Autor Wątek: Włoskie doznania  (Przeczytany 9828 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Włoskie doznania
« dnia: 29 Lipiec 2015, 21:49:19 »
Nie chcę opisywać szczegółowo doznań, jakie odczułem pijąc dziś dwie włoskie mieszanki, bo by to chyba było ocenzurowane...

Wczoraj, skuszony już nawet nie wiem czym, kupiłem dwie mieszanki: Caffen NAPOLI i Agust NATURA EQUA.
Otwieram Caffena i czuję smród spalonej gumy, zraziło mnie to, ale już parę razu miałem przyjemność poczuć taki zapach z kawy, więc dobra. Trochę poszło do Mazzera, zrobiłem espresso, wącham, kosztuję i resztę wylewam. No tak ordynarnej kawy nie piłem od czasu głodu, gdy kupiłem ,,coś" w Lidlu, ale to coś z Lidla było lepsze i ile tańsze.
Myślę sobie: rodzice będą zadowoleni, bo i tak piją Maxwell Housa.
Dobra, otwieram Agusta, no śmierdzi mniej, ale potem patrzę na ziarna i spalone tak samo jak Caffen. Idzie do młyna, znów ogląd efektu, degustacja i reszta ląduje w zlewie.
Jedno i drugie wydzielało dyskusyjny zapach, efekt też dyskusyjny i do tego to drogie.
Dzisiaj przypomniałem sobie, dlaczego przez tyle czasu nie zamawiałem włoskiej kawy...
Chociaż Marfisa była inna, nie była śmierdząca i spalona. Żadne to były fajerwerki, ale była to dobra mieszanka. Izzo Silver też mi smakowało, ale wersja Gold... też lepiej nie będę o niej pisał.
Jak ja się cieszę, że dzisiaj też dotarła paczka z kawą od Antonia.

Gdzie ja miałem głowę kupować, stare, zwietrzałe, włoskie mieszanki, które są niewspółmiernie do jakości drogie? Nie, koniec z tym, żadnych podobnych eksperymentów.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:53:43 »
U kogo toś kupił?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:55:06 »
U Silesiusów. Mieszanki stosunkowo młode, bo dwu-, trzymiesięczne.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:58:57 »
Tak właśnie myślałem. Ale ja też jak kupiłem u nich młynek to dostałem jakiegoś Agusta w prezencie. Ale nie było jakiś strasznych koszmarów smakowych. Jedno pewne nigdy w tej cenie nie kupiłbym takiej kawy. Ale z drugiej strony nie była taka zła.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:59:34 »
Wiesz, znam dobre źródło na smalec, jajka, chleb, masło, etc.

Pytanie retoryczne?
Po co eksperymentować z dziwnymi produktami, skoro samemu przyznałeś, że ze sprawdzonego jest ok.
 8)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2015, 22:07:50 »
Żeby docenić.
Jak czasem nie spróbuję takiej spalenizny to zaczynam mieć wrażenie, że każda kawa smakuje. Tylko ja nie kupuję paczki, idę do kawiarni.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2015, 22:13:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Po co eksperymentować z dziwnymi produktami, skoro samemu przyznałeś, że ze sprawdzonego jest ok.
Trzeba eksperymentować i się czasem sparzyć.  :ogien:
Agusta i Caffena nie pijałem wcześniej, chciałem sprawdzić i na sprawdzeniu się zakończyło.


Cytuj (zaznaczone)
Tylko ja nie kupuję paczki, idę do kawiarni.

No właśnie na szczęście nie były to paczki kilogramowe.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2015, 22:13:50 »
Można a nawet trzeba eksperymentować. Ja dzięki temu odkryłem fajną palarnie i znakomity kontakt z właścicielem. Szczerze długo się nie mogłem do nich przekonać. Ale w te kawy pakowane w dalekiej Italii nigdy bym nie wszedł. Uwielbiam Włochy i jak tylko mogę to co roku sie tam wybieram ale w tym roku zabieram swoją kawę swoje zabawki i swoje mleko :-)  krótko mówiąc włochy to lawaza czyli.....

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2015, 22:15:40 »
Caffen zaczął śmierdzieć oponą jakieś 2 lata temu, dla mnie jest absolutnie niepijalny a szkoda bo mam możliwość kupna po naprawdę dobrej cenie. Agust 100% (nie Natura Equa - ta nigdy mi nie podchodziła) jest pijalny choć porównując z naszymi palarniami w żadnym razie nie zachęca do zakupu. Małżowina, która Caffena sprzedaje twierdzi, że Palona Guma swojego odbiorcę ma i  nic tego nie zmieni  :o

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2015, 22:18:36 »
Izzo Gold też ma swojego odbiorcę (swoją drogą 100% arabica, podobno...). A zapach? Co tu się rozpisywać - palona guma.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec 2015, 07:11:14 »
Brałeś Napoli wiedząc, że 30% robuchy zawiera? I jeszcze piłeś bez mleka??  :lol2:
Toś odważny vel szalony  ;)

Samemu nie mam zbyt częstej okazji pić Caffena czy Agusta (chodzi o 90/10 lub 85/15), ale jak koledzy kupują to czasami zaglądam do środka i wącham/oglądam.
Są paczki gdzie ziarna są czerniawe i błyszczą, nie wróć świecą! A czasami są brązowe (ciemniej brązowe, ale nie czarne) i leciutko ponakrapiane.
Obserwacja przeprowadzona na ok 20 paczkach w ciągu ostatnich 12-16 miesięcy.


Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipiec 2015, 10:48:03 »
Pamiętam, że kiedyś tyle robuchy mi nie przeszkadzało, ale czasy się zmieniają. No cóż, jestem szalony 2:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec 2015, 11:26:01 »
Wieeeesz, jak dojadę z VBM do domciu z serwisu to pierwsze co zapodam 100% robusty  :ogien:  :pycha:
Tak wiec, chyba nie jest warto być normalnym ;)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec 2015, 12:44:25 »
No bo to zależy, kto tę robustę upalił. Normalne życie to nudne życie :)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włoskie doznania
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2015, 19:10:46 »
Ty już wiesz, kto ją palił, a obecnie z żoną Ela odpoczywa w okolicach Dolnego Śl.... :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi