Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33506 razy)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #360 dnia: 24 Luty 2024, 18:46:26 »
A do czego służy ten wyczyść?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #361 dnia: 24 Luty 2024, 19:00:07 »
Nie mam pojęcia

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #362 dnia: 24 Luty 2024, 19:07:32 »
No do prania, przecież jest obrazek

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #363 dnia: 24 Luty 2024, 19:09:42 »
A no to inny proszek trzeba użyć.  [emoji38]

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #364 dnia: 24 Luty 2024, 21:12:59 »
Zasadnicza różnica między Decentem a w/w to grupa E61 która wyklucza stabilność temp.i zupełnie inne założenia konstrukcyjne Decent to takie LM Micra z zaawansowaną elektroniką::):)
Gdzie wyczytałeś takie bzdury o niestabilności grypy e61. Ile można się powtarzać i podawać testy temperatury różnych ekspresów z tą samą grupą, gdzie jednoznacznie widać że to inne czynniki mają większy wpływ niż ta sama grupa. Powinieneś chyba bardziej martwić się stabilnością temperatury w swoim Londinium bo tam jest dużo większy z tym problem niż w ekspresach z grupą e61.  :taktak:
Neistabilnosc E61 w ekspresach nie komercyjnych to powszechnie znany fakt , Londinum jest przewidywalnie stabilny a w CT2 mogę robić espresso z dokładnością do 1-1.5 stopnia w ciągu całej ekstrakcji ,natomiast E61 z Decentem nie ma nawet startu :),grupy saturowane jak `LM to już inna bajka .

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #365 dnia: 24 Luty 2024, 21:26:36 »
Zasadnicza różnica między Decentem a w/w to grupa E61 która wyklucza stabilność temp.i zupełnie inne założenia konstrukcyjne Decent to takie LM Micra z zaawansowaną elektroniką::):)
Gdzie wyczytałeś takie bzdury o niestabilności grypy e61. Ile można się powtarzać i podawać testy temperatury różnych ekspresów z tą samą grupą, gdzie jednoznacznie widać że to inne czynniki mają większy wpływ niż ta sama grupa. Powinieneś chyba bardziej martwić się stabilnością temperatury w swoim Londinium bo tam jest dużo większy z tym problem niż w ekspresach z grupą e61.  :taktak:
Neistabilnosc E61 w ekspresach nie komercyjnych to powszechnie znany fakt , Londinum jest przewidywalnie stabilny a w CT2 mogę robić espresso z dokładnością do 1-1.5 stopnia w ciągu całej ekstrakcji ,natomiast E61 z Decentem nie ma nawet startu :),grupy saturowane jak `LM to już inna bajka .

Robisz jakieś testy w domowym zaciszu że takie wnioski czy po prostu tak uważasz i już? Bo aż zadałem sobie trud żeby odświeżyć ostatnie testy różnych maszyn z grupą E61 + scace i chyba inne wnioski wyciągamy z tych danych które są, już nie mówię o komentarzu testujących. Różnice w tych maszynach vel Decent to możliwości 'emulacji" różnych styli czy ekspresów które w Decent są praktycznie nieograniczone, powinienem dodać w Decent I paru innych z grupą... E61. Na pewnym poziomie szczegóły jak wygląd/design, workflow czy materiały i UX decydują co kto kupuje, ale takie rzeczy jak stabilność temperatury to nie jest jeden z tych aspektów bo po prostu poziom w granicach błędu jest taki sam. Chyba że to ma być taśma kawiarni i shot co 90 sekund - i Decent I wiele innych może nie podołać. Generalnie często pomijanym aspektem jest czas po jakim dany ekspres jest gotowy do poprawnego espresso i tutaj grupa E61 jest słaba no ale tego nie napisałeś...

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #366 dnia: 24 Luty 2024, 21:48:09 »
Chyba że to ma być taśma kawiarni i shot co 90 sekund - i Decent I wiele innych może nie podołać.

Na marginesie - nawet najtańszy Decent(Pro) jak i prawie każdy, domowy HX podoła zrobić shota, co 90 sekund, spokojnie nawet, co 60 sekund. Jakbyś napisał, co 5-10 sekund shot to by można dyskutować. Decent ma również wersję XXL, który spokojnie może pracować w kawiarni. Widziałem nawet takowe, gdzie stały dwa XXL i shot za shotem szły bez żadnych przerw po 20+.

Abstrahując, zgadzam się - współczesne ekspresy, bez względu na grupę trzymają zadaną temperaturę na tyle dobrze, że można o tym zapomnieć jako czynniku istotnym przy wyborze maszyny. Teraz to już raczej, dodatkowe możliwości jak (dowolne)profilowanie itd... odgrywają kluczową rolę decyzyjną, choć nie brakuje też takich, dla których wygląd ma kluczowe znaczenie. Każdemu wedle potrzeb i/lub preferencji.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2024, 21:55:04 wysłana przez MSL »

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #367 dnia: 24 Luty 2024, 21:51:49 »
Zasadnicza różnica między Decentem a w/w to grupa E61 która wyklucza stabilność temp.i zupełnie inne założenia konstrukcyjne Decent to takie LM Micra z zaawansowaną elektroniką::):)
Gdzie wyczytałeś takie bzdury o niestabilności grypy e61. Ile można się powtarzać i podawać testy temperatury różnych ekspresów z tą samą grupą, gdzie jednoznacznie widać że to inne czynniki mają większy wpływ niż ta sama grupa. Powinieneś chyba bardziej martwić się stabilnością temperatury w swoim Londinium bo tam jest dużo większy z tym problem niż w ekspresach z grupą e61.  :taktak:
Neistabilnosc E61 w ekspresach nie komercyjnych to powszechnie znany fakt , Londinum jest przewidywalnie stabilny a w CT2 mogę robić espresso z dokładnością do 1-1.5 stopnia w ciągu całej ekstrakcji ,natomiast E61 z Decentem nie ma nawet startu :),grupy saturowane jak `LM to już inna bajka .

Zawsze mnie niesamowicie ciekawi skąd te wnioski, jakieś testy do przytoczenia cokolwiek?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #368 dnia: 24 Luty 2024, 22:20:28 »
Temat może ewoluować w stronę słynnej diety keto :):)to moje wnioski z obcowania z rzeczoną grupą poparte dość  solidnym pogłębieniem tematu ale jak zawsze powtarzam mogę się mylić, moim skromnym zdaniem każda grupa saturowana będzie stabilniejsza a Decent będzie jeszcze bardziej stabilny i przewidywalny ale to tylko moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2024, 22:42:07 wysłana przez rollo45 »

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #369 dnia: 24 Luty 2024, 22:48:07 »
Neistabilnosc E61 w ekspresach nie komercyjnych to powszechnie znany fakt , Londinum jest przewidywalnie stabilny a w CT2 mogę robić espresso z dokładnością do 1-1.5 stopnia w ciągu całej ekstrakcji ,natomiast E61 z Decentem nie ma nawet startu :),grupy saturowane jak `LM to już inna bajka .
W warunkach nie komercyjnych jak to nazwałeś jest właśnie lepiej ze stabilnością  :lol2:, ale to robi się już nudne żeby wkólko prostować takich bajkopisarzy jak ty, napiszę Ci po raz ostatni już Twój londinium ze stabilnością temperatury jest gorszy od wielu ekspresów z e61 i to jest znany fakt a ty żyj sobie w swoim bajkowym świecie dalej i się pocieszaj.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2024, 23:20:14 wysłana przez Artisz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #370 dnia: 24 Luty 2024, 23:26:11 »
Niestety kolega pisze bzdury i zakładam że na żywo z Londinum nie miał do czynienia jak kolega zamiast banialuki opowiadać będzie miał czas można zapoznać się z pierwszym z brzegu tekstem o stabilności LR24

https://www.home-barista.com/levers/londinium-lr-temperature-study-t54105.html

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #371 dnia: 24 Luty 2024, 23:30:38 »
Ja tam będę się cieszył jak zawszę będzie tak :lol2:

temp.jpg

Z nadzieją ze kolejny temat nie wyląduje z kłódką.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #372 dnia: 25 Luty 2024, 00:09:34 »
Niestety kolega pisze bzdury i zakładam że na żywo z Londinum nie miał do czynienia jak kolega zamiast banialuki opowiadać będzie miał czas można zapoznać się z pierwszym z brzegu tekstem o stabilności LR24
https://www.home-barista.com/levers/londinium-lr-temperature-study-t54105.html
Nie licząc tych nie wartych wspomnienia miałem doczynienie i to przez dłuższy czas z 3 różnymi rodzajami grup, podgrzewaną elektrycznie BZ, saturowaną i właśnie E61, więc przestań mi bajki opowiadać jaką różnicę robi sama grupa bo to nie rakieta a proste urządzenie.
Co do tego amatorskiego testu to bardzo słabo i nie dokładnie zrobiony, tyle napiszę, więcej mi się już na serio nie chce na tym forum wkółko poprawiać i przytaczać fakty że to nie od grupy a od całości w danym ekspresie zależy, bo to jak walka z wiatrakami. Będziesz miał czas to poszukaj i się doucz a ja kończę offtopa bo to nie o twoich wywodach na temat e61 jest wątek.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2024, 00:40:58 wysłana przez Artisz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #373 dnia: 25 Luty 2024, 13:37:51 »
Napisałem wyraźnie że kolega nie miał do czynienia z Londinum nie odnosiłem się do innych grup :), Londinum ma stabilność temperaturową na poziomie ekspresów komercyjnych i ten fakt jest łatwy do zweryfikowania .

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #374 dnia: 25 Luty 2024, 13:44:44 »
Ja tam będę się cieszył jak zawszę będzie tak :lol2:

Z nadzieją ze kolejny temat nie wyląduje z kłódką.

Jka

Ale bym się takimi wykresikami pobawil ale gaggiuino to już chyba mój sufit budżetowy w kwestii wykresikow

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi