Autor Wątek: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?  (Przeczytany 4309 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« dnia: 18 Październik 2016, 12:30:47 »
W odpowiedzi na niedawny wątek o ekspresach Rocketa, ciekaw jestem jak duzo osób na forum parzy kawe na ekspresach Lelit.
W odpowiedzi  proszę podajcie model i swoje spostrzeżenia z uzytkowania sprzetu tej marki. Pozdrawiam

Offline Pdi90

  • Wiadomości: 178
  • Ekspres: Faema Due, Salda Napoletana, Gaggia Titanium, French press, Hario V60, ColdDrip
  • Młynek: Astoria Brevetto, Mazzer
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2016, 09:01:52 »
Mam Salde Napoletane - ekspres ekstremalnie podobny do lelit pl 042. Świetny kompromis jeśli chodzi o cenę, jakość i ilość zajmowanego miejsca w kuchni. Ekstremalnie proste konstrukcje, przez to trwałe. Osobiście nie planuję go kiedykolwiek sprzedawać.
W Internecie każdy może stać się kimkolwiek zechce... To smutne i zarazem zastanawiające, że tak wielu ludzi wybiera bycie głupimi...
Zapraszam do odwiedzenia niezależnego  forum audio !

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:36:02 »
Podbijam temat, czy są szczęśliwi lub nieszczęśliwi posiadacze ekspresów Lelit?
Jakie wady zalety?
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline jitt Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit PL042TEMD, v60-02, FP
  • Młynek: Lelit wbudowany, BCG152SK, Quick Mill Tipo
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2017, 18:40:42 »
Podbijam temat, czy są szczęśliwi lub nieszczęśliwi posiadacze ekspresów Lelit?
Jakie wady zalety?
Michał, mam lelita z pidem i młynkiem pl042temd model Anita. Jestem bardzo zadowolony.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2017, 19:19:05 »
U mnie na pokładzie jest Lelit 041 Anna LEM. Po 2,5 roku trochę kapie mi z dyszy pary, odkamienianie nie pomaga. Poza tym super, stosunek jakości do ceny moim zdaniem wybitny.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2017, 15:46:52 »
Ja byłem posiadaczem ekspresu Lelit Mara PL62 przez ponad 10 miesiecy.
Zalety:
- porządny, dobrze wykonany, dosyć ciężki (ok 19 kg) ekspres z bojlerem o pojemności 1,4 l do użytku domowego, wyposażony w wymiennik ciepła (Hx)
- wyposażony w legendarną grupę E61 , zapewniającą dobra stabilność temperatury
- rozmiar... chyba najmniejszy ekspres wyposażony w Hx, E61 i duży( jak na warunki domowe) bojler
Wady:
- raczej nie jest to ekspres dla zaczynajacych swoja przygodę z dobra kawą, bo pewnie nie docenią jego możliwości ( ważne są umiejętności osoby przyrządzajacej na nim kawę)
-  wymagania dotyczące pozostałego sprzętu ... kiepski młynek odpada (kanałowanie)  ...
- cena, od jakiegoś czasu znacząco wyższa cena w Polsce niż np półtora roku temu...
- czas potrzebny do dobrego nagrzania eskpresu to min 30 min ( jak kazdy  inny ekspres z gr E61)

Przy odrobinie chęci, użyciu dobrej, świeżo palonej kawy i dobrego młynka ekspres pozwala uzyskac bardzo aromatyczne, smaczne espresso.
Polecam.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2017, 15:52:49 wysłana przez PiotrekBM »

Offline jacek1708

  • Wiadomości: 60
Odp: Lelit ekspres kolbowy kto posiada?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2017, 11:01:10 »
Ja byłem posiadaczem ekspresu Lelit Mara PL62 przez ponad 10 miesiecy.
Odkupiłem go od Piotra.
Jak skończył rok, to padł w nim presostat. Serwis przysłał w ramach gwarancji pomimo przekroczenia terminu. Zapłaciłem tylko za przesyłkę i od tamtej pory bez awarii. Tak jak pisał PiotrekBM, młyn musi być dobry.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi