Forum > Ekspresy kolbowe

Rocket na start - który model ?

<< < (2/5) > >>

Janusz:
Jutro dojeżdża do nas pierwszy ekspres NURRI L-TYPE. Ale to jest dźwignia.
Od tego producenta mogę Ci zaproponować także nowość - ekspres NURRI R-TYPE produkowany w wersji jedno (bojler 1,8 l) oraz dwubojlerowej, z profilowaniem ciśnienia, z bojlerami o pojemności 0,8 l, trzy sondy z pomiarem temperatury obu bojlerów i grupy kawowej, regulowana temperatura i czas parzenia. Czas nagrzewania - 8 minut. Do tego możliwość wyboru opcjonalnego wykończenia: Tuscany Red and Olive Wood, Black/Stainless and Zebrano Wood, Total Milk White.
Byłbyś pierwszym posiadaczem tego ekspresu w Polsce.
Jeśli byłbyś zainteresowany to proszę o kontakt na adres e-mail. Prześlę więcej informacji.
Mamy także dostępny od ręki ciekawy ekspres BELLEZZA INIZIO R V2. Warto też zainteresować się ekspresami ALEX DUETTO oraz VALEXIA z IZZO.

AdamGD:

--- Cytat: anderson w 05 Kwiecień  2024, 10:19:33 ---Witam (ze swojego domu to czynisz nas zapraszając do siebie) Wszystkich Szanownych forumowiczów,

Przyszedł czas na zakup pierwszej "kolby" i po obejrzeniu sporej ilości filmów na yt i przejrzeniu ofert na rynku, bardzo podobają mi się Rockety.

Obecnie mam:
Delonghi Dinamica z której jestem bardzo zadowolony.
Przelew Melitta.
Hario V60

To czego oczekuje od kolby to dobre espresso, możliwość poznania nowego wymiaru smaku i zabawy z kawą.
Co rusz testuję nowe ziarna, lubię zdecydowanie mocne smaki, często kupuję blendy z Robustą.

Pierwszym na oku modelem był Rocket Espresso Appartamento, jednak różnica do R58 nie jest dla mnie duża i budżet pozwala na zakup go.

Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?

Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround

Jeśli potrzebne są inne informacje proszę pisać :)


--- Koniec cytatu ---


Jeśli interesuje Cię konkretnie marka Rocket to w razie czego mam na sprzedaż swojego Mozzafiato Evo R. Jeśli nie potrzebujesz dwóch bojlerów to jest to drugi najwyższy model dla home userów.
Zerknij na pchli targ/ olx.

anderson:
Dziękuje za dotychczasowe polecenia, zapoznałem się pokrótce z każdym z proponowanych modeli i wszystkie mi się podobają. Na dniach będę miał więcej czasu to pooglądam więcej recenzji.

Nie ukrywam, że czytając forum na tapetę wpadł LM Micra, sporo tu przychylnych opinii co do marki LM. Wizja dozbierania tych 5 tyś więcej i poczekania trochę dłużej nie jest wcale zła. Pytanie czy względem omawianych tu modeli warto ? To już byłby faktycznie górny pułap, jak bym przeznaczył na kolbę.

Nie myślałem o LM Micra ale sporo tutaj dobrego przeczytałem.

krystians:
To Ty musisz wiedzieć czy warto. Jeśli jesteś przekonany, to już kwestia Twoich potrzeb i upodobań, pamiętaj jednak że potrzeba wpierw dobrego młynka i kawy, żeby zrobić dobre espresso. Nie mówiąc już o umiejętnościach. Ja osobiście nie kupiłbym nowej Micry czy podobneg, nowego i kosztownego urządzenia, nie mając wcześniej kolby w domu. Tyle że janie jestem reprezentatywny pod tym względem bo generalnie jak mam ochotę na espresso, a zdarza się to dość rzadko, to wolę iść do kawiarni.

Tukidydes:


--- Cytat: anderson w 10 Kwiecień  2024, 22:13:45 ---
Nie ukrywam, że czytając forum na tapetę wpadł LM Micra, sporo tu przychylnych opinii co do marki LM.

--- Koniec cytatu ---


A nawet /tapet/, bo mówimy o stole z takim zielonym suknem w tym zapożyczeniu z niemieckiego, a nie o tapecie na ścianie :)

Micra jest super, ale bardzo droga. I chyba nie ma argumentów, żeby tyle za nią płacić. Chyba, że Ci się podoba, chcesz mieć i koniec - to może przeważyć :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej