Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 671025 razy)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1260 dnia: 06 Maj 2017, 18:31:42 »
Filtry w tym zestawie są brązowe, z oznaczeniem vcf-02w. Nie spotkałem się jeszcze z nim w oddzielnej sprzedaży. W opakowaniu ich objętość jest bardziej podobna do tych japońskich niż holenderskich.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1261 dnia: 06 Maj 2017, 21:13:18 »
Te brązowe są do niczego. Nigdy nie piłem nic ciekawego z brązowego filtra, chyba że coś się zmieniło w tej materii  w ciągu ostatnich 2-3 lat. Więc masz białe i tak do kupienia.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1262 dnia: 06 Maj 2017, 21:55:29 »
No ja mam zestaw brązowych, gdzieś czytałem, że wybielane negatywnie wpływają na smak. Ehh, często się opinie nie pokrywają...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1263 dnia: 06 Maj 2017, 22:58:05 »
To pewnie producent tych brązowych tak pisał ;)

Offline PanJesiotr

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: V01, V02, AP, Chemex, Pezzetti 3 tz
  • Młynek: Nivona CafeGrano
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1264 dnia: 07 Maj 2017, 20:35:07 »
Znaczy używałeś i masz porównanie do tych brązowych Misarashi od Hario? Osobiście nie porównywałem ale mają dobre opinie. Przy następnym zakupie filtrów sprawdzę jak się mają do białych i dam znać. Generalnie powinny być bardziej bezpieczne ze względu na brak wybielania, choć dobre filtry białe są wybielane tlenem a nie chlorem. Pytanie czy w brązowych ta lignina ma jakiś wpływ na smak, wg Hario nie ma. Pewno już ktoś o tym coś pisał cokolwiek przez tyle lat :)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1265 dnia: 08 Maj 2017, 00:21:29 »
No ja mam zestaw brązowych, gdzieś czytałem, że wybielane negatywnie wpływają na smak. Ehh, często się opinie nie pokrywają...
Gdyby tak było, to nikt by filtrów nie wybielał. Bo po co niby? Ze względów estetycznych?

Gdybym ja miał takie wątpliwości, kupiłbym filtry białe, kupiłbym filtry naturalne, przepłukałbym obydwa taką samą ilością wody a następnie spróbował w ślepym teście :)

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1266 dnia: 09 Maj 2017, 09:04:05 »
Wybór padł na Kalite 155 (blaszak), kawe piję częściej sam a jeśli będzie trzeba zrobić dwie to wypije mniejszą albo zrobię dwa razy. Tak więc dzięki za podpowiedzi, wyjaśnienia, propozycje i sugestię  :) A jak już tu zostało wspomniane, resztę urządzeń/firm/modeli pewnię też się kupi, tylko trochę później  [emoji38]

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1267 dnia: 10 Maj 2017, 17:05:03 »
To dobry wybór! tylko tutaj informowali, że występuje problem z dopasowaniem filtrów pod dripper 155, podobno ciężko wchodzą... A dwa pierwsze miejsca w Brewers Cupie na filtrach Kalita o czymś świadczą... Coś czuje, że te December Dripper będzie wart swojej ceny....
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 17:08:17 wysłana przez dziewiecset »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1268 dnia: 10 Maj 2017, 17:10:56 »
filtry 155 to chyba najbardziej upierdliwe z filtrów do kawy :D . Każdy musi się przekonać sam :)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1269 dnia: 10 Maj 2017, 20:23:10 »
One nie są w ogóle upierdliwe, z tym że nie można ich przed parzeniem przepłukiwać wodą. Nie można, bo się po prostu wykręcają i zniekształcają.
To jest może i wada tych filtrów, ale stosując je już długo nie czuję naprawdę, by coś wprowadzały od siebie.

A jeśli chodzi o to dopasowanie, to rzeczywiście pusty filtr potrafi, sprężynując, wyłazić do góry z drippera. Ale ja po prostu najpierw wsypuję do niego dozę i dopiero wtedy wsuwam do drippera
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 20:34:23 wysłana przez kafcio »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1270 dnia: 10 Maj 2017, 21:27:14 »
Filtr trzeba przelać, moim zdaniem, bo ma "perfumowaty" aromat. A jeżeli jest problem ze zniekształcaniem filtra, to przy przelewaniu można skorzystać z lejka do aero. Wtedy kształt filtra się nie zmieni.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1271 dnia: 10 Maj 2017, 21:51:07 »
Dziś sprawdzałem na szybko jak to wszystko współgra ze sobą, filtr ładnie i bez problemu wchodzi na miejsce (ewentualnie przyblokować palcami krawędzie by nie wyskoczył ale na pierwsze 3 razy nie było trzeba). Z przelaniem filtra nie było problemu, leje na dno filtra aż wypełni się cały, zniekształceń czy czegoś podobnego nie zaobserwowałem. Rozmiar, dzięki waszym wskazówkom, myślę że wybrałem odpowiedni. Natomiast napar który uzyskałem nie był powalający ale z phinem było podobnie, zaczęło smakować po którejś tam próbie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1272 dnia: 10 Maj 2017, 22:20:04 »
Z nowymi filtrami nie ma problemu. Kłopoty mogą być po jakimś czasie, kiedy filtry się rozprężą. Dlatego trzeba je odpowiednio przechowywać, żeby były lekko ściśnięte, wtedy jest ok.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1273 dnia: 10 Maj 2017, 22:23:52 »
Właśnie, miałem zapytać a zapomniałem. Jak je przechowywać, jakieś sprawdzone sposoby, np. puszka bądź pudełko po czymś.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #1274 dnia: 10 Maj 2017, 22:38:07 »
Był o tym wątek: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1918.0, zdjęcia wyparowały :(.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi