Forum > Ekspresy kolbowe

Rocket na start - który model ?

(1/5) > >>

anderson:
Witam (ze swojego domu to czynisz nas zapraszając do siebie) Wszystkich Szanownych forumowiczów,

Przyszedł czas na zakup pierwszej "kolby" i po obejrzeniu sporej ilości filmów na yt i przejrzeniu ofert na rynku, bardzo podobają mi się Rockety.

Obecnie mam:
Delonghi Dinamica z której jestem bardzo zadowolony.
Przelew Melitta.
Hario V60

To czego oczekuje od kolby to dobre espresso, możliwość poznania nowego wymiaru smaku i zabawy z kawą.
Co rusz testuję nowe ziarna, lubię zdecydowanie mocne smaki, często kupuję blendy z Robustą.

Pierwszym na oku modelem był Rocket Espresso Appartamento, jednak różnica do R58 nie jest dla mnie duża i budżet pozwala na zakup go.

Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?

Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround

Jeśli potrzebne są inne informacje proszę pisać :)

krystians:
Jak dla mnie Appartamento za tę cenę nie ma nic wartego uwagi. Zdecydowanie można w tej półce cenowej kupić coś ciekawszego. R58 ma pompę rotacyjną i dużo większy, dokładniejszy zakres regulacji od Appartamento. Jednak jeśli zależy Ci na jakości espresso to wpierw skup się na młynku. Jeśli często lubisz zmieniać kawy to najlepiej młynek typu single dose, albo jakiś ręczny do espresso np. Kinu i do tego jakiś zasypany ziarnem.

W kwestii doboru konkretnych urządzeń na pewno wiele osób może więcej powiedzieć ode mnie.

anderson:
Dziękuje za odpowiedź, faktycznie co do standardowego Rocketa oglądałem porównanie z konkurencją w tej cenie u James'a Hoffmann'a i da się wybrać lepszy sprzęt. Skupię się w takim razie na R58 i ewentualnej konkurencji w tej półce cenowej.

Brałem również pod uwagę drugi młynek, myślałem o Fellow Opus lub Varia VS3 choć Varia zbierała równie opinie z mojego researchu po yt.

Dodam tylko, że młynek nie musi być uniwersalny, można skupić się tylko na najlepszej jakości pod espresso.

Przelew piję bardzo rzadko i jeśli już to mam blisko siebie bardzo małą palarnie gdzie na świeżo proszę o zmieloną kawę i od razu ją zaparzam po powrocie do domu, dziewczyna korzysta tam do mielenia kawy pod przelew z Fellow Ode 2.

Tukidydes:

--- Cytat: anderson w 05 Kwiecień  2024, 10:19:33 ---Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?
--- Koniec cytatu ---

W tej cenie zdecydowanie lepszym wyborem jest Profitec Drive:
- Większa pojemność obu bojlerów,
- Wyższa wydajność spieniania mleka (większy bojler, wyższa temperatura = wyższe ciśnienie),
- Bardziej zaawansowany sterownik PID + oprogramowanie (harmonogam pracy urządzenia, preinfuzja, przypomnienie o czyszczeniu itd.),
- Zawór flow control w zestawie.

Rozważyć możesz również Bezzerę MATRIX TOP MN/DE :)


--- Cytat: anderson w 05 Kwiecień  2024, 10:19:33 ---Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround
--- Koniec cytatu ---

Fiorenzato do rozważenia, jeśli chodzi o Rocketa Faustino, to na tej półce cenowej znajdziesz lepsze młynki:
- rodzina Eureka Atom,
- Coś z Single Dose - DF83, Niche.
Dadzą lepszy przemiał.

Rocket ma dobry marketing, często ludziom "wpada w ręce", ale jak podejść do tematu analitycznie, to zazwyczaj ktoś z konkurencji oferuje więcej za podobne kwoty $.


--- Cytat: anderson w 05 Kwiecień  2024, 13:34:45 ---Brałem również pod uwagę drugi młynek, myślałem o Fellow Opus lub Varia VS3 choć Varia zbierała równie opinie z mojego researchu po yt.
--- Koniec cytatu ---

Jeśli budżet pozwala, to szukaj młynków z żarnami >=60 mm.

Powodzenia na zakupach :)

MacJaro:
Na bazarku jest do kupienia jak nowa Bezzera Matrix Top MN w bardzo dobrej cenie. Wręcz okazyjnej.
Miałem ten model. Polecam bardzo.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14298.0

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej