Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 671932 razy)

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #810 dnia: 01 Marzec 2016, 20:21:19 »
Jestem juz po weekendowym piciu kawy :) nie myślałem że będzie to takie fajne różne temperatury różne mielenie  daje dużą frajdę. Kawka Brazylia Yellow Bourbon delikatna bardzo smaczna, kuba superior serrano zdecydowanie bardziej wyraźna w smaku i raczej w tę stronę będę szedł szukając dla siebie kawy idrealnej :) Ogólnie super obsługa u kolegi MichalCz i nawet gratisik sie trafił.
Cieszymy się bardzo i zachęcamy do powrotu :)
pozdrawiamy
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #811 dnia: 13 Marzec 2016, 12:31:46 »
Tak więc, jak obiecywałem, mam Brazylię do dripa. Jest dobra. Ale to nie moje smaki, czekolada, orzech, są fajne, goryczy praktycznie zero, kwasowości zero. Słodycz wysoka. Ciekawe doświadczenie, spróbuję jej jeszcze w kalicie, teraz używałem v60. Kalita powinna podbić jeszcze te wszystkie smaki.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #812 dnia: 13 Marzec 2016, 12:37:59 »
:brawa: I do mleka pyszna śniadaniówka :taktak:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #813 dnia: 13 Marzec 2016, 13:02:52 »
mam Brazylię do dripa

Konkretnie jaka?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #814 dnia: 13 Marzec 2016, 13:21:53 »
Bob o link od Antonia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #815 dnia: 13 Marzec 2016, 17:44:29 »
Tę kawę można jeszcze jaśniej wypalić, tak by była bardziej kwaskowata...
Ale wtedy też coś stracimy, nie każdego zadowolimy...
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2016, 17:46:49 wysłana przez Antonio »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #816 dnia: 13 Marzec 2016, 18:18:42 »
Ale ja nie mówię że jest zła, z chęcią wypiję całą paczkę. Ma inny profil smakowy niż ten którego ja szukam, cieszę sie że mogłem jej spróbować. Jeżeli ktoś lulbi orzechy i czekoldę to ta kawa na pewno mu bardzo zasmakuje. Bo swoja gładkością i słodyczą może zachwycić.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #817 dnia: 13 Marzec 2016, 19:15:47 »
Jasne, że to nie będzie Kenia, Etiopia itp. Trudno z Brazylii zrobić kraj wyżynny lub górski. Z Gwatemalą, Kostaryką, Kolumbią, Salwadorem, Panamą itd. jest inaczej, bo są tam wysokie góry.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #818 dnia: 13 Marzec 2016, 19:33:47 »
Głównie chodzi tu o to że zawsze byłem przeciwnikiem Brazylii do dripa. Koledzy namawiali zeby spróbować jasno wypalonej, mam tą od Ciebie. Jest dobra, nie będę już odradzał kaw z tego kraju do przelewu. Wiem że moim znajomym na pewno by zasmakowała ona bardziej niż Kenia czy Etiopia. Nie spodziewałem się lawiny owoców po niej, mało tego spodziewałem się czegoś czego nie da się w dripie wypić, a da się i to ze smakiem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #819 dnia: 18 Marzec 2016, 14:06:15 »
Brazylia Bob o Link, clever dripper.
Doza 14.5g
Woda 240g 91C San terra z Kauflandu
30s preinfuzja
3 minuty parzenie, po czym postawione na server
4:20 koniec przelewania.

Daktyle w czekoladzie. Pyszna kawa! Zero kwasu, zero goryczy. Clever to jest to!

Brazylii w cleverze mówimy zdecydowane TAK.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2016, 14:08:32 wysłana przez Expel »

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #820 dnia: 18 Marzec 2016, 20:40:12 »
Zdecydowanie się zgodzę!!!
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #821 dnia: 31 Marzec 2016, 09:57:33 »
Pierwszy drip zrobiony  :ups:
Kawa smaczna, zupełnie cos innego niz espresso, które ćwiczę juz niemal od roku. To jakas Costaryka, wyszła lekko gorzkawa, spodziewałem sie więcej słodkości, owoców. Ale wypiłem z przyjemnością! Od razu widzę, ze trzeba inwestowac w sprzęt: oddatkowy młynek do drip'a to mus. Nie widzę możliwości przestawiania Mazzera na espresso i dripa. No i jakis czajnik do zalewania... Czytam ten wątek od początku, ale póki co utknałem na poczatku na dywagacjach o lejku lub jego braku robiącym sie po zalaniu kawy  >:(

O młynkach do dripa było sporo. Z tego co rozumiem to polecany jest elektryczny Severin 3xxx (zapomnialme numerka). Czy jest sens jednak inwestować w młynki ręczne? Zakładam na razie budżet na niskim poziomie do ~300PLN

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #822 dnia: 31 Marzec 2016, 11:48:32 »
severin km 3873 ;) ja osobiście ręcznego bym nie kupił. dlaczego? machanie korbką jest fajne, ale szybko się robi męczące... chyba że to akurat mój młynek tak ma, natomiast wątpię, że w budżecie do 300 zł znajdzie się coś wyraźnie lepszego.

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #823 dnia: 31 Marzec 2016, 11:49:07 »
Ja miałem jako pierwszy mlynek do dripa ręczny tiamo, niedawno kupiłem wspomnianego przez Ciebie Severina i jest to duży skok jakości przemiału na korzyść Severina. Dużo równiejszy przemiał i mniej pyłu niż z ręcznego tiamo. Nie zapycha mi sie juz filtr pyłem i napar jest zdecydowanie 'czystszy' niz po mieleniu w recznym młynie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #824 dnia: 01 Kwiecień 2016, 23:07:01 »
Do 300zł bierz owego severina, nieco więcej przemyśl Wilfę, Nivone lub Encora. Tanie ręczne są fajne okazjonalnie, na wyjazd czy coś. Dobre ręczne też dobre, ale trzeba zainwestować 3x tyle.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi