Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Technivorm Moccamaster KBG 741 czy Melitta 100704 Aroma Signature De Luxe Style

(1/8) > >>

ChrisPL:
Witam wszystkich.
Pytanie co wybrać:
Technivorm Moccamaster KBG 741 czy Melitta 100704 Aroma Signature De Luxe Style.

Obie maszyny mają gwarancję 5 lat.
Identyczny sposób zaparzania kawy, nawet moc grzałek identyczna 1520 W.
Często bywam w Niemczech, ceny tutaj wynoszą odpowiednio:
Moccamaster 189 EUR, Melitta 119 EUR.

Czy ktoś z Was posiada w miarę nowy model Moccamaster? Interesuje mnie jaki jest czas parzenia 2 filiżanek kawy (0,25 L), konkretnie jak długo
z dyszy kapie gorąca woda.  Mój znajomy posiada Moccamaster, model sprzed około 5 lat i tam czas ten wynosi tylko 50 sek (mierzyłem).
Melitta posiada przycisk, który powoduje dłuższy czas parzenia mniejszych ilości kawy. Uważam, że to bardzo przydatne.
Może ktoś z Was ma także tą Melittę i podzieli się wrażeniami.

donkiszot:
Czas polewania, a czas parzenia, to dwie rzeczy. Czas parzenia regulujesz grubością mielenia. Co nie znaczy, że przycisk melity jest bez pomysłu. Niestety nie miałem bliższej okazji.

ChrisPL:
Znajomy z Moccamasterem kupuje normalną mieloną kawę. U niego czas parzenia jest dość krótki.

donkiszot:
Bo kawa jest stara i sucha.

pawel:
Ja mam Moccmastera KBG 741 AO (nowy, kupiony w 2014 r). Wydaje mi się, że czas polewania z dyszy nie jest dla mnie istotnym parametrem.
Czasem po zalaniu wodą zatrzymuję kawę w zbiorniku unosząc go z widełek (blokada wylewki do dzbanka). Wtedy sam decyduje ile trwa parzenia kawy. Są na youtube filmy z instrukcjami, gdzie widać takie zaparzanie.

Napisz czy chodzi o dwa kubki po 0,25 l czyli 0,5 l. To zmierzę czas i napiszę.
Jak jesteś z Warszawy to zapraszam w czwartek do Plakatówka Cafe. Będą warsztaty parzenia kawy. Zabiorę Moccamastera i będzie można sprawdzić samodzielnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej