Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 671233 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #960 dnia: 05 Czerwiec 2016, 22:37:42 »
Chyba w Gdyni w B&W jest Concept km5120 za 350pln o ile dobrze pamiętam.

Przeczytaj test i porównanie
http://akademiakofeiny.blogspot.com/2015/01/testy-mynkow-akademia-kofeiny-lab-opole.html?m=1
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2016, 22:43:59 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #961 dnia: 05 Czerwiec 2016, 23:22:54 »
A czy w ogóle gdzieś można kupić Wilfę?
W tym tygodniu coffeedesk ma mieć dostawę, a przynajmniej w środę tak twierdzili.

@donkiszot wybacz, widocznie bazowałem na nie do końca rzetelnych informacjach. Btw, poza tą trójką za 340 można jeszcze dorwać graef'a 702

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #962 dnia: 05 Czerwiec 2016, 23:31:23 »
Można, to bardzo fajny młynek, tylko ma skalę równie drobną lub nawet drobniejszą niż severin, a kosztuje jednak więcej. Patrząc na FP w stopce michiamoGregorio chyba jednak wybrać z tamtych.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #963 dnia: 07 Czerwiec 2016, 08:11:58 »
A czy w ogóle gdzieś można kupić Wilfę?
W tym tygodniu coffeedesk ma mieć dostawę, a przynajmniej w środę tak twierdzili.

@donkiszot wybacz, widocznie bazowałem na nie do końca rzetelnych informacjach. Btw, poza tą trójką za 340 można jeszcze dorwać graef'a 702

Tak twierdzili i potwierdzili, jak dobrze pójdzie to dzisiaj wyląduje z powrotem w sklepie :) Na pewno dam znać w "coffeedeskowym" wątku :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #964 dnia: 07 Czerwiec 2016, 11:25:19 »
Mając na uwadze powyższe stwierdzenia, że Wilfa może być docelowym młynkiem do przelewów zakup ręczniaka jedynie o połowę tańszego faktycznie mija się z celem. Dzięki za podpowiedzi  :poklon:, V60 już do mnie jedzie a młynek dalej będzie się kurzył na półce sklepowej  ;)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #965 dnia: 07 Czerwiec 2016, 16:27:35 »
Myślałem o Wilfie, ale ona też pyli podobno.
Ponieważ potrzebowałem młynke taki 'roboczy' do biura skończyło się na Severinie KM3875 za 250PLN, i powiem szczerze, że jestem nim mile zaskoczony. Mieli mi pod V60 w robocie całkiem przyzwoicie i nie pyli bardziej niż Bodum dla przykładu. Zakres przemiału tylko ma dość wąski, ale na najszerszym daje radę i pod FP.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #966 dnia: 10 Czerwiec 2016, 17:48:24 »
Czy ktoś miał okazję porównać v60 z różnych materiałów?
Ja od początku mam plastikowy, nie mam mu nic do zrzucenia - a właściwie kawie z niego, bo o nią chodzi.
Zauważyliście jakoś odczuwalny plus dodatni w smaku kawy przy używaniu stalowego/szklanego/ceramicznego?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #967 dnia: 10 Czerwiec 2016, 17:50:12 »
Zauważyliście jakoś odczuwalny plus dodatni w smaku kawy przy używaniu stalowego/szklanego/ceramicznego?
Robiłem testy szkło/plastik/ceramika - żadnej zauważalnej różnicy.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #968 dnia: 10 Czerwiec 2016, 18:46:06 »
Czy ktoś miał okazję porównać v60 z różnych materiałów?
Ja od początku mam plastikowy, nie mam mu nic do zrzucenia - a właściwie kawie z niego, bo o nią chodzi.
Zauważyliście jakoś odczuwalny plus dodatni w smaku kawy przy używaniu stalowego/szklanego/ceramicznego?
Można różnicować materiał, z którego wykonane jest V60 pod względem przewodnictwa cieplnego, co przekłada się na stabilność temperatury parzenia, ale zmiana smaku spowodowana samym kontaktem materiały z naparem, to raczej legenda.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #969 dnia: 10 Czerwiec 2016, 19:01:37 »
Czy ktoś miał okazję porównać v60 z różnych materiałów?

Z plastikowego drippera napar jest najcieplejszy.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #970 dnia: 10 Czerwiec 2016, 19:33:35 »
Dziękuję za odpowiedzi! Uchroniliście mnie przed kolejnym niepotrzebnym wydatkiem ;)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #971 dnia: 11 Czerwiec 2016, 18:00:29 »
Tak, ten wydatek uzasadniałyby jedynie walory estetyczne ;)

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #972 dnia: 12 Czerwiec 2016, 21:37:15 »
Pierwsze dripy za mną:) Na pewno nie było idealnie ale było smacznie i czysto... problem z młynkiem rozwiązał się sam a w zasadzie zrobiły to ziarenka "Dobry przelew" z CoffeeLab. Nie wiem czy trafiły się jakieś twardsze czy co ale młynek ustawiony na dość grube mielenie nie poradził sobie z nimi. Połamały się ząbki w zębatce i to by było na tyle... Jutro zamówię Wilfę, chyba, że jednak polecacie coś innego bądź któryś z forumowiczów chciałby się pozbyć swojego młynka w podobnej cenie:)
Objawił się natomiast problem poważniejszy. Ja zakochałem się od pierwszego przelewu (w krakowskiej Karmie) w owocowych, cytrusowych ziarnach natomiast moja małżonka zdecydowanie woli te czekoladowe:( Ja piję czarną a ona z mlekiem i te owocowe smakują jej jakby były zepsute, sfermentowane... Polecicie jakieś ziarenka, które zadowolą oboje? Wolałbym uniknąć robienia dwóch przelewów na raz, ponieważ dwójka naszych maluchów jest zbyt absorbująca nawet na zrobienie jednego;)

A propos Karmy - pani przelewająca mi dripa, zapytana ile u nich kosztują drippery, zrobiła zdziwioną minę i dopytała: te filiżanki?? Żeby nie było - drip z ich ziaren Kenya Ichuga był fantastyczny, z każdym łykiem ulegałem coraz większemu zauroczeniu  :ok:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #973 dnia: 12 Czerwiec 2016, 21:58:18 »
Jasno palone ziarna są bardzo twarde. Polecam Ci mniej kwaskowate kawy dla Twojej żony. Najlepiej zapytaj w palarni, np. u mnie :). Nie ma reguł. Nawet Brazylie mogą być pyszne i owocowe ;).

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #974 dnia: 12 Czerwiec 2016, 22:03:06 »
Jasno palone ziarna są bardzo twarde.
Mam nadzieję, że Wilfa sobie z nimi poradzi;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi