2018, 11:06:47 »
Właśnie parę dni temu, znajomi zapytali mnie: "a ile cie picie takiej kawy kosztuje?" Gdy im wyliczyłem miesięczne koszty, to za głowę się złapali i powiedzieli, że za cenę samych filtrów hario, to oni kawę na miesiąc mają.

Ale na papierochy 300 zł miesięcznie na osobę w rodzinie zazwyczaj mają i nie łapią się przy tym za głowę ;) Są tacy co im na mydło szkoda ale szluga się w zębach dymi :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Luty 2018, 11:09:09 »
Z tym wygrzewaniem po wyjęciu z auta to się nie rozpedzaj, to jest dobre dla każdej elektroniki ;) choć bardzo dziwi mnie to, że nawet nie chcieli spróbować czegoś innego. Może się boją, że im za bardzo posmakuje i będą "musieli" zmienić najtanszą kawę na coś drozszego... dziwne podejście, no ale niektórych nie przekonasz. Tak jak u mnie w pracy - bardzo dobra - jak tak, to możemy się przestawić ALE trzeba się będzie złożyć, bo mnie nie stać na kupowanie kawy za 150 zl/kg na wspólny użytek. I się nagle okazuje, że ta z lidla jest dobra i nie chcemy zmieniac... raz czy dwa zrobiłem coś z ich kawy, bo jak padł automat to przynieśli kolbe. Patrzę - gumka w środku, z boku napisane ESE, no ale z mielonki zrobiłem. Rzucam hasło do właściciela, że to sitko z gumką jest do specjalnych saszetek i żeby zobaczył czy ma inne. W zamian dostałem spojrzenie z pogardą i tekst, że się nie znam... od tego czasu mam w dupie temat kawy, robię swoje i co najwyżej wcisne komuś przycisk na automacie... nasze krajowe przekonanie, że kawa ma być niedobra.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Luty 2018, 11:29:03 »
Tak sobie jeszcze myślę że równie częsta jest postawa aby z dużym rabatem, okazyjnie kupić coś co normalnie jest drogie nie zastanawiając się czy odpowiada potrzebą kupującego, kupiłem ten ekspres automatyczny bo był droższy niż inne modele ale z rabatem  :smiech:

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Luty 2018, 11:54:22 »
Ale wiecie, że nie wszyscy tak mają?
W moim zespole pracują 4 osoby. Udało mi się wszystkim pokazać, że istnieje inna kawa (znaczy ta właściwa  :hihihi:), ale w żaden sposób nie wskazywałam co MUSZĄ zrobić, aby kawa była cudowna i wspaniała. Raczej to była podpowiedź jak próbować, co zmieniać, do czego dążyć. Cieszę się, że chcą próbować, cieszę się, że na swój sposób próbują, ale wiem doskonale, że nie bedą próbowali "rozwijać" się dalej w tym temacie.
Kolega kupił młynek żarnowy za 100 i cieszy się jak dziecko z tego, że w końcu pije kawę, po której nie boli go brzuch i świetnie smakuje i znajduje nowe smaki. I na pewno nie wyjdzie poza ten młynek i FP.
Koleżanka ma FP i morduje kawę ostrzówką. Nie wiem czy zmieni kiedyś na żarnowy, pokazałam jej jak może być inaczej, ale decyzja należy do niej.
Kolejna koleżanka (dopiero zaczyna przygodę, bo przyszła z poczatkiem lutego) nie ma młynka, więc zamówioną kawę mielę jej na "etapy", tak jak chce. Pije ją z dużą ilością mleka, więc też nie wiem czy wyczuje mocno różnicę w smaku.
I szef - on niestety jeszcze nie pił naszej dobrej kawy i chyba nie do końca jest zainteresowany w zabawę chociaż FP.

Plus tego wszystkiego jest taki, że nie piją juz kawy z firmowego ekspresu, gdzie wsypywana są ziarna palone na węgiel i pociągnięte lakierem dla lepszego błysku w ziarenku ;)
I teraz patrząc zdroworozsądkowo - czy jest jakikolwiek sens namawianie ich na zmianę? Nie, bo nic nie zmienią, bo jest im dobrze, bo jest znacznie lepiej niż było.
Tak samo jest z każdym innym człowiekiem - można mu pokazać, że jest coś lepszego niż to co ma teraz, ale na tym się droga może nie zakonczyć.
I pokazać, że jest coś dalej. A decyzja i tak należy do każdego indywidualnie i nie ma się po co negatywnie ekscytować tym, że ktoś nie bierze naszych rad, że ostrzówka jest nie halo, że lepiej każdy żarnowy, nawet tańszy niż ostrzówka.  Albo, że zimne mleko do kawy niekoniecznie się dobrze z nią komponuje.. no chyba, że robimy zimny napój mleczny o smaku kawy  :hihihi:

A w temacie opisanych znajomych wyżej - to jest typowe podejście ludzi, którzy się dorobili i muszą "się pokazać" . I jak lśniący ekspres robi wrażenie, tak to co do niego sypią już nie ma znaczenia, bo większość osób i tak nie poczuje różnicy, bo sami podobne śmieci piją w domu. A podświadomie będa "zachwyceni" smakiem, bo to przecież kawa z "ą" i "ę" eksperesu.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2018, 11:59:17 wysłana przez dilbi »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Luty 2018, 12:08:27 »
Po prostu specjalista lub pasjonat w jednej dziedzinie jest/bywa jednocześnie kompletnym ignorantem w dziesięciu innych :) Popijasz kawę specjality siedząc na mało ergonomicznym, zgrzytającym fotelu biurowym za 300 zł? No właśnie ;) Kupiłeś rower w markecie za 1000 zł bo po co ci lepszy, przecież jeździ? No właśnie ;) I tak dalej...
Kilo kawy za 100 zł? To są przecież 4 butelki wódki :)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2018, 12:15:23 wysłana przez Pawcio »

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Młynek nożowy Bosh za 60 zł vs Rhinowares
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Luty 2018, 12:31:07 »
Kilo kawy za 100 zł? To są przecież 4 butelki wódki :)

Hmmm wiesz, że wybrałabym kawę ;) ;)  (zwyczajnie nie znoszę wódki, ale jakbyś miała za taką kwotę kupić alko, no to z 5-10 butelek piwa bym poszukała ;) ;) w lokalnych, małych browarach)

Co do roweru sie nie zgodzę - swój mam go od kilku dobrych już lat, kosztował w okolicach 1tyś., kupowany w sklepie rowerowym (a cena była tak śmiesznie niska, bo jest w dziwnych kolorach i model był sprzed 2 lat chyba). A poważniej - na droższym bym się bała jeździć, że mnie ktoś z niego zwyczajnie ściągnie (szczególnie, że jeżdżę głownie sama i po lesie). A biorąc pod uwagę średnią ilość km przejechanych na rok, to nie potrzebuje niczego "bardziej wyczesanego".
I tutaj wydaje mi się, że prawdziwe jest powiedzienie "każdemu wg jego potrzeb".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi