Autor Wątek: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?  (Przeczytany 35783 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #180 dnia: 06 Marzec 2024, 14:42:03 »
Problem jest tego typu, Fux, że producenci czy sprzedawcy silikonowych nie piszą tych dwóch rozmiarów grubości, wewnętrznego i zewnętrznego okręgu. A taki kształt uszczelki determinuje prawidlowe ułożenie pfa. Wczoraj przewaliłem neta, HB, bo też pisali i nie trafiłem, więc jak wspomniał @Jozin von Bazin uszczelka nie będzie pasować.
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #181 dnia: 06 Marzec 2024, 15:34:31 »
Gdybyście cos sensownego zamawiali, to dajcie znać co i jak. Ile kaw to wytrzymuje?


Jeżeli myślisz o uszczelce silikonowej to zamawiam w KOREE, przynajmniej przyślą dopasowaną i nie trzeba będzie odsyłać.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #182 dnia: 06 Marzec 2024, 16:42:30 »
Ma to sens. Po ilu kawach kwalifikuje się do wymiany?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #183 dnia: 06 Marzec 2024, 17:10:36 »
Wysłałem zapytanie do Koree.

To zależy, ile dziennie shotów robisz? Ile czasu siedzi w grupie pf? U mnie w ECM-ie... długo 🙂
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #184 dnia: 06 Marzec 2024, 17:18:23 »
Wg mnie nie ma sensu, ta oryginalna guma w Micra chyba ma jakąś domieszkę silikonu, jest bardziej miękka niż standardowych. U mnie siedzi już rok i nadal jest elastyczna.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #185 dnia: 06 Marzec 2024, 17:31:15 »
Ja mam bezpośrednie, codzienne porównanie, gdy zapinam pfa w Classice na Cafelat z lekką siłą, a na gumie Mikry ciężko idzie. Cały czas nie mogę się przyzwyczaić, że w LM muszę mocniej przesunąć w prawo, bo jak docisnę lżej, mniej,  w porównaniu z silikonową, to wodę wywala podczas ekstrakcji przy drobniejszym mieleniu. Na początku przygody z Mikrą myślałem, że to uszczelka felerna.
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #186 dnia: 06 Marzec 2024, 20:48:42 »
Właśnie miałem taki sam problem, że musiałem bardzo mocno dociskać w prawo bo inaczej ciekło spod uszczelki. Odezwałem się do koree i kupiłem silikonową uszczelkę (bo polecają ją bardziej niż oryginał). Problem już mam z głowy i o wiele lepiej to teraz działa. Na fakturze opisana jako USZCZLEKA SILIKONOWA pomarańczowa 71,6 x 55 x 8,2.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #187 dnia: 06 Marzec 2024, 22:47:49 »
W końcu znalazłem: tak wygląda ksztalt uszczelki La Marzocco do grupy, dwa zdjęcia u góry => to co widać, zaś dwa u dołu => czego nie widać, siedzi we wnęce grupy.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2024, 22:59:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #188 dnia: 06 Marzec 2024, 23:04:52 »
I dokładnie z takimi „przetłoczeniami” jest ta uszczelka którą ja kupiłem.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi