Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 845123 razy)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3240 dnia: 26 Luty 2020, 07:03:52 »
Dokładnie tak jak @kafcio napisał. Ludzie łapią się na jakieś tam rysunki na kartonach jak leszcze. Ich sprawa. Ja rysunków nie potrzebuję a satysfakcję mam z tańszych zakupów.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3241 dnia: 26 Luty 2020, 09:47:13 »
Ja też często kupuję w firmach, które lubię płacąc trochę drożej niż mógłbym gdzie indziej.

Warto czasem uświadomić takie osoby, ze CD nie jest najtańszym miejscem. Przekłamane reklamy robią swoje. A obok tego nie można przejść obojętnie.



To policzy ile w tych dwóch zdaniach jest nieprawdziwych informacji?
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 10:23:13 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3242 dnia: 26 Luty 2020, 10:49:36 »
Mi do życia nie są już potrzebne drogie zabaweczki. Aliexpres ma się dobrze, a sprzęt, który tam można znaleźć jest coraz lepszej klasy. Potrzebny mi jest sklep z dużym wyborem kaw krajowych oraz z importu oraz filtry. Na dzień dzisiejszy w kraju chyba nie ma sklepu z lepszym wyborem jak CD?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3243 dnia: 26 Luty 2020, 11:06:21 »
CD nie ma w ofercie wszystkich kaw krajowych, a i te oferowane (chyba) nie przedstawiają całego ich repertuaru. Co innego z importu, ja akurat rzadko na takowe się decyduję. Trochę inna bajka z akcesoriami i filtrami, ale coraz więcej sklepów się pojawia z konkurencyjnymi cenami - tak produktu jak i wysyłki. Jak ktoś zamawia żeby poczuć się jak król z kotem w worku na kartonie - ok, droga wolna, wolny rynek itd. Ja się praktycznie rozstaję, bez żalu z mojej strony. I  w zasadzie nie bruździłbym i nie pisał w wątku sprzedawcy, ale irytujące jest podejście sklepu, które przez kilka lat żyło za pan brat z forum, a teraz w nosie ma konstruktywną krytykę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3244 dnia: 26 Luty 2020, 11:14:22 »
Myślę, że ważny wątek poruszyłeś @kulka . Posiadanie takiego zaplecza jakim jest to forum, jest niezwykle cenne wg mnie.  Możemy tutaj chociażby zasugerować, to że naszym zdaniem zmiany idą w złym kierunku. Oczywiście co z tym zrobią, to już ich sprawa. Jeśli nie doceniają tego, to już ich strata. Wydaje mi się, że CD obecnie olało naszą społeczność na rzecz swojej grupy na FB gdzie mogą wymoderować cokolwiek im się nie podoba, tak żeby wszystko spływało miodem.

ile w tych dwóch zdaniach jest nieprawdziwych informacji?
Trudno powiedzieć czego więcej - marketingowego bełkotu czy błędów językowych.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 11:17:55 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3245 dnia: 26 Luty 2020, 12:14:56 »
marketingowego bełkotu czy błędów językowych.
Ano, angielski tez słaby. Ale conajmniej 3 inne wagi maja opcje mierzenia flow rate. Albo celowe kłamstwo, albo nie znają się na tym co sprzedają. Tak czy inaczej - bardzo słabo.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3246 dnia: 26 Luty 2020, 12:38:33 »
Wydaje mi się, że CD obecnie olało naszą społeczność na rzecz swojej grupy na FB gdzie mogą wymoderować cokolwiek im się nie podoba, tak żeby wszystko spływało miodem.
Jestem świeżym użytkownikiem tego forum, ale z tego co widzę jego goście to świadomi konsumenci. Dociekliwi, szukający, pytający, konsultujący się i szanujący swoje pieniądze. Zatem trudni do zadowolenia i pracochłonni jeśli ktoś jest nastawiony na łatwy zarobek (a jak rozumiem tak się dzieje).
Nie mam szczególnych sentymentów do sprzedawców bo to tylko biznes, ale też lubię wracać do sprawdzonych i niekoniecznie najtańszych miejsc, jednak mam swoją granicę przepłacania za hmm... modę? Przecież sprzedawca nas lubi bo dajemy mu zarobić a nie dlatego, że nas darzy szczególną sympatią i pamięcią. Takie rzeczy zdarzają się w osiedlowym sklepiku a nie sklepie internetowym liczącym klientów w tysiącach. My go lubimy za dobre ceny i profesjonalną obsługę, ale jesteśmy tylko numerkami w systemie zamówień. Widać numerków stąd było za mało.

Nie stopniuję, że FB jest gorszy, czy lepszy (nie korzystam z niego) ale niezależność tego forum jest dla mnie b. cenna. Sam nie skorzystałem z oferty wspomnianego sklepu po przeczytaniu opinii na jego temat, mimo iż mają kilka pozycji które akurat są niedostępne u innych. Wolę poczekać i zostawić swoje pieniądze w mniej kontrowersyjnych miejscach, takich z którymi jest dobry kontakt tutaj, czy przez mail i telefon. I są to w większości właśnie miejsca polecane tutaj - póki co nie zawiodłem się na żadnej z rekomendacji, więc wierzę, że te krytykowane nie są warte mojej uwagi.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3247 dnia: 26 Luty 2020, 13:20:38 »
jesteśmy tylko numerkami w systemie zamówień. Widać numerków stąd było za mało
Gdyby mieli takie podejście to współczuję. Tego nie można przełożyć tak 1:1. Przecież ja mogę polecić kawę, sprzęt innym osobom spoza forum. A jak by CD był moim ulubionym sklepem to tym osobom bym sugerował zakupy własnie tam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3248 dnia: 26 Luty 2020, 13:25:53 »
Może jednak nie będziemy tutaj wypisywać swoich negatywnych spostrzeżeń? Możecie pisać na adres sklepu, firmy i zapewne zostaniecie wysłuchani...
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 13:32:38 wysłana przez Antonio »

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3249 dnia: 26 Luty 2020, 13:45:43 »
@tytoos
Zgadza się, więc tym bardziej w interesie sprzedawcy jest świadczyć usługi na odpowiednim poziomie. Na pewno są zadowoleni i niezadowoleni a każdy powinien spróbować sam lub uwierzyć opiniom innych. To śliski temat komu i na ile zaufać. I może faktycznie nieelegancko jest prowadzić tutaj takie dyskusje, więc milknę.
kawka

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3250 dnia: 26 Luty 2020, 13:47:17 »
Raczej prawdziwe spostrzeżenia. Właśnie po to jest forum, żeby pomóc komuś w wyborze sprzętu czy tez sklepu. Bo jak widzisz ocenę skertona:

król młynków przenośnych prosto z Japonii. To także idealny zastępca automatycznego młynka gdy brakuje prądu. Jest lekki i poręczny, idealny w podróży, pozwoli szybko i równo zmielić Twoją ulubioną kawę podczas odpoczynku w trasie.

A później człowiek ktory chciał się wciągnąć w kawę, ma problem, bo kupił „szybkiego króla młynków ktory równo mieli” a kawa nie wychodzi.
Jak był temat o podróbkach Niche to nikt nie pisał „hej hej, ale to piszcie do producenta”
WITAM I POZDRAWIAM :)

avidrock

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3251 dnia: 26 Luty 2020, 13:53:27 »
Raczej prawdziwe spostrzeżenia. Właśnie po to jest forum, żeby pomóc komuś w wyborze sprzętu czy tez sklepu. Bo jak widzisz ocenę skertona:

król młynków przenośnych prosto z Japonii. To także idealny zastępca automatycznego młynka gdy brakuje prądu. Jest lekki i poręczny, idealny w podróży, pozwoli szybko i równo zmielić Twoją ulubioną kawę podczas odpoczynku w trasie.

A później człowiek ktory chciał się wciągnąć w kawę, ma problem, bo kupił „szybkiego króla młynków ktory równo mieli” a kawa nie wychodzi.
Jak był temat o podróbkach Niche to nikt nie pisał „hej hej, ale to piszcie do producenta”

Ja był jednym z tych co kupił skertona sugerując się opiniami. Do kawiarki jakoś z trudem  dawał radę ale na pełno nie był to król młynków ani nawet szeregowy. Samo mielenie tym młynkiem piekielnie trudne

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3252 dnia: 26 Luty 2020, 14:14:03 »
Całkiem ciepło wspominam Skertona Mini. Był mały, lekki i dawał radę z cuppingiem. Nawet cało wyszedł z próby morderstwa -- przeżył mocne uderzenie w kamienną posadzkę ;). Ale wtedy nie było tak wielu alternatyw. Ten opis ma swoje lata i pewnie powstał z 5 lat temu. Sytuacja na rynku zmienia się szybko... Ale tu nie o Skertonach pisaliśmy lecz o czymś zgoła innym -- moim zdaniem, skoro jesteście klientami tytułowego sklepu, piszcie wprost do nich. Zdaje mi się, że zmieniła się forma prawna firmy, zmienił się personel itp. Być może nikt z nich nie zagląda tutaj, więc taka negatywna pisanina nic nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 14:21:37 wysłana przez Antonio »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3253 dnia: 26 Luty 2020, 14:19:43 »
To tak jakbyś zabronił ludziom ocen sprzedawcy na allegro, czy innych portalach z opiniami konsumentów.
Czasy się zmieniły, teraz wyrażanie publicznych opinii to norma.
A już w szczególności na forum tematycznym.

avidrock

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3254 dnia: 26 Luty 2020, 14:49:05 »
Ale w ichniej kawiarni bardzo lubię sobie z dzieckiem i żoną powiedzieć. Kawa, ciasta pyszne a obsługa miła [emoji38]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi