Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130601 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Wrzesień 2016, 22:56:20 »
wycinek fot z instrukcji składania, proste jak budowa cepa


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Wrzesień 2016, 16:21:09 »
     Podsumowując, skladając mobilną na elementach rowerowych- a tak sie da co potwierdza moja maszyna stojąca w garażu, wcale nie trzeba wydawać nie wiem jakich pieniędzy na to cudo.
    Stawiając od podstaw samodzielnie albo ze szwagrem spawaczem  da sie wykorzystać rame roweru , opus wytoczone ośki i piasty, to juz pod zamówienie ale zawsze gdzieś w okolicy jest ktoś kto ma wejście na tokarnie więc to kwestia  2-3 stów po znajomosci i piasty i ośki są. Ewentualnie przystosowywane piasty  rowerowe, jak wspomniałem info na rowerach poziomych, lub stosowanie piast i osiek z wózków inwalidzkich.

przypomniało mi sie jeszcze coś, zauważyłem ze chińczyki zastosowali sprytny patent..... rura pozioma łącząca  rower z budą jest trójkątna, ułożona tak zeby w pionie  miałą największą sztywność bo w sumie na boki sie nie wygina a jak sie wygina to predzej pęknie głowka sterów.

    Koła to problem, nie powiem......

Stawiając od podstaw można dobrac korbe ,kasete z masymalnym przełożeniem, pojemną przerzutkę, dobre heble na tył- dobry v brake załatwia sprawę, przód tarczowy  mechaniczny i mamy spokój.

zabudowa spawa indywidualna + sanepid


akumulatory, mi z pobieżnych obliczeń  wyszło zę na około 50 kaw w wersji z pompą podającą wode , + młynek  trzeba około 25 ah przy aku 12v na przetwornicy na 230V
realne potrzeby około 100ah zeby mieć spokój i nie zajechac akumulatora w 3 miejące,
ceny- za porządny aku żel  100 ah około 800zł   przetwornica z prostownikiem, czyli jedno urządzenie do ładowania akumulatora i zamiany prądu z aku na prąd zmienny ( około 700zł żeby miałą moc około 1000W -choćby chwilowej mocy )
przetwornica czysty sinus-stabilne napięcie.
Nie mam pojecia czy te wyliczenia się pokrywają z realiami w terenie.

Ci którzy maja doswiadczenie ze sprzętem mobilnym-  zachęcam do dzielenia się wiedzą.
Choć jak pokazuje życie...można udawać greka....jak goscia pytałem-ma mobilną- na jakich oponach jedzie.....to cos tam burknął  że jakies tam ma, nie zna sie, nie wie itp... jak doczytałem,przeszukałem fora,informacje, doszedłem ze mogą być dobre maxxisy hokowormy i ze powinny miec dopisek 2PLY- i mu to podpowiedziałem w dobrej wierze ...... to mi odpowiedział ze na oponach sie zna bo jeździ 25 lat na rowerze...... więc albo sie człeku znasz i jak cie ktoś pyta to powiedz  albo powiedz ze nie chcesz sie dzielić wiedzą ze to tajemnica handlowa itp a nie udawaj laika po czym odpisujesz ze laikiem nie jestes:)   


ekspresy jakie sie przewijały w info o mobilnych:  :ogien: gazowe  :ogien:
astoria perla dżwigniowa i połautomatyczna 
fracino dżwignia i półautomatyczna
bezzera
i co tam sie jeszcze by nadawało?
palanca
wega




   

 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Wrzesień 2016, 19:15:22 »
z ceną tego aku to się o dobre 200-300 zł, jeśli to ma być porządny akumulator. do tego przetwornica - Ty myślisz, że 1 kW chwilowej mocy(gdzie chwilowa oznacza średnio 5 sekund), czyli jakieś może 700 W ciągłej da radę Ci ogarnąć ekspres i młynek?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Wrzesień 2016, 23:55:22 »
Siewcu a znasz sie na akumulatorach żelowych?
doradź bo nie wiem czy pytasz czy stwierdzasz
poczytałem, popytałem i zakres  cen aku zelowego 100Ah  to 600-1300zl za 800 zl po zniżce w znajomym sklepie dostane aku  sprzedawane na alegro za okolo 1000zl.
znasz dpowiednie parametry? Doradź bo na to licze
jesli przetwornica daje stalego 700W  a chwilowego 1000Wk to chyba da rade jesli:
ekspres gazwy bo tylko taki rozwazam już
pobór mocy n podtrzmanie 50W
tylko pobór przez pompę 300W w chwili dpompowywania wody po zrobieniu kawy.....no to ile pompa 300watowa będzie pchala wode porzebną na 1 kawę?
młynek....300 Wat ale przcierz ni mielisz jednoczenie kawy i jej nie robisz prawda????
mielisz kawę- ile to zajmuje??? 10 sekund?? masz pobór na młynku 300W plus stałej na potrzymanie espresu 50W czyli max 350W
młynek stop-pobór stop, zostaje tylko to podtrzymanie 50W
robisz kawę-przy dźwigni nie ma pompy wewnętrznej, czyli zadziała tylko zewnątrzna uzupełniająca odrobinę wody na kawę i parę do mleka.... czyli podtrzymanie 50W plus pompa 300W  masymalnie znowu 350
ale nie jednoczenie 350 i  350.....
czy przetwornica np
Sinus PRO-1000W 12V/230V 700/1000W  linka nie daje bo mozesz wyszukac cna 650zl okolo.
jej dane:
Moc znamionowa (ciągła)   700 W
Moc przeciążeniowa (chwilowa)   1000 VA
Napięcie akumulatora / -ów   12 V
Prostownik (prąd ładowania)   20 A
Napięcie ładowania PV   ~ 36V 12 - 50 V
Regulator solarny   Brak
Automatyczny regulator napięcia sieciowego - AVR   140 - 275 VAC
Prąd jałowy (bez obciążenia)   0,3 A ≤ Wartość prądu jałowego ≤ 1,5 A
Dopuszczalny zakres napięcia zasilającego   
Przełączenie na zasilanie bateryjne następuje w chwili, kiedy napięcie sieciowe jest niższe niż 160 V (+- 5 V) lub wyższe niż 260 V (+- 5 V)
Częstotliwość napięcia zasilającego   45 Hz ~ 65 Hz
Częstotliwość napięcia wyjściowego UPS   50 Hz (+- 0,5 Hz)
Zakres napięć wyjściowych   
Regulator napięcia sieciowego AVR: 204 - 240 V, zasilacz awaryjny UPS - akumulator: 230 V (+- 3%)
Zabezpieczenia przeciążeniowe (zasilanie bateryjne)   
W przypadku przeciążenia 110 % - 130 % odłączenie zasilania następuje po 30 s. Jeżeli przeciążenie jest wyższe niż 130 % odłączenie zasilania następuje natychmiast.
Zabezpieczenie przeciążeniowe (zasilanie sieciowe)   Urządzenie ostrzega o przeciążeniu, aż do momentu zadziałania bezpieczników.
Dopuszczalna wilgotność   10 % RH ~ 90 % RH
Dopuszczalna temperatura pracy   0 ~ 40 °C
Wymiary   310 mm x 170 mm x 330 mm
Waga   9 kg

będzie odpowiednia? tak czy nie? nie wiem, nie znam się z ego co doczytałem to powinna byc ok albo nawet za mocna ,ale napewno nie za słaba. masz inne typy,pomysły ,pisz, wszstko rozważę
jesli gość co miałem mieć od niego węge, twierdził że na aku 190 Ah ( pompa,młynek, jechał bez ładowania spokojnie 2 dni a zdarzyło sie i 4 .... jasne zalezy ile kaw wydal... ale pisz co myślisz ,znasz sie na prądzie,aku?przetwornicach?
,

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Wrzesień 2016, 09:01:47 »
pracuję w sklepie motoryzacyjnym i wiem ile kosztują żelowe aku :) jak kupisz tanie aku, to szybko zdechnie - trzeba dołożyć do czegoś normalnego, po znajomości może faktycznie za 800 zł Ci go ktoś załatwi, ale normalna cena to 1000-1100 zł. a ekspres gazowy... jesteś pewny, że to dobre rozwiązanie? butla swoje waży, a myślę, że różnica w wadze między mniejszym aku i przetwornicą i do tego butla będzie taka, że bardziej się opłaci wziąć ciut większy aku i mocniejszą przetwornicę. ew kupić ascaso z termoblokiem, choć nie wiem jak w tym przypadku wygląda kwestia poboru prądu... a im mniej do popchania na takim "rowerze", tym łatwiej Ci będzie na dłuższą metę - a uważam, że takim przypadku, warto liczyć kilogramy.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Wrzesień 2016, 09:25:41 »
to policz, pobory na pompy, i młynek. n to gdzies liczłem wyszlo 0,3kwh
 plus pobór esresu jesli miałby byc elektryczny, to jakis koszmar, 2,5- do 3,4 KW przez 8godzin......nawet jesli nie cały czas ale woda grzana byc musi ....  takie srednie pobory .... weź to najperw wbij na aku!!!
nie wiem czy instalaca w garażu wytrzma.  zeby nabic w 10 h noc- musze ladowac maksmalnym dopuszczalnym prądem.

nie powiesz mi zę mala butla 2,5 albo 5 kg wazy wiecej niż aku z którego wyciąnę  jej energetyczny odpowiednik.

bula 5kg na espresie wytrzymuje okolo 2 tyg, w zaleznosci od ilosi kaw,  niech bedzie wymiana raz w tygodniu to i tak drobiazg.
nie ma obcji zeby aku bylo lzejsze

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Wrzesień 2016, 13:09:30 »
Poza tym jakaś przyczyna dla które wiekszość mobilnych jest na gaz i musi sie ograniczyć do kilku espresów zamiast wybierac z szerokiej gamy eletryków.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Wrzesień 2016, 19:04:18 »
a wziąłeś w tych wszystkich wyliczeniach pod uwagę temat ewentualnych napraw czy innego serwisu ekspresu? taka przetwornica jak podałeś nie jest w stanie sobie poradzić z uruchomieniem lodówki, która ma chwilowe szarpnięcie prądu i pobiera normalnie ok. 180 W... musisz brać też pod uwagę awaryjność "generatora prądu" niestety, sprzęty do pracy okazjonalnej nie nadają się niestety do pracy ciągłej pod obciążeniem, a Ty(przynajmniej takie mam wrażenie) nie bierzesz pod uwagę, że cokolwiek może się zepsuć. a naprawa nie trwa 5 minut... a co do poboru prądu - no cóż, nie patrzyłem na pobór prądu przez ekspresy czy młynki, ale zerkając na szybko na stronę ascaso zajrzałem na ekspres steel uno prof i młynek i-mini i1. łączny pobór prądu takiego zestawu to 1300 W - ale czy faktycznie będziesz miał te 1300 W pobierane cały czas? z tego co widzę to markowo celujesz wyżej niż w ascaso, choć licząc na szybkiego, taki zestaw przy aku 110 Ah wystarczy na godzinę ciągłej pracy obu urządzeń. czy to mało? tego nie wiem, ale ładować i tak będziesz, a ja osobiście(jeśli chodzi o prostownik, a nawet nie tyle prostownik, co inteligentną ładowarkę) kupiłbym np ctek mxs 10, albo inny odpowiednik wysokiej półki boscha czy innego producenta - żadnych wynalazków typu volt polska, czy innych mało markowych.

moim zdaniem - jeśli chodzi o tematy mechaniczne idziesz w dobrym kierunku, co do sprzętu - nie wypowiem się, ale zastanów się jeszcze raz, i to konkretnie, nad tematyką potrzeb elektrycznych zestawu, który chcesz kupić i dobierz do tego odpowiednie elementy - markowy aku, porządną przetwornicę, i koniecznie dobry prostownik. im więcej oszczędności w tym będziesz szukał, tym większa szansa na to, że albo Ci wysiądzie sprzęt w trakcie robienia kawy z powodu przegrzanej przetwornicy, albo aku pewnego dnia powie, że p... nie robi albo weźmiesz rano prostownik do ręki i się okaże, że akumulator się nie naładował, a Ty za 5 minut musisz wyruszać...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Wrzesień 2016, 14:21:16 »
chwila moment.
sprawy mechaniczne -ok to sie zgadzam  na tym sie znam i z tym sobie rade dam.

jasne ze nie bede kupowal kiepsiego srzetu el. przetworniy i prostownika, znasz sie na tym? podrzuc prosze konretne rzyklady,modele,jakie au bo tego nie podajesz a ja tego potrzebuje.
masz racxje nie ma co kupowac kielskiego srzętu i to sie zgadzam ale bezsensem jest to powtarzac,
apel do ogółu,konkrety, jaki aku zelowy, przetwornica i prostownik.

ale chwil jaka praca ciągla i i jaki srzęt do ciągłej albo do okazjonalne? nie rozumiem.

czy 15 sekundowe użycie mlynka i przerwa z 3 minutu i mw tym czasie 15 sekundowe użyci pompy to praca ciągla czy okazjonalna? a może chozi ci o to ze okazjonalna tzn aku dziala raz na miesiąć?

cos tak sie uparł na ekspresy eleltryczne na akumulatorze????
wzędzie gdzie szkałem czy czytałem to gazówki.powtarzam gazówki. czemu mam wyważac otwarte drzwi?
wszędzie gdzie czytam ludzie biorą dobe markowe porządzne ekspres...klasa astori itp.. to mam sie pchac w niższej jakosci ekspresy zeby miał niższy pobór mocy? bo to mi mozliwosc zasilenia 110ah pzrez 1h??
no ludzie gdzie tu logika?
policz ile ten ekspres kosztuje? nawet nie sprawdzam
dodaj do tego przynajmniej 2 albo i 3 aku 110a p pzetwornice.
weź pod uwage to ze nie wiem jak jest z mozlioscią ladowania ak duzych zestawów w garażu.

1h ciągłej pracy ?? na aku zelowym 110ah? 
a wziałeś pod uwage ze te 1h pracy to w większości jest zarzanie jednego zbiornika wody?esli ekspres ma jakis zbiornik?
i co ja mam sie pierzyc z wyjazdem 500 kg roweru,tyrac to pod góre w terenie po to zeby spzedac ile kaw? ile starcz na 1 aku 110ah?

kontra gaz:
ekspres i 1 au 100ah  i koniec,starczy na 2 dni przyjanmniej a butla na 2 tygodnie.

a awarie, jak nie biore pod uwagę? jak sie spieprzy ekspres gazowy czy elektrycny to i tak jestem w czarnej dupie zadna róznica.
czyba jak masz ekspres  aku i jeszce jednen aku i jeszce jeden i do tego prostowniki itp to masz wiecej elementów potncjalnych do zepsucia, ok nie ma co gadac,

na calym swiecie ludzie stosują gazówki..zakladamy brak dostepu do prądu- to po cholere ja mam brac elektryka?i wozic aumulatory.

apel do forumowiczów, jak ktoś ma kawiarnię, załóżcie proszę esli można miernik  taki wkladany do kontaktu, i podepnijcie ekspres, sprawdźcie ile zeszlo prądu w ile gdzin na ile kaw



Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Wrzesień 2016, 14:33:18 »
ja się nie uparłem na ekspres elektryczny, tylko na wzięcie całości pod uwagę :) a w tym się mieszczą też Twoje możliwości fizyczne jeśli chodzi o pchanie takiego wózka - ekspres swoje waży, akumulator też, a i butle lekkie nie są...

jeśli chodzi o aku - u mnie się sprzedają jako podtrzymujące exide'y, np es900, i reklamacji nie było - ale to 80ah... do tego prostownik odpowiedni, ja wziąłbym osobiście cteka mxs 10 - trochę kosztuje, ale to już inteligentna ładowarka, do której możesz podpiąć akumulator na rok, zostawić w garażu i nic mu się nie stanie. obsługuje aku zwykłe, agm, żelowe, ma też funkcję odsiarczania gdyby Ci padł w samochodzie ;) wszechstronne rozwiązanie, które się praktycznie nie psuje. a przetwornica - no cóż, ciężki temat... volt to nie jest sprzęt z najwyższej półki, zdarzają nam się reklamacje na ich przetwornice czy prostowniki, aczkolwiek za dużo nie sprzedajemy tego - no i jeśli chodzi o coś, co poprawnie zadziała, to nie ma też wyboru za dużego, bo zostaje albo sinuspro albo powersinus - reszta daje sinus modyfikowany. tym tematem akurat się nigdy nie interesowałem, bo to co potrzebowałem zasilić w samochodzie miało dedykowane zasilacze - telefon, nawigacja, czy nawet laptop... ale dla niezawodności i minimalizacji ryzyka szukaj sprzętu z wysokiej półki, przykłady takich aku i prostownika Ci podałem, z przetwornicą nie pomogę niestety.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Wrzesień 2016, 22:59:49 »
ależ ja biore pod uwage całosc, to ma działać, nie moge sie zameczyć jadąc tym, ma byc mobilne a nie debilne, ma byc bezpieczne dla mnie i otoczenia i ma ładnie wyglądac.

czy dam rade....nie widze powodów dla których nie miałbym dac.
zrobiłem próbę na pusto-było ok,hamowanie pomijam:) , teraz bedzie chwila to posprawdzam kazde połączenie, zaproszę ze 3 tęgie osoby na przejażdżczkę  to tak spokojnie bede miał ze 190kg dodatkowego obciążenia a jak gdzieś znajde płyty jumbo to tysz załadujemy 1 plyta kolo 130kg


ekspres czy to gaz czy prąd wazy tyle samo, zakłądamy że dżwigniowy.
 ale do elektrycznego musisz dodac conajmniej 2 aku po 110 lub 100 ah czyli razem będzie 3 aku bo jeden około 100 albo 80 ah obsłuży  pompe do podawania wody z baniaka plus młynek. a dwa pozostałe muszą nagrzac i utrzymac gorącą wode przez 8h...
 więć juz na starcie masz więcej do wożenia, ile ważą dodatkowe 2 aku 100 ah? plus 2 przetwornice albo jedna?  pierwszyz brzegu na alegro aku za 1000zł waży 30kg..razy 2 plus przetwornica masz 70kg  dodatkowo tylko po to zeby nagrzac wode.....
kontra.butla mała turystyczna , nie 1kg ale moze byc 2,5 albo 5 plus 1,5 węża, zawory, jak to wszystko wazy z 8kg to bardzo dużo, a cene pomijam.

to co podpowiedziałes o aku i przetwornicach  biore bardzo do serca, dzieki, bo nie mam ochoty wtopic i zepsuc pomysłu przez brak prądu a gównianych akumulatorach.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Wrzesień 2016, 23:08:52 »
elektryka to ciężki temat, to zależy od tego jak chcesz traktować ten biznes - bo jeśli to ma być dodatkowe, niezobowiązujące źródło dochodu, to można by było lekko przyciąć koszty, wrzucić lekko "przewymiarowaną" przetwornicę i trochę tańszy aku, też by dało rado ale ryzyko awarii jest większe niestety. ja jestem trochę pesymistą, aczkolwiek uważam, że w głównych punktach biznesu nie ma co szukać nierozsądnych oszczędności - a imo przycinanie na czymś, co finalnie uniemożliwi Ci zrobienie kawy(chyba że masz zamiar wozić jakieś mielone tchibo na zapas :P), nie ma najmniejszego sensu - ale za to ma to minusy, dłużej się będzie całość zwracać... do tego, tak realnie patrząc - policz sobie na kartce i rozplanuj ile prądu i na co będziesz zużywać, a potem zastanów się czy faktycznie potrzebujesz aku 110 ah i jakąś mocną przetwornicę...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Wrzesień 2016, 08:37:07 »
jasne ze elektryka to ciężki temat, nie moge traktowac mobilnej jako niezobowiązującego źródła  bo laduje w to grubą kasę,  oszczędność po 200-400zl na aku i prądnicy to żadne pieniądze, łącznie  tyle to urwe targując sie w tartaku o tarcice ,ze stolarzem, wyszukując używanego sprzętu -choćby kran,zlew kamperowy itp. urywając kilka zl na oponie , sam zrobie serwis rowerowy, zawsze troche mniej za robote a sprawdze co trzeba wymienić itp choć jak widzę to części są w dobrym stanie .
Zamiast kupowac,zamawiac blotniki drewniane za jakiś chore pieniądze,  wczoraj zacząłem sam robić, testowo obłóg świerk juz podgięty wstępnie ,na sośnie z wyraźniejszymi słojami będzie jeszcze lepiej wyglądało. docięcie,dopasowanie ,  ,szlifowanie , zaoblenie krawedzi, wstawienie akacjowych wstawek pod śruby mocujące ,capon, szlif, lakier jachtowy ze 3 razy cieńko i gotowe. ewentualnie rozcieńczony pokost na ciepło, na to docelowy pokost i woda może sie lać wiadrami, mam deski z tui -suszone 2 lata, nastepnie przesycone na gorąco pokostem, nie do ruszenia przez wodę

zapotrzebowanie na prąd ,licze to 0,3 kw na 50 kaw tyle matematyka jesli nic nie pokręcilem , bufor w razie większej ilości kaw mieć muszę i mam nadziejej sie będzie przydawał, plus zabezpieczenie z razie braku prądu w garażu-może wywalic trafo w  mieście i setki innych niespodzianek więc jakby nie ladowalo w nocy to chciałbym żeby prundu było tak na 2 dni pracy.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Wrzesień 2016, 21:43:20 »
nu i działa tak jak chciałem, czyli polanie obłogu  czy obłogi?  rodzaj męski czy żeński:)?  wrzątkiem, przetrzymanie kilkanascie minut  w kabinie prysznicowej z tym wrzątkiem i parą.
Wstępnie podgięcie , następnie zawinięcie już elastycznego drewna na kopycie zrobionym z  błotnika  zdemontowanego z mojego roweru, do przyczepiania  takiego drewna polecam taśmę malarską a nie tytyrytki, taśma nie uszkodzi drewna a dociągnąć nią gięty element tysz można, ma swoją wytrzymałość.

narazie próba wykonana na świerku 3mm grubości, w kolejce na docelowe błotniki czeka 4mm sosna z ładniejszymi słojami, marzą mi się sękate wzory ale tego chyba nie wygnę:)

kupiłem obóg długi na 210cm po cięciu na połowe mam odcinki akurat na jeden błotnik na koło przednie, wymarzyło mi się żeby poza wygięciem  zgodnym z krzywizną koła błotniki miały ładne delikatne pogięcie w stronę przeciwną - na końcach:)  sprawdziłem: ciężko, na kilka etapów, delikatnie i z wyczuciem ale się da to zrobić, no i oczywiście takie samo pogięcie będzie miał błotnik tylni:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Wrzesień 2016, 21:53:28 »
wpadłem w sieci na takie ekspresy,gazowe....
 w google,powinno sie dać znaleźć.
Lever Espresso Coffee Machine Marcfi A93P
MS ELITE LEVER 2gr GAS
coś ktoś szłyszał o tych ekspresach?widział?

a tutaj czeska strona
kavovary.cz/gastro-stanky/
ekspresy i pojazdy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi