Autor Wątek: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru  (Przeczytany 56250 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #120 dnia: 28 Kwiecień 2016, 21:40:50 »
jeżeli decydujemy tylko poprzez pryzmat obiektywu (w C lepszy AF) to
Canon 760D + obiektyw 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM Kit (czarny) za 3,541.00 - 50zł rabatu plus przesyłka gratis

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #121 dnia: 28 Kwiecień 2016, 22:33:51 »
Koncepcja 4/3 raczej upadła bo za fajny aparat trzeba słono zapłacić...
Hmm no ja widzę że można mieć Olki za ok 3000tys. jak dla mnie fajniejsze niż lustrzanki.
http://www.ceneo.pl/39825160;0280-0.htm#tab=click_scroll
http://www.ceneo.pl/16547743;0280-0.htm#tab=click_scroll

Panas 2300
http://www.ceneo.pl/26195764;0280-0.htm#tab=click_scroll
http://www.ceneo.pl/32610729;0280-0.htm#tab=click_scroll

Z lustrzanek macałeś Pentaxa K-3 ?
http://www.ceneo.pl/26776862;0280-0.htm#tab=click_scroll

Canon ma zdecydowanie funkcjonalniejsze body a Nikon ma lepszy obiektyw i co wybrać ?
Domyślałem się, że skończy się przy pierwotnym zamyśle :) Szkoda Twoich pleców i karku, ale jak lubisz nosić :) Może za parę lat się ze mną zgodzisz, że w fotografii liczy się bardziej wygoda i kompaktowość niż technologia :)

« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 22:37:33 wysłana przez krystians »

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Kwiecień 2016, 08:15:59 »
fux: Dotykowy telewizor to łatwiejsza obsługa. Smartfony temu winne, że jakoś tak intuicyjnie widząc wyświetlacz dotykam go.
Krzychu: opcja super ale już i tak z 2k poszedłem na 3,2k z budżetem... No kurde Panowie gdzieś trzeba postawić kreskę  ???
Dzięki Krystians za linki - Panasonic ciekawy (jakoś go przegapiłem) zaraz sobie test przeczytam i do tego cena dobra i ma wizjer w odróżnieniu od wielu droższych sprzętów a aparatu bez wizjera nie chcę.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Kwiecień 2016, 08:27:05 »
Dotykowy telewizor to łatwiejsza obsługa
No jakoś nie mam tak długiej ręki żeby dotykowy ekran stanowił atut, ostatni dotykowy jaki miałem to był Ametyst i później jeszcze Rubin w akademiku. Od tej pory nie muszę dotykać telewizora w celu innym niż odkurzenie/przetarcie ekranu.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Kwiecień 2016, 09:08:29 »
 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:39:43 »
No bardzo śmieszne  :jezyk:

Tym czasem właśnie się zorientowałem, że przez pomyłkę napisałem że mam Minoltę Dynax a to Dimage  :picardpalm: z datą produkcji 2000 r. więc ma już 16 lat i ciągle śmiga !!! Obiektyw 35-250 (Eqiv. 135)

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 10:52:24 wysłana przez maro »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:55:11 »
@maro - jeśli nie planujesz kupować słoików zaraz po zakupie aparatu, to weź ten co ma w zestawie szkło które będzie bardziej uniwersalne.
Od lat mam starego już N D80 (kupiłem jako nowy), 3 szkiełka - jedno DX, dwa w pełnej klatce, a i tak z chęcią zamienił bym te 3 na jedno jasne i uniwersalne. Bo najczęściej to mi właśnie światła brakuje. Miałem przez kilka miesięcy pożyczoną stałkę 50mm/1.8 - to była bajka. Mam jeszcze manuala od ruskiego Zenita z bagnetem Nikonowym. Też piękne zdjęcia robi - ale wymaga czasu i precyzji, bo niby potwierdzenie ostrości z puszki działa ale czasem ostrość mi łapie nie tam gdzie bym chciał.

Idąc pod prąd - może lepiej jednak poszukać czegoś ze starszej generacji - taki D80 na ten przykład - z drugiej ręki i do tego dokupić jasne szkło. Filmów w końcu tym kręcić nie zamierzasz.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Kwiecień 2016, 10:57:43 »
pomyłkę napisałem że mam Minoltę Dynax a to Dimage
:lol2: w sumie, co za różnica, ekspres, czy ten aeropress, a może to był  :mhh: frenchpress :smiech:

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Kwiecień 2016, 22:09:13 »
Domyślałem się, że skończy się przy pierwotnym zamyśle
No i nie skończyło się ostatecznie. Jest Lumix GX7 z Twojego linku za całe 1999zł po znajomości ze szkiełkiem 14-42. Dodatkowa stałka, filtry, torba, karta są w drodze więc budżet i tak poległ z kretesem. Sprzęt jest świetny więc wielkie dzięki za dobrą radę !!!


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Maj 2016, 23:48:37 »
Cieszę się że mogłem pomóc, niech służy dobrze. Jestem pewien, że zrobisz nim więcej udanych zdjęć niż większym aparatem, bo częściej będziesz go mieć przy sobie ;) Tylko ze 2 zapasowe baterie kup, mogą być zamienniki. U mnie w Fuji Newelle za 25 zł działąją praktycznie tak samo jak oryginał za 200.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2016, 00:02:59 wysłana przez krystians »

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #130 dnia: 02 Maj 2016, 08:54:15 »
Właśnie już pierwszego dnia użytkowania zabrakło energii i za dodatkową baterią się rozglądam. Jak masz jakiś link do sklepu z bateriami w dobrych cenach to zapodaj proszę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #131 dnia: 03 Maj 2016, 01:05:29 »
Akumulator powinien mieć pełną sprawność po trzech rozładowaniach i naładowaniach. U mnie się bardzo dobrze sprawdzają newell, ale nie znalazłem do panasonica. Zapytam kumpla jakich używa w swoim panasie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #132 dnia: 04 Maj 2016, 01:27:10 »
kolega od roku używa kilku sztuk zamienników fotoenergia i mówi że jest zadowolony.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #133 dnia: 04 Maj 2016, 07:57:06 »
Dzięki ! Pisałem o te baterie Newell do sklepu w Krakowie i ma "sprowadzić" jeszcze w tym tygodniu - pożyjemy zobaczymy.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Fotografia - pomoc w dokonaniu wyboru
« Odpowiedź #134 dnia: 04 Maj 2016, 08:13:38 »
Ja zamienniki zawsze zamawiam tutaj i jeszcze się nie zawiodłem, czasami działają realnie dłużej niż org.
Nie wiem tylko czy któryś pasuje do w/w panasa, bo nie znam oznaczenia akumulatorka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi