Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 844902 razy)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1725 dnia: 03 Wrzesień 2017, 13:50:17 »
Hej Deskowi

Byłem wczoraj na Wilczej.
Bylo bardzo miło, smaczna kawka, mili panowie za barem. Prawie namówili mnie na wagę Bonavity, ale podejrzałam ze sami ważycie na Acaia'i Pearl i łamie się czy się nie szarpnąć bo wyglada ze mógłby to być docelowy sprzęt.
Pozdrawiam i dobrego biznesu życzę w nowym, niezłym miejscu.







Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1726 dnia: 04 Wrzesień 2017, 08:55:53 »
Hej Deskowi

Byłem wczoraj na Wilczej.
Bylo bardzo miło, smaczna kawka, mili panowie za barem. Prawie namówili mnie na wagę Bonavity, ale podejrzałam ze sami ważycie na Acaia'i Pearl i łamie się czy się nie szarpnąć bo wyglada ze mógłby to być docelowy sprzęt.
Pozdrawiam i dobrego biznesu życzę w nowym, niezłym miejscu.








Hej!
Dzięki za miłe słowa, a co do ważenia to bywa bardzo róóóóżnie :) W Kołobrzegu używamy wag Hario i Brewista (hario do przelewów a brewista do espresso). Z kolei np na eventy przeważnie zabieramy wagi Hario (starszy i nowszy model). Natomiast jeśli chodzi o wagę Bonavity to bardzo fajny kawałek sprzętu wg mnie :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1727 dnia: 04 Wrzesień 2017, 09:06:29 »
I jeszcze cześć wszystkim :)

Informuję tych, którzy jeszcze nie zauważyli, ale od piątku mamy już w sprzedaży innowacyjny dripper Gabi Master A : https://www.coffeedesk.pl/nasze-marki/glowbeans/

Zapraszam!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1728 dnia: 04 Wrzesień 2017, 11:01:15 »
Swego czasu też byłem napalony na Acaię, ale zrozumiałem, że to przerost formy nad treścią. Fajna waga, ale gdyby była połowę tańsza (conajmniej).
Aktualnie żyję w zgodzie z jubilerską z allegro za 30zł i jest bardzo git do przelewów. Jak upadnie, zaleje, ukradnie to nie żal. A z timerem to faktycznie bonavita jest sensowna. Hario za wolne, delikatne i irytujące w użytkowaniu moim zdaniem.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1729 dnia: 04 Wrzesień 2017, 11:54:18 »
Swego czasu też byłem napalony na Acaię, ale zrozumiałem, że to przerost formy nad treścią. Fajna waga, ale gdyby była połowę tańsza (conajmniej).
Aktualnie żyję w zgodzie z jubilerską z allegro za 30zł i jest bardzo git do przelewów. Jak upadnie, zaleje, ukradnie to nie żal. A z timerem to faktycznie bonavita jest sensowna. Hario za wolne, delikatne i irytujące w użytkowaniu moim zdaniem.

Bonavita jest bardzo "responsywna" to fakt. Natomiast jeśli chodzi o Hario to też mogę ją z czystym sumieniem polecać, nie jest może demonem szybkości, ale jest niezawodna (swoją domową używam już 4 rok, dwa razy zalana, po wysuszeniu wszystko działa). Skromnym zdaniem, z najtańszych wag z wyższej półki można śmiało brać Hario :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1730 dnia: 04 Wrzesień 2017, 12:56:39 »
Cytuj (zaznaczone)
  Pozbywamy się wody, wsypujemy 15g średnio zmielonej kawy do filtra i łączymy ze sobą wszystkie elementy zaparzacza. Do górnego zbiornika wlewamy 150ml gorącej wody i na tym kończą się nasze zadania! Woda powoli spływa do elementu z prysznicem i kropla po kropli, jednostajnie nawilża zmieloną kawę. Po około 3 minutach 150ml gorącego naparu jest gotowe. 

Pytanie z ciekawości. Czy nie otrzymamy czasem około 120ml naparu, bo 30ml zostanie w kawie?
Poprawcie mnie, jesli sie mylę :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1731 dnia: 04 Wrzesień 2017, 14:40:02 »
Cytuj (zaznaczone)
  Pozbywamy się wody, wsypujemy 15g średnio zmielonej kawy do filtra i łączymy ze sobą wszystkie elementy zaparzacza. Do górnego zbiornika wlewamy 150ml gorącej wody i na tym kończą się nasze zadania! Woda powoli spływa do elementu z prysznicem i kropla po kropli, jednostajnie nawilża zmieloną kawę. Po około 3 minutach 150ml gorącego naparu jest gotowe. 

Pytanie z ciekawości. Czy nie otrzymamy czasem około 120ml naparu, bo 30ml zostanie w kawie?
Poprawcie mnie, jesli sie mylę :)

Aż 30 raczej nie, ale masz rację, nie będzie równiutko 150ml w naczyniu po wlaniu 150ml do górnego zbiornika. To tylko orientacyjne ilości podane przez producenta, tak żeby nikt nie liczył, że zaparzy w tym 0,5 litra kawy na raz :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1732 dnia: 04 Wrzesień 2017, 14:51:17 »
Ahh, tak myślałem :)
W takim razie kolejne pytanie: ile max można w tym zrobić? 300ml czy właśnie tylko 150ml?
Pytam, bo ja i kilku znajomych jesteśmy mocno zainteresowani :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1733 dnia: 04 Wrzesień 2017, 15:03:16 »
Ahh, tak myślałem :)
W takim razie kolejne pytanie: ile max można w tym zrobić? 300ml czy właśnie tylko 150ml?
Pytam, bo ja i kilku znajomych jesteśmy mocno zainteresowani :)

Można użyć więcej wody, ale efekt może być niezadowalający. Producent zaleca używanie max 150 ml z racji tego że woda przecieka dość wolno, więc zalewając więcej kawa może się przeparzyć i wyjść niesmaczna.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1734 dnia: 04 Wrzesień 2017, 15:06:27 »
Krzysztof Barabosz zaparzał po 200ml w tym i tutaj cytat z jego facebookowej wypowiedzi:

"Z ciekawostek :) Szybkość przepływu wody uzależniona jest od temperatury wody. Im wyższa temperatura, tym większe ciśnienie wytwarza się w klepsydrze z "prysznicem" co przekłada się na szybszy przepływ.

Przykład.

Woda o temperaturze 18 st. C

- 200ml / Master A / 4 min. 25 sek.
- 200ml / Kalita 155 / 4 min. 15 sek.

- 150ml / Master A / 3 min. 50 sek.
- 150ml / Kalita 155 / 3 min. 35 sek.

Woda o temperaturze 94 st. C

- 200ml / Master A / 3 min. 00 sek.
- 200ml / Kalita 155 / 2 min. 50 sek.

Wbrew pozorom poza tym, ze otrzymujemy powtarzalne i zbalansowane kawy, zabawy z Master A jest co nie miara :) A jeszcze dochodzi polewanie pulsacyjne itp itd."
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1735 dnia: 04 Wrzesień 2017, 22:05:30 »
Swego czasu też byłem napalony na Acaię, ale zrozumiałem, że to przerost formy nad treścią. Fajna waga, ale gdyby była połowę tańsza (conajmniej).
Aktualnie żyję w zgodzie z jubilerską z allegro za 30zł i jest bardzo git do przelewów. Jak upadnie, zaleje, ukradnie to nie żal. A z timerem to faktycznie bonavita jest sensowna. Hario za wolne, delikatne i irytujące w użytkowaniu moim zdaniem.

Bonavita jest bardzo "responsywna" to fakt. Natomiast jeśli chodzi o Hario to też mogę ją z czystym sumieniem polecać, nie jest może demonem szybkości, ale jest niezawodna (swoją domową używam już 4 rok, dwa razy zalana, po wysuszeniu wszystko działa). Skromnym zdaniem, z najtańszych wag z wyższej półki można śmiało brać Hario :)

Do hario bym nic nie miał gdyby miała normalne guziki 😊 Kropla spadnie na "klawisz" i koniec z odmierzaniem czasu bądź ważeniem 😃 Ale jak ktoś nie ma parkinsona jak ja podczas polewania to będzie zadowolony

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1736 dnia: 04 Wrzesień 2017, 22:56:07 »
Byłem wczoraj u Was na Wilczej i przyznaję, że jadąc rowerem dwa razy minąłem punkt - brak szyldu reklamowego, ale wiem, że pracujecie nad tematem :)
W środku wszystko wygląda bardzo gustownie, ale ja nie miałem ochoty zatrzymać się na dłużej, tylko kupić ziarenka i lecieć dalej. Tutaj pozytywnie zaskoczył mnie barista - zostawił swoje miejsce pracy aby podejść ze mną do regału, poopowiadał o kawie i dał spróbować tego co akurat było na półkach i w młynku.
Jak wygospodaruje więcej czasu, to z chęcią odwiedzę i popróbuję co oprócz kawy można dostać.

Jest tylko jeden problem - wszystko teraz dla mnie jest niebezpiecznie blisko i nie wiem jak mój budżet to wytrzyma :)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1737 dnia: 04 Wrzesień 2017, 23:49:02 »
Potwierdzam ze jest bardzo miło, mi barista jak skończył co miał zrobić wyszedł i wyjął z pudła wagę Bonavity i ponawijał o niej.
Jesteście na dobrym kursie:)
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2017, 00:07:43 wysłana przez andrzejmakal »

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1738 dnia: 05 Wrzesień 2017, 00:03:14 »
Nauka jest taka, aby nie wchodzić tam z pełnym portfelem, kartami kredytowymi i debetowymi :)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1739 dnia: 05 Wrzesień 2017, 01:52:01 »
A nie chcielibyście Kinu pohandlować?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi