Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 845472 razy)

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2205 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:26:55 »
Haha jak kolega od razu dwa wzial prismo to nie ma dziwow ze braklo.
Ja chce jutro zrobic tym samym sposobem na sRGB i porownac.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2206 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:38:27 »
Haha jak kolega od razu dwa wzial prismo to nie ma dziwow ze braklo.
Ja chce jutro zrobic tym samym sposobem na sRGB i porownac.
No jedno do domu a drugie do pracy jak by ktoś chciał jednak koniecznie z Warszawy to mogę odstąpić. Kupię sobie drugie w kolejnej dostawie.
 Tez sprawdzę z filtrami srgb bo na nich nigdy nie próbowałem robić espresso.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2207 dnia: 24 Styczeń 2018, 19:08:06 »
@Mader tak nie wolno, ostatnie oszczędności wyciągać  :hihihi:. Byłbym chętny, ale zasobność portfela nie pozwala. No i aergrind jeszcze nie dotarł :sciana:

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2208 dnia: 24 Styczeń 2018, 20:45:03 »
Heeeeh najgłośniej krzyczałem o te prismo i mi wykupili :O Z następnej dostawy biorę od razu! :/

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2209 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:13:33 »
Niestety z filtrami srgb już nie jest tak samo. Te same parametry i napar całkiem inny. Wyszło dużo bardziej kwaskowo, wręcz kwaśne. Założyłem wszystkie trzy filtry. Wracam do prismo.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2210 dnia: 24 Styczeń 2018, 22:01:58 »
A siła nacisku +/- takie samo odczucie, czy jednak w prismo trzeba mocniej?

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2211 dnia: 24 Styczeń 2018, 22:10:27 »
A siła nacisku +/- takie samo odczucie, czy jednak w prismo trzeba mocniej?
Zdecydowanie w prismo jest łatwiej/lżej. Dlatego trzeba uważać aby nie przecisnąć za szybko, bo powietrzem wypchniesz kawę. To pozwala wycisnąć stawiając aeropress np. na filiżankę z podwójnym szkłem (mam dwie takie do espresso). Nie trzeba mocnego nacisku.
 Dodatkowo samo umiejscowienie zaworka na środku daje komfort, że można własnie wycisnąć kawę do filiżanki 60ml.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2212 dnia: 25 Styczeń 2018, 08:34:09 »
Uff, cieszę się że się podoba :) My jesteśmy na prawdę zdumieni tym urządzonkiem i tym co można z niego wycisnąć. Wczoraj próbowaliśmy Cignobianco od Gardelliego i wyszło na prawdę dobre. Jedyne co mnie ciekawi to jak wycisnąć kawę tak żeby mimo wszystko było odrobinę cremy. Ja obstawiam, że trzeba dość mocno i szybko wyciskać, ale muszę to jeszcze sprawdzić na świeżej kawce.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2213 dnia: 25 Styczeń 2018, 11:48:12 »
Odnośnie cremy musiałbyś właśnie szybko przecisnać. Tylko może jakaś kawa z robusta, byłoby łatwiej. Tylko lekka crema wychodziła jak wcześniej ubijałem kawę w aeropress. W prismo raczej tego nie zrobię.

PS. Przy kawę jaka kupiłem i którą też testowaliście jest błąd na stronie a nawet dwa [emoji3] opakowanie jest białe i kawa to połączenie Brazylii z Hondurasem a nie Panama
Nie zmienia to oczywiście faktu, że jest przepyszna.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2214 dnia: 25 Styczeń 2018, 12:14:28 »
Odnośnie cremy musiałbyś właśnie szybko przecisnać. Tylko może jakaś kawa z robusta, byłoby łatwiej. Tylko lekka crema wychodziła jak wcześniej ubijałem kawę w aeropress. W prismo raczej tego nie zrobię.

PS. Przy kawę jaka kupiłem i którą też testowaliście jest błąd na stronie a nawet dwa [emoji3] opakowanie jest białe i kawa to połączenie Brazylii z Hondurasem a nie Panama
Nie zmienia to oczywiście faktu, że jest przepyszna.

Tak myślałem, powalczę w weekend :)
A za Rubensem nadążyć to sztuka, sam też nie ostrzega że coś się zmieniło, a to opakowanie, a to skład ... co dostawa to niespodzianki :) Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawimy i sprawdzimy skład przy następnej dostawie
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2215 dnia: 25 Styczeń 2018, 12:23:09 »
To prismo do cremy i jej nie można uzyskac to zbędny gadżet kawa z filtra rgb z crema wychodzi [emoji3]
Punks not dead just sucks now !

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2216 dnia: 25 Styczeń 2018, 12:27:38 »
To prismo do cremy i jej nie można uzyskac to zbędny gadżet kawa z filtra rgb z crema wychodzi [emoji3]
Yyy a po polsku?:)
Wiesz, jak ktoś nie ma RGB to rozmowa jest nieco inna. :) Mi crema do niczego nie potrzebna, ale czysto teoretycznie poruszyłem kwestię z ciekawości. Na pewno da się ją uzyskać, skoro w reklamowym klipie Prismo wyszła całkiem ładna (chyba że dolewali do kawy płyn do mycia naczyń :D)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2217 dnia: 25 Styczeń 2018, 12:35:30 »
Wiesz jakos nie wierze w super gadżety espresso i cremy nigdy nie bedzie to moze byc tylko cos co bedzie nam to przypominalo bo to nie to cisnienie . A w smaku czy bedzie sie wiele roznic od tego zrobionego za pomoca filtrow ... wątpie . Filtry daja rozne mozliwosci moze byc kawa slodka i kwaskowa i lepiej wycisnac creme . To fajne dla kogos kto nie ma filtrow choc i te u was taniej mozna nabyc i wieksza frajda ;)
Punks not dead just sucks now !

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2218 dnia: 25 Styczeń 2018, 12:55:52 »
Wiesz jakos nie wierze w super gadżety espresso i cremy nigdy nie bedzie to moze byc tylko cos co bedzie nam to przypominalo bo to nie to cisnienie . A w smaku czy bedzie sie wiele roznic od tego zrobionego za pomoca filtrow ... wątpie . Filtry daja rozne mozliwosci moze byc kawa slodka i kwaskowa i lepiej wycisnac creme . To fajne dla kogos kto nie ma filtrow choc i te u was taniej mozna nabyc i wieksza frajda ;)
Ah okej, teraz nieco jaśniej. To prawda, nie ma co się nakręcać na to że uzyska się cremę i kawa będzie 1:1 jak z solidnej kolby, nawet Fellow dość mocno zaznacza, że kawa jest "Espresso-like" czyli podobna do espresso w najlepszym wypadku. :)
Tak czy siak jest w porządku i bardziej mnie przekonuje niż RGB, bo jestem fanem prostych rozwiązań :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2219 dnia: 25 Styczeń 2018, 13:02:32 »
I abstrahując od tematu prismo :) Dziś jeszcze skorzystacie z darmowej dostawy z kodem KULIG
Dla każdego, od każdej kwoty, dla każdego rodzaju dostawy :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi