Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 845242 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2220 dnia: 25 Styczeń 2018, 13:28:32 »
Filtry do v60 z ostatniej paczki wszelkie oznaczenia mają identyczne jak poprzednie a są całkiem inne – cienkie, śliskie, z wycięciem do otwierania. To już się nie różnią kodem?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2221 dnia: 25 Styczeń 2018, 13:37:55 »
Mam nadzieję, że to pomyłka, bo jak nie będzie starych japońskich filtrów to rezygnuję chyba z v60.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2222 dnia: 25 Styczeń 2018, 14:25:26 »
Wiesz jakos nie wierze w super gadżety espresso i cremy nigdy nie bedzie to moze byc tylko cos co bedzie nam to przypominalo bo to nie to cisnienie . A w smaku czy bedzie sie wiele roznic od tego zrobionego za pomoca filtrow ... wątpie . Filtry daja rozne mozliwosci moze byc kawa slodka i kwaskowa i lepiej wycisnac creme . To fajne dla kogos kto nie ma filtrow choc i te u was taniej mozna nabyc i wieksza frajda ;)
Nie macał a już nie wierzy [emoji3] mam zarówno filtry i teraz prismo. Zachowałem takie same warunki parzenia kawy i z prismo wyszła mi zdecydowanie lepsza namiastka espresso. Filtry się cały czas kurzą.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2223 dnia: 25 Styczeń 2018, 15:31:40 »
Wiesz jakos nie wierze w super gadżety espresso i cremy nigdy nie bedzie to moze byc tylko cos co bedzie nam to przypominalo bo to nie to cisnienie . A w smaku czy bedzie sie wiele roznic od tego zrobionego za pomoca filtrow ... wątpie . Filtry daja rozne mozliwosci moze byc kawa slodka i kwaskowa i lepiej wycisnac creme . To fajne dla kogos kto nie ma filtrow choc i te u was taniej mozna nabyc i wieksza frajda ;)
Nie macał a już nie wierzy [emoji3] mam zarówno filtry i teraz prismo. Zachowałem takie same warunki parzenia kawy i z prismo wyszła mi zdecydowanie lepsza namiastka espresso. Filtry się cały czas kurzą.
Wg mnie filtry sa pod jasno palone kawy typowo przelew. To zupełnie coś innego.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2224 dnia: 25 Styczeń 2018, 22:58:27 »
Mam nadzieję, że to pomyłka, bo jak nie będzie starych japońskich filtrów to rezygnuję chyba z v60.
Potwierdzam pogłoskę - zamówione przeze mnie w tym tygodniu V01 Hario to nie są już te "stare, dobre", mimo "starego" opakowania. Mają dzyndzel (ale inny niż "te złe"). Nie wypowiem się co do kwestii użytego papieru (wygląda jednak na puszystszy i nie aż tak śliski niż w "tych złych") i ew. różnic w parametrach filtracyjnych, bo wszystkie stare filtry mi wyszły. Nie mam innego wyboru jak użytkować, ale pierwsza reakcja to sceptycyzm :/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2225 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:10:07 »
W nowych japońskich V02 mam wrażenie, że nastąpiło pomieszanie z poplątaniem i z jednych leci szybciej, z innych wolniej.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2226 dnia: 25 Styczeń 2018, 23:33:47 »
@Deskowy można prosić jakieś info w sprawie filtrów od Was jako polskiego dystrybutora Hario?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2227 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:29:01 »
Filtry do v60 z ostatniej paczki wszelkie oznaczenia mają identyczne jak poprzednie a są całkiem inne – cienkie, śliskie, z wycięciem do otwierania. To już się nie różnią kodem?
Hej,
Jeśli chodzi o filtry to nieco sie pozmieniało i wygląda na to że już do nas dojechały nowe. Póki co mamy jeszcze parę kartonów 02 w starej wersji (bez uchwytu, te najbardziej miękkie).
Pojawił się też nowy model jak już zauważyliście. Te filtry są również japońskie i nie różnią się kodem EAN. Faktycznie są nieco mniej puszyste i mają uchwyt. Zrobiliśmy pierwsze testy i filtry są zdecydowanie lepsze niż te holenderskie, ale nieco inne niż najstarsze. Hario zapewnia oficjalnie, że jakość i użyteczność tych filtrów będzie zachowana.
Tutaj też załączam małą grafikę wyjaśniającą nieco o co chodzi:
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2228 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:38:14 »
Tak, kawa wychodzi ok. Miałem porównanie bo jeszcze kilka ostatnich starych w szafce leżało. I (podobnie jsk w starych) lepiej wychodzi 30g na 3.0 przelane 350-400ml w 3min i uzupełnione do 500 wodą niż grubszy przemiał żeby zmieścić całe 500ml w 3-3,5min

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2229 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:56:15 »
Niestety ja też dołączam do grona niezadowolonych z "nowych" filtrów Hario. Są inne i są gorsze niż te co były dotychczas  :-[

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2230 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:59:54 »
No to pozostaje czym prędzej porobić jakieś zapasy  >:(

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2231 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:19:47 »
Z użytkowników nowych mamy ttutaj tylko Piomica który jest względnie zadowolony więc póki co jesteś pierwszym niezadowolonym maro :(
filtry są inne, to jasne ale nie są aż tak diametralnie inne od tradycyjnych jak te holenderskie.
Myślę że tutaj mniej chodzi o jakość filtrów, a o nawyki. Trzeba nieco zmienić sposób parzenia i będzie w porządku. Stare filtry mają to do siebie że w zasadzie wszystko przez nie przepływa bez znaczenia jak się zmieliło i zalewało. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2232 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:29:50 »
Macie jeszcze "starą wersję" w rozmiarze 01?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2233 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:32:07 »
Macie jeszcze "starą wersję" w rozmiarze 01?
Mam nadzieję, że to pomyłka, bo jak nie będzie starych japońskich filtrów to rezygnuję chyba z v60.
No to pozostaje czym prędzej porobić jakieś zapasy  >:(



póki co jesteś pierwszym niezadowolonym maro :(
Jedynym ? Zacytowane wypowiedzi rozumiem jako wyraz niezadowolenia z nowych filtrów. Kurcze "dobra zmiana" dotknęła nawet filtrów do kawy ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2018, 10:37:16 wysłana przez maro »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2234 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:35:42 »
Ja jeszcze nie jestem niezadowolony, co najwyżej wstępnie uprzedzony - gwoli ścisłości. ;) Najpierw muszę użyć by coś powiedzieć :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi